Pogrom przy Szkolnej 14

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice wysoko pokonał na własnym stadionie Nidziankę Bieliny 9:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli: Maciej Horna x2, Marcin Chodniewicz, Konrad Wójtowicz x2, Emil Gołyski, Michał Stachura, Dariusz Anduła oraz Filip Niewczas. Mecz ten odbył się w ramach 11 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W słoneczne, sobotnie popołudnie na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły jedenastki Staru oraz Nidzianki Bieliny. Spotkanie to obserwowała ponad 200 osobowa grupa kibiców. Od samego początku na boisku rządziła jedna drużyna. Worek z bramkami rozwiązał się już w 3 minucie. Doskonał sytuacji nie wykorzystał Mariusz Fabjański. Strzał snajpera Zielono-Czarnych wybił bramkarz przeciwnika. Dobitka Macieja Horny była już skuteczna. Tym samym Star prowadził 1:0. Na drugie trafienie kibice musieli czekać do 27 minuty. Na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Maciej Horna. Po krótko rozegranym rzucie wolnym futbolówka znalazła się pod nogami skrzydłowego gospodarzy. Maciej oddał kapitalne uderzenie zza pola karnego, w samo okienko bramki Nidzianki. Trzy minuty później Starachowiczanie podwyższyli rezultat. Po dośrodkowaniu w pole karne zespołu z Bielin piłkę do bramki wpakował Marcin Chodniewicz. Do przerwy Zielono-Czarni prowadzili 3:0. Wynik mógł być wyższy. W jednej z sytuacji przyjezdnych uratował słupek. Swoje szanse miał również Mariusz Fabjański. Napastnik Staru jednak nie miał w sobotę swojego dnia. Podobnie jak pierwsza połowa, druga również przyniosła bramki dla podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Krótko po wznowieniu gry, w 49 minucie było już 4:0. Składną akcję Staru zakończył Konrad Wójtowicz. Pomocnik Staru pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w bramce przeciwnika. Popularny „Szyszka” swój dorobek strzelecki podwoił w 57 minucie. Przy tym trafieniu spory udział miał golkiper Nidzianki, który popełnił błąd. 360 sekund później Starachowiczanie świętowali zdobycie szóstego gola. Autorem tego gola był Emil Gołyski. Piłka po drodze odbiła się od zawodnika gości, jednak bramka została zapisana młodemu pomocnikowi Staru. Mimo wysokiego prowadzenia gospodarze nie zdejmowali nogi z gazu. Zielono-Czarni mieli ochotę na kolejne bramki. W 64 minucie skutecznym uderzeniem popisał się Michał Stachura. Pomocnik gospodarzy pokonał golkipera drużyny z Bielin i było już 7:0. Pomiędzy 60, a 70 minutą Arkadiusz Bilski przeprowadził wszystkie pięć zmian w swoim zespole. Na murawie zameldowali się Dariusz Anduła, Patryk Kosztowniak, Filip Niewczas, Bartłomiej Drabik oraz Miłosz Sokół. Świeża krew również przyczyniła się do zdobycia kolejnych dwóch goli dla Staru. W 75 minucie precyzyjne dośrodkowanie Filipa Niewczasa na gola uderzeniem głową zamienił Dariusz Anduła. Piłka po strzale napastnika gospodarzy odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową Nidzianki. Wynik meczu na 9:0 w 89 minucie ustalił Filip Niewczas. Młody zawodnik Staru wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem przeciwnika. Ostatecznie podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozbili na własnym stadionie Nidziankę Bieliny. Przy większym szczęściu wynik mógł być dwucyfrowy. Mimo wszystko rezultat 9:0 robi naprawdę duże wrażenie. Kolejny mecz Starachowiczanie rozegrają w Kunowie. Rywalem Zielono-Czarnych będzie miejscowa Stal. Początek tego spotkania na boisku w Kunowie przy ul. Warszawskiej 54, 21 października (niedziela), o godzinie 14.

Star Starachowice – Nidzianka Bieliny 9:0 (3:0)