Star Starachowice

Podsumowanie sezonu w Akademii

𝙒𝙞𝙚̨𝙠𝙨𝙯𝙤𝙨́𝙘́ 𝙜𝙧𝙪𝙥 𝙢ł𝙤𝙙𝙯𝙞𝙚𝙯̇𝙤𝙬𝙮𝙘𝙝 𝙟𝙪𝙯̇ 𝙯𝙖𝙠𝙤𝙣́𝙘𝙯𝙮ł𝙖 𝙧𝙤𝙯𝙜𝙧𝙮𝙬𝙠𝙞, 𝙬𝙞𝙚̨𝙘 𝙢𝙤𝙯̇𝙣𝙖 𝙥𝙤𝙠𝙪𝙨𝙞𝙘́ 𝙨𝙞𝙚̨ 𝙤 𝙥𝙤𝙙𝙨𝙪𝙢𝙤𝙬𝙖𝙣𝙞𝙚 𝙩𝙚𝙜𝙤 𝙨𝙚𝙯𝙤𝙣𝙪.

Praktycznie wszystkie grupy już skończyły rywalizacje, jednak pamiętajmy, że Juniorzy U-17 w najbliższą sobotę (dziś o godz. 12:00 na boisku Sahara w Starachowicach) rozgrywają pierwszy mecz barażowy, którego stawką jest awans do CLJ U-17. W barażu zmierzymy się z Olimpią Elbląg.

𝙎𝙯𝙖𝙣𝙨𝙚 𝙎𝙩𝙖𝙧𝙪 𝙬 𝙙𝙬𝙪𝙢𝙚𝙘𝙯𝙪

Każdy dwumecz barażowy to wielka przygoda i wyzwanie dla zawodników, którzy w nim uczestniczą. Z każdej takiej konfrontacji płynie nowe, bezcenne doświadczenie. Ta nauka jest najważniejsza. Co do wyniku, nie zakładamy żadnego planu minimum, czy awansu za wszelką cenę. Po prostu chcemy wypaść jak najlepiej.

𝙅𝙖𝙠𝙞 𝙗𝙮ł 𝙩𝙤 𝙨𝙚𝙯𝙤𝙣 𝙬 𝙥𝙤𝙯𝙤𝙨𝙩𝙖ł𝙮𝙘𝙝 𝙜𝙧𝙪𝙥𝙖𝙘𝙝?

Z pewnością najlepszy od reaktywacji w Starze całego pionu młodzieżowego. Rezerwy w inauguracyjnym sezonie awansowały do Klasy Okręgowej. Juniorzy U-17 będą rywalizować w barażach o CLJ-17, Trampkarze Starsi dwukrotnie zdobyli tytuł Mistrza Świętokrzyskiej Ligi Trampkarzy Starszych oraz na jesieni grali w barażach o CLJ U-15 (porażka z Sandecją Nowy Sącz), Trampkarze Młodsi po świetnej rundzie wiosennej na skutek reorganizacji awansowali do CLJ U-15, w której będą grać w kolejnym sezonie. Sumując to wszystko, bez względu na wynik barażu o CLJ U-17, można stwierdzić, że w piłce 11-osobowej od najbliższego sezonu będziemy drugą siłą w województwie, po Koronie S.A. Kielce.

𝙉𝙖𝙟𝙬𝙖𝙯̇𝙣𝙞𝙚𝙟𝙨𝙯𝙮 𝙨𝙪𝙠𝙘𝙚𝙨

Rozwój jednostek. Musimy myśleć przede wszystkim o każdym zawodniku indywidualnie. Dla kogoś z zewnątrz może brzmieć to paradoksalnie bo przecież piłka nożna jest sportem zespołowym, ale pamiętamy, że rozmawiamy o piłce w wydaniu młodzieżowym. Jeżeli będziemy dobrze rozwijać zawodników indywidualnie, będzie to wpływać na progres drużynowy. W każdym zespole znajdą się zawodnicy o największym potencjale sportowym i o nich trzeba dbać dodatkowo. Rolą trenera jest dostrzec ten potencjał, a następnie bodźcować zawodnika do jego pełnego rozwoju. Nie da się jednak jednoznacznie stwierdzić, która drużyna osiągnęła największy sukces. Każdy trener i jego zawodnicy włożyli mnóstwo pracy i serca, żeby te sukcesy osiągać. Najbardziej cieszy fakt, iż biorą się one z rzetelnej pracy na treningach. Z pewnością warte uwagi są tytuły zdobyte przez Trampkarzy Starszych U-15. Była to jedyna kategoria wiekowa, w której ktoś inny niż drużyny z Kielc (Korona S.A Kielce oraz KKP Korona Kielce) wygrał rozgrywki. Bardzo ważny cel zrealizowała także drużyna naszych rezerw.

𝘼𝙬𝙖𝙣𝙨 𝙙𝙤 𝙠𝙡𝙖𝙨𝙮 𝙤𝙠𝙧𝙚̨𝙜𝙤𝙬𝙚𝙟

Awans do klasy okręgowej był celem, który zakładaliśmy w momencie decyzji o zgłoszeniu drużyny rezerw do rozgrywek „A” Klasy. Bardzo się cieszymy, że udało się go wywalczyć, chociaż należy pamiętać, że na półmetku rozgrywek faworytem do awansu była drużyna OKS Opatów. Tym większe brawa, dla trenera i zespołu, że odrobili stratę i w ostatniej kolejce świętowaliśmy awans.

𝘿𝙚𝙘𝙮𝙯𝙟𝙖 𝙤 𝙯𝙖𝙨𝙩𝙖̨𝙥𝙞𝙚𝙣𝙞𝙪 𝙙𝙧𝙪𝙯̇𝙮𝙣𝙮 𝙅𝙪𝙣𝙞𝙤𝙧𝙤́𝙬 𝙎𝙩𝙖𝙧𝙨𝙯𝙮𝙘𝙝, 𝙙𝙧𝙪𝙯̇𝙮𝙣𝙖̨ 𝙧𝙚𝙯𝙚𝙧𝙬 𝙤𝙠𝙖𝙯𝙖ł𝙖 𝙨𝙞𝙚̨ 𝙨ł𝙪𝙨𝙯𝙣𝙖?

Nie była to łatwa decyzja i nie wszyscy od początku za nią optowali. Jako Zarząd uważamy, ją za najlepsze rozwiązanie. Drużyna rezerw ma być oparta o zawodników w wieku Juniora Starszego. Dzięki awansowi do klasy Okręgowej ci chłopcy będą mieli możliwość rozegrania 30 spotkań ligowych w sezonie, naprzeciw zawodnikom starszym i silniejszym fizycznie. Będzie to dla nich zdecydowanie większe wyzwanie niż rywalizacja w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów. Drużyna rezerw ma być także „trampoliną” do pierwszego zespołu dla młodych zawodników.

𝙒𝙥𝙧𝙤𝙬𝙖𝙙𝙯𝙖𝙣𝙞𝙚 𝙢ł𝙤𝙙𝙮𝙘𝙝 𝙯𝙖𝙬𝙤𝙙𝙣𝙞𝙠𝙤́𝙬 𝙙𝙤 𝙯𝙚𝙨𝙥𝙤ł𝙪 𝙨𝙚𝙣𝙞𝙤𝙧𝙤́𝙬

Jest to złożony i indywidualny proces. Zawodnicy tj. Filip Hryniewicz, Igor Zając, Tomek Mazur, Mateusz Nowak trenowali wyłącznie z pierwszą drużyną i stanowili o sile zespołu rezerw. Warto dodać, że Filip zadebiutował w rozgrywkach III ligi i zdobył bramkę na wagę wygranej z Unią Tarnów. Kolejnych czterech zawodników w wieku Juniora Młodszego łączyło treningi w swojej kategorii wiekowej z treningami z pierwszym zespołem. W końcówce sezonu na treningach pierwszej drużyny można było zobaczyć wyróżniających się chłopaków z zespołu Trampkarzy Starszych: Franka Ludwiga i Marcela Dobruckiego. Mimo ledwie 15 lat zebrali bardzo pozytywne opinie od trenera Cecherza i całego sztabu. Z pewnością ten trend będzie kontynuowany.

𝙅𝙖𝙠𝙞𝙚 𝙥𝙡𝙖𝙣𝙮 𝙣𝙖 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙨𝙯ł𝙤𝙨́𝙘́?

Aktualnie trwają rozmowy z trenerami, zarówno wewnątrz klubu, jak i spoza niego. Z pewnością czeka nas kilka roszad w sztabach zespołów. Dla większości drużyn lipiec będzie miesiącem odpoczynku i ładowania baterii. Następnie będziemy chcieli jak najlepiej przygotować się do rozgrywek w kolejnym sezonie.

𝘾𝙯𝙚𝙜𝙤 𝙯̇𝙮𝙘𝙯𝙮𝙘́ 𝙣𝙖 𝙠𝙤𝙡𝙚𝙟𝙣𝙮 𝙨𝙚𝙯𝙤𝙣?

Zaufania. Rzetelna praca zawsze finalnie się obroni, ale wymaga czasu bo jest to proces. W Starze w minionych latach wydarzyło się wiele dobrego. Sukcesy pierwszego zespołu, przekładają się na drużyny młodzieżowe. Fajnie by było jakby wszystkie szkolące dzieci i młodzież podmioty w Starachowicach patrzyły w jednym kierunku jakim jest pierwszy zespół Staru i jego dobro.

Podsumowanie: Emil KrzemińskiDominik Zuba

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.