Popis juniorów w Pucharze

W niedzielne przedpołudnie juniorzy starsi Staru/Juventy Starachowice pewnie pokonali na własnym terenie a Klasowy UKS Baćkowice 4:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Bartosz Szydłowski x3 oraz Patryk Mańturz. Mecz ten odbył się w ramach I Rundy Okręgowego Pucharu Polski.

W piękne, słoneczne, niedzielne przedpołudnie podopieczni Zdzisława Spadło rozpoczęli swoją przygodę z rozgrywkami Świętokrzyskiego Pucharu Polski. Przeciwnikiem starachowickiej drużyny był UKS Baćkowice. Obydwa zespoły wybiegły na murawę popularnej „Sahary”. Warunki pogodowe były idealne do gry w piłkę nożną.  Początek spotkania był w miarę wyrównany. Obydwa zespoły wzajemnie się badały. Pierwsze zagrożenie stworzyli przyjezdni. Po rzucie rożnym minimalnie niecelne uderzenie oddał zawodnik z Baćkowic. Z biegiem minut coraz lepiej radzili sobie piłkarze Staru/Juventy. Przełożyło się to na stwarzane sytuacje podbramkowe. Im bliżej było końca pierwszej połowy tym większą przewagę osiągnęli gospodarze. Niestety brakowało tylko jednego. Bramki. Uderzenia zawodników ze Starachowic lądowały w rękach golkipera z Baćkowic albo były niecelne. Końcówka pierwszej połowy przyniosła prowadzenie piłkarzom prowadzonym przez trenera Spadło. Sytuację sam na sam wykorzystał Bartosz Szydłowski. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0. Druga połowa to już dominacja gospodarzy. Star/Juventa stworzyła sobie wiele sytuacji podbramkowych. Trzy z nich udało się wykorzystać. Już w 46 minucie wynik podwyższył Patryk Mańturz. Młody zawodnik oddał kapitalne uderzenie zza pola karnego. Trzecie i czwarte trafienie dla Staru/Juventy zdobył Bartosz Szydłowski. Tym samym Bartosz ustrzelił hat-tricka. Trzeba przynać, że w drugiej części gry skuteczność była piętą achillesową podopiecznych Zdzisława Spadło. Jak wcześniej wspomniano młodzi zawodnicy ze Starachowic stworzyli sobie mnóstwo sytuacji. Niestety brakowało celności bądź górą był bramkarz UKS-u. Przyjezdni w drugiej części gry nie mieli praktycznie nic do powiedzenie. Przebiegała ona pod dyktando Starachowiczan. Poza jedną sytuacją. Zespół z Baćkowic zdobył honorową bramkę w 66 minucie. Przy stracie gola zawinili jednak młodzi zawodnicy Staru/Juventy. Ostatecznie gospodarze pokonali UKS Baćkowice 4:1 i awansowali do II Rundy Okręgowego Pucharu Polski. Końcowy wynik mógł i powinien być o wiele wyższy.

Star/Juventa Starachowice – UKS Baćkowice 4:1 (1:0)