Porażka juniorów w Krakowie

W niedzielnym spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa przegrali na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 1:3. Bramkę dla Staru/Juventy zdobył Norbert Korczak. Mecz ten odbył się w ramach 11 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

W późne, niedzielne popołudnie w Krakowie zmierzyły się ze sobą jedenastki Hutnika oraz Staru/Juventy Starachowice. Przed jedenastą kolejką obydwie drużyny znajdowały się na odległych biegunach. Hutnik był liderem rozgrywek. Starachowiczanie zajmowali natomiast ósmą, ostatnią pozycję w tabeli. Strata punktów przez Hutnika byłaby uznana za dużą niespodziankę. Można powiedzieć, że Starachowiczanie pojechali do jaskini lwa. Jednak nie zamierzali być jedynie rzuconym na pożarcie. Podopieczni trenerów Spadło i Mikosa pokazali się z dobrej strony. Początek meczu nie przyniósł dla żadnej ze stron bramki otwierającej wynik. Sytuacja się zmieniła w 20 minucie. Gospodarze objęli prowadzenie. Bramkę dla Hutnika zdobył Filip Handzlik, najskuteczniejszy strzelec Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych. 43 minuta przyniosła kolejne trafienie dla Krakowian. Tym razem Patryka Wróblewskiego pokonał Patryk Matysek. Gol ten padł po uderzeniu z rzutu karnego. Do przerwy utrzymał się wynik 2:0 dla gospodarzy. Początkowe minuty drugiej części gry nie przyniosły zmiany rezultatu. Niestety pechowa dla gości okazała się 60 minuta. Hutnik podwyższył prowadzenie. Gola na 3:0 zdobył Łukasz Feret. Tym samym gospodarze byli bliscy odniesienia kolejnego zwycięstwa. Mimo niekorzystnego wyniku przyjezdni nie zamierzali się poddawać. Ambitna postawa Staru/Juventy została wynagrodzona w 72 minucie. Bramkę dla drużyny z województwa świętokrzyskiego strzelił Norbert Korczak. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. Hutnik Kraków pokonał na własnym terenie Star/Juventę Starachowice 3:1. Mimo porażki należy pochwalić zespół prowadzony przez Zdzisława Spadło i Artura Mikosa. Starachowiczanie pokazali się z dobrej strony na tle lidera. Kolejne spotkanie Star/Juventa rozegra na własnym stadionie. Przeciwnikiem będzie reprezentant województwa podkarpackiego, Stal Rzeszów.

Hutnik Kraków – Star/Juventa Starachowice 3:1 (2:0)
Bramki: Filip Handzlik 20, Patryk Matysek 43 (k), Łukasz Feret 60 – Norbert Korczak 72
Kartki:

Hutnik: Adam Dul, Łukasz Feret, Dawid Źródlewski, Piotr Cholewa (70 Wiktor Karkoszka), Kacper Maciaś (70 Sebastian Zdebski), Kamil Broda (46 Kacper Kubasiak), Jakub Skrzyński, Norbert Leśniak (48 Mateusz Feret), Patryk Matysek (87 Łukasz Jaskowski), Miłosz Drąg, Filip Handzlik (60 Miłosz Wąchała)

Star/Juventa: Patryk Wróblewski, Jakub Błażejewski, Kacper Borkowski, Dawid Płatek, Karol Strzelec (46 Patryk Markiewicz), Kacper Gładyś (70 Piotr Krzyżowski), Jakub Kalisz, Patryk Mańturz (85 Bartosz Chojnacki), Kacper Podzielny (82 Mikołaj Maruszak), Norbert Korczak, Piotr Mikos (82 Patryk Nawrot)