Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego w wykonaniu Staru Starachowice

Już w najbliższą niedzielę podopieczni Arkadiusza Bilskiego wznowią rozgrywki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019. Zielono-Czarni solidnie przepracowali przerwę zimową by jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej. Poniżej przedstawiono podsumowanie tego co się działo na przestrzeni ponad dwóch miesięcy w zespole Staru.

Piłkarze prowadzeni przez trenera Bilskiego wznowili treningi 14 stycznia. Zawodnicy wrócili do zajęć po prawie dwumiesięcznej przerwie. Piłkarze trenowali w starym składzie. Kilku zawodników było nieobecnych z różnych przyczyn. Zespół w ramach przygotowań rozegrał sześć spotkań sparingowych. Pierwszym przeciwnikiem Starachowiczan był reprezentant Radomskiej Okręgówki – Orzeł Wierzbica. Po dość zaciętym pojedynku górą byli rywale z województwa mazowieckiego. Orzeł wygrał 1:0. Zwycięska bramka padła po strzale z rzutu karnego. Okazję występu w tym meczu dostało trzech juniorów: Jakub Błażejewski, Jakub Kalisz oraz Bartosz Szydłowski. Kolejnym przeciwnikiem Starachowiczan był III-Ligowy Spartakus Daleszyce. Na tle rywala z wyższej ligi Zielono-Czarni zaprezentowali się z dobrej strony. Świadczyć mogła o tym gra oraz końcowy wynik. Star po wyrównanym meczu zremisował ostatecznie 1:1. Do przerwy Starachowiczanie prowadzili 1:0 dzięki bramce Bartosza Gębury. Druga część gry przyniosła gola dla Spartakusa. Trafienie zaliczył Łukasz Zawadzki skutecznie egzekwując rzut karny. Po drugim meczu sparingowym z drużyną zaczęli trenować Kamil Strycharski oraz Arkadiusz Zięba, w przeszłości zawodnicy Staru. Pierwszy z wymienionych jesienią reprezentował FKS Łazy Starachowice. Drugi natomiast występował w Arce Pawłów. Kolejnym, zimowym przeciwnikiem Starachowiczan był reprezentant IV Ligi – GKS Nowiny. Po bardzo dobrym spotkaniu Zielono-Czarni wysoko pokonali rywala 5:0. Po pierwszej części gry podopieczni Arkadiusza Bilskiego prowadzili 2:0. Bramki strzelili Dariusz Anduła oraz Bartosz Gębura. W drugiej połowie Starachowiczanie dorzucili jeszcze trzy gole. Dwukrotnie do siatki trafił Emil Gołyski i raz Arkadiusz Zięba. Czwartym sparingpartnerem Starachowiczan była III-Ligowa Wisła Sandomierz. Przeciwnik najbardziej wymagający z dotychczasowych. Było to dobrze widać na boisku. Mimo to Zielono-Czarni tanio skóry nie sprzedali i pokazali, że również potrafią grać w piłkę. Rywale mieli lepsze sytuacje, ale to podopieczni Arkadiusza Bilskiego prowadzili do przerwy. Bramkę zdobył Artur Kidoń po dobitce strzału Bartosza Szydłowskiego. W drugiej połowie Wiśle bardzo szybko udało się wyrównać. Więcej bramek jednak nie padło i mecz zakończył się remisem 1:1. Od początku tego spotkania w szeregach Staru wystąpił Bartosz Guz, boczny obrońca reprezentujący jesienią IV-Ligową Olimpię Pogoń Staszów. Tydzień później Zielono-Czarni po raz drugi podczas przygotowań rozegrali sparing ze Spartakusem Daleszyce. Mimo dobrej gry Staru górą z tego pojedynku wyszli rywale. Spartakus zwyciężył 2:0 ustalając wynik spotkania już w pierwszej części gry. Szansę od początku meczu dostał Dominik Lis, zawodnik jesienią reprezentujący Olimpię Pogoń Staszów. Wiemy już jednak, że wiosną piłkarz ten nie będzie reprezentował Staru. Piątym zimowym sparingpartnerem Zielono-Czarnych była Jodła Jedlnia Letnisko. Zespół występuje w Radomskiej Klasie Okręgowej. Pierwotnie Starachowiczanie mieli rozegrać sparing z IV-Ligową Olimpią Pogoń Staszów. Został on jednak odwołany. Pojedynek z Jodłą Starachowiczanie wygrali 4:2. Bramki zdobyli Artur Kidoń, Konrad Wójtowicz, Michał Stachura oraz Jakub Kania. Przed tym meczem było już wiadome, że wiosną barw Staru nie będzie bronił Kamil Strycharski. Zawodnik ten postanowił zostać w swoim dotychczasowym klubie – FKS-ie Łazy Starachowice. Ostatni sparing przed inauguracją drugiej części sezonu Zielono-Czarni mieli rozegrać z GKS-em Rudki. Nie doszedł on jednak do skutku. Ostatecznie udało się znaleźć innego rywala. Zielono-Czarni rozegrali mecz ze Stalą Kunów. Starachowiczanie zwyciężyli w tym spotkaniu 2:0. Bramki zdobyli Emil Gołyski oraz Arkadiusz Zięba. Warto też dodać, że mecz odbył się na boisku naturalną nawierzchnią Kunowie. Szansę w tym spotkaniu otrzymali kolejni juniorzy: Patryk Nawrot oraz Kacper Podzielny. Okres przygotowawczy przed rozpoczęciem sezonu ligowego w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Bilskiego należy uznać za bardzo udany. Zielono-Czarni pokazali, że są w stanie rywalizować jak równy z równym z przeciwnikami występującymi w wyższych ligach. Już w najbliższą niedzielą pierwsza okazja by przekuć dobrą dyspozycję z zimowych przygotowań na ligę. Zielono-Czarni na inaugurację wiosny zagrają na wyjeździe za Spartą Dwikozy.

SPARINGI STARU STARACHOWICE W OKRESIE PRZYGOTOWAWCZYM

26.01  Star Starachowice – Orzeł Wierzbica 0:1
02.02   Star Starachowice – Spartakus Daleszyce 1:1 (Bartosz Gębura)
09.02   Star Starachowice – GKS Nowiny 5:0 (Dariusz Anduła, Bartosz Gębura, Emil Gołyski x2, Arkadiusz Zięba)
16.02   Star Starachowice – Wisła Sandomierz 1:1 (Artur Kidoń)
24.02   Star Starachowice – Spartakus Daleszyce 0:2
02.03   Star Starachowice – Jodła Jedlnia Letnisko 4:2 (Artur Kidoń, Konrad Wójtowicz, Michał Stachura, Jakub Kania)
09.03   Stal Kunów – Star Starachowice 0:2 (Emil Gołyski, Arkadiusz Zięba)

Górny rząd od lewej: kierownik drużyny Radosław Hyrowski, trener Arkadiusz Bilski, Michał Stachura, Emil Gołyski, Patryk Sieczka, Adrian Bzymek, Konrad Wójtowicz, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Bartosz Guz, prezes klubu Emil Krzemiński, członek zarządu Rafał Obrębski.

Dolny rząd od lewej: Miłosz Sokół, Patryk Kosztowniak, Filip Niewczas, Marcin Chodniewicz, Artur Kidoń, Dariusz Anduła, Arkadiusz Zięba, Maciej Horna.