Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego w wykonaniu Staru Starachowice

Już w najbliższą niedzielę podopieczni Arkadiusza Bilskiego zainaugurują rundę wiosenną Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021. Zielono-Czarni solidnie przepracowali przerwę zimową by jak najlepiej przygotować się do rundy drugiej części sezonu. Poniżej przedstawiono podsumowanie tego co się działo na przestrzeni nieco ponad jednego miesiące w zespole Staru.

Zielono-Czarni planowo mieli wznowić treningi 12 stycznia. Niestety ze względu na przywrócenie obostrzeń dotyczących pandemii COVID-19 zajęcia musiały zostać przesunięte na późniejszy termin. Amatorskie kluby nie mogły rozgrywać meczów, a także trenować. Zmianie ulec musiał również plan sparingów. Do skutku nie doszły starcia z GKS-em Rudki oraz Wierną Małogoszcz. Wszystko się zmieniło z dniem 12 lutego. Tego dnia nastąpiło poluzowanie restrykcji. Kluby mogły wznowić treningi. Tak też było w przypadku drużyny seniorów Staru Starachowice. Dzień później podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrali swój pierwszy sparing. Przeciwnikiem był Orlicz Suchedniów. Mecz zakończył się hokejowym remisem 4:4. Do przerwy gospodarze przegrywali aż 1:4 z drużyną prowadzoną przez Łukasza Ubożaka. Starachowiczanie mimo kiepskiego rezultatu nie załamali rąk. W drugiej połowie pokazali charakter i zdołali doprowadzić do wyrównania. Tydzień później Zielono-Czarni rozegrali drugi sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Do Starachowic przyjechał kolejny ligowy rywal, OKS Opatów. Lepiej mecz rozpoczął przeciwnik. OKS wyszedł na prowadzenie. Jednak Zielono-Czarni do przerwy zdołali odrobić stratę. W drugiej części gry rozwiązał się worek z bramkami. Padło w niej aż siedem goli. Ostatecznie mecz zakończył się pewną wygraną Staru 6:3. Po dwóch sparingach trener mógł być zadowolony ze skuteczności swoich zawodników. Dużo do myślenia natomiast musiała dać również spora liczba straconych bramek. Cztery dni później (23.02) Zielono-Czarni rozegrali trzeci pojedynek w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem przeciwnikiem był reprezentant radomskiej Ligi Okręgowej, Szydłowianka Szydłowiec. Rywal postawił trudne warunki gospodarzom. Szydłowianka pokazała się z dobrej strony i napsuła sporo krwi Zielono-Czarnym. Po wyrównanym boju cieszyć z wygranej mogli się Starachowiczanie. Dla Staru z pewnością był to bardzo wartościowy mecz. W czwartym meczu sparingowym Zielono-Czarni pokonali na własnym terenie Arkę Pawłów 6:2. Reprezentant Klasy A Grupy III napędził trochę strachu podopiecznym Arkadiusza Bilskiego. Do przerwy gospodarze przegrywali z niżej notowanym  przeciwnikiem 1:2. Starachowiczanie podeszli do tego spotkania z małym zaangażowaniem. Wszystko się zmieniło po przerwie. Zielono-Czarni zdobyli pięć bramek i mieli sytuacje by wynik podwyższyć. Ostatni zimowy sparing odbył się w minioną sobotę. Do Starachowic przyjechał Oskar Przysucha. Przeciwnik okazał się zbyt mocny dla Starachowiczan. Oskar wygrał zasłużenie 2:0 będąc drużyną lepszą.

Z pewnością zimowy okres przygotowawczy był dla Zielono-Czarnych jak i innych klubów zwariowany. Wprowadzone obostrzenia spowodowane przesunięciem treningów i meczów sparingowych na późniejszy termin nie ułatwiły zadania trenerom oraz drużynom. Arkadiusz Bilski również musiał mierzyć się z innym problemami. Kadra drużyny nieco się zmieniła. Kłopoty zdrowotne doskwierały Dariuszowi Andule oraz Jakubowi Nowocieniowi, którzy nie mieli wielu okazji by zaprezentować się podczas okresu przygotowawczego. W drużynie pojawiły się cztery nowe twarze. Trzy z nich najprawdopodobniej wzmocnią zespół przed rundą wiosenną. Trenera z pewnością mogła cieszyć dobra skuteczność w meczach sparingowych. Formą boiskową jak i strzelecką wyróżniali się Artur Kidoń oraz Mariusz Fabjański. Trener Arkadiusz Bilski z pewnością zrobił wszystko by Star został jak najlepiej przygotowany do drugiej części sezonu. Już w najbliższą niedzielę pierwsza okazja by się o tym przekonać. Zielono-Czarni zainaugurują wiosnę starciem na własnym stadionie z Lubrzanką Kajetanów.

SPARINGI STARU STARACHOWICE W OKRESIE PRZYGOTOWAWCZYM

13.02   Star Starachowice – Orlicz Suchedniów 4:4 (samobójcza, Mariusz Fabjański x2, Klaudiusz Marzec)
20.02   Star Starachowice – OKS Opatów 6:3 (Artur Kidoń x2, Mariusz Fabjański x2, Klaudiusz Marzec, Filip Anduła)
23.02   Star Starachowice – Szydłowianka Szydłowiec 3:2 (Artur Kidoń x2, Mariusz Fabjański)
27.02   Star Starachowice – Arka Pawłów 6:2 (Dawid Płatek, Artur Kidoń x3, Klaudiusz Marzec, Maciej Moskwa)
06.03   Star Starachowice – Oskar Przysucha 0:2