Podział punktów w Starachowicach

W dzisiejszym spotkaniu Star Starachowice zremisował na własnym stadionie z GKS-em Rudki 1:1. Bramkę w 90 minucie dla Zielono-Czarnych zdobył Maciej Horna. Mecz ten odbył się w ramach 9 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W chłodne, niedzielne popołudnie na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wybiegły jedenastki Staru oraz GKS-u Rudki. Pojedynek pomiędzy obiema drużynami można było nazwać spotkaniem na szczycie. Przed meczem Star zajmował pozycję lidera tabeli, a GKS był trzeci. Na to spotkanie przybyła ponad dwustu osobowa grupa kibiców. Pojedynek lepiej rozpoczęli podopieczni Janusza Cieślaka. Już w 2 minucie gorąco zrobiło się w polu karnym gospodarzy. Po dośrodkowaniu bliski strzelenia gola głową był jeden z zawodników GKS-u. Piłka jednak w niewielkiej odległości minęła bramkę strzeżoną przez Adriana Bzymka. Wydawało się, że po takim początku mecz nabierze rumieńców. Nic bardziej mylnego. Kolejne minuty nie obfitowały w akcje z jednej jak i z drugiej strony. Pierwsza połowa spotkania Staru z GKS-em Rudki nie należała do najciekawszych. Warte odnotowania były jeszcze uderzenie Macieja Horny oraz centrostrzał Patryka Kosztowniaka. W obydwu przypadkach piłka w niedużej odległości mijała bramkę strzeżoną przez Huberta Kowalskiego. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Warto zaznaczyć, że w pierwszej części gry można było dostrzec bardzo ambitną postawę zespołu gości. Miało to odzwierciedlenie w drugiej połowie meczu. W 52 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się jeden z zawodników GKS-u. Piłka przeszła jednak obok bramki Starachowiczan. Kilkanaście sekund później goście objęli prowadzenie. Z bliskiej odległości piłkę do bramki wepchnął Piotr Maniara. Po stracie bramkipodopieczni Arkadiusza Bilskiego ruszyli do ataku. Zielono-Czarni przeprowadzili kilka ciekawych akcji. Po jednej z nich doskonałej sytuacji nie wykorzystał Artur Kidoń. Z kolei strzał Jakuba Nowocienia zatrzymał się na poprzeczce bramki gości. Jednak GKS również nie pozostał dłużny gospodarzom i mógł podwyższyć prowadzenie. Drugi gol dla zespołu z Rudek nie padł. Bramkę dającą remis zdobyli za to Starachowiczanie. W 90 minucie celne uderzenie z pola karnego oddał Maciej Horna i tym samym uratował swoją drużynę przed porażką. Po strzeleniu gola gospodarze postanowili po raz kolejny ruszyć do przodu. Bez skutku. Ostatecznie Star Starachowice zremisował na własnym stadionie z GKS-em Rudki 1:1.

Star Starachowice – GKS Rudki 1:1 (0:0)
Bramki: Maciej Horna 90 – Piotr Maniara 53
Kartki: Marcin Chodniewicz 9, Artur Kidoń 86 – Dariusz Kowalski 27, Tomasz Broniś 87, Michał Bednarski 90 (żółte)

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz (87 Miłosz Sokół), Bartosz Gębura, Jakub Kania, Patryk Kosztowniak (60 Bartłomiej Drabik), Emil Gołyski (80 Filip Niewczas), Jakub Nowocień, Michał Stachura, Maciej Horna, Artur Kidoń, Mariusz Fabjański

GKS: Hubert Kowalski, Tomasz Broniś, Dawid Dawidowicz, Dariusz Kowalski (77 Arkadiusz Treska), Łukasz Kowalski, Szymon Gryz (89 Michał Zieja), Piotr Maniara (75 Radosław Dawidowicz), Bartosz Wiecha, Tomasz Lipski (83 Michał Bednarski), Szymon Michta (66 Kacper Wiecha)