Porażka na koniec sezonu

W piątkowym (14.06) spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa przegrali na wyjeździe z Garbarnią Kraków 0:5. Mecz ten odbył się w ramach 14 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

W piątkowe przedpołudnie w Krakowie odbył się pojedynek pomiędzy Garbarnią Kraków, a Starem/Juventą Starachowice. Przed ostatnią kolejką drużyny znajdowały się na dwóch różnych biegunach. Garbarnia zajmowała pozycję wicelidera. Star/Juventa natomiast plasowała się na ósmym miejscu. Również było wiadomo, że po ostatniej serii gier obydwie drużyny swoich miejsc nie zmienią. Zdecydowanym faworytem spotkania byli Krakowianie. Podopieczni Stanisława Śliwy niemal do samego końca walczyli o pierwsze miejsce w tabeli. Niestety porażka u siebie z Hutnikiem Kraków zabiła wszelkie nadzieje. Ostatnio powody do zadowolenia mogli mieć juniorzy ze Starachowic. Podopieczni trenerów Spadło i Mikosa w końcu się przełamali i odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Star/Juventa wysoko ograła u siebie Orlęta Radzyń Podlaski 6:2. Jednak jak wcześniej wspomniano inny wynik niż wygrana Garbarni zostałby uznany za sporą niespodziankę. Od początku meczu Krakowianie nadawali ton boiskowym wydarzeniom. Szybko, bo już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Patryka Wróblewskiego pokonał Dawid Tomczuk. Nie minął jeszcze pierwszy kwadrans, a gospodarze podwyższyli wynik. 14 minuta przyniosła trafienie Oskara Baranika. Upływały kolejne minuty, a podopieczni Stanisława Śliwy nie zamierzali się zatrzymywać. Dążyli do strzelenia kolejnych bramek. Upór został doceniony niedługo później. 23 minuta przyniosła trzeciego gola dla Garbarni. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Burkowicz. Czwarty cios drużyna z województwa małopolskiego zadała pod koniec pierwszej części gry. Autorem kolejnego trafienia był Dawid Tomczuk. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 4:0. Za wiele dobrego nie można było powiedzieć o zespole gości, który był jedynie tłem dla wicelidera. Druga połowa wyglądała już zdecydowanie inaczej. Jej początek mógł jednak wskazywać na podobny przebieg do pierwszych czterdziestu pięciu minut. Niedługo po wznowieniu gry gospodarze cieszyli się z piątego trafienia. Futbolówkę w siatce przyjezdnych umieścił Mateusz Grzybowski. Mogło się wydawać, że kolejne bramki będą tylko kwestią czasu. Nic bardziej mylnego. Starachowiczanie w drugiej połowie zagrali po prostu lepiej. Gospodarze już ani raz nie potrafili znaleźć do bramki strzeżonej przez Patryka Wróblewskiego. Jeśli chodzi o zdobycz bramkową niestety nie udało się ani razu pokonać golkipera przeciwnika. Koniec, końców Garbarnia Kraków pokonała na własnym terenie Star/Juventę Starachowice 5:0.

Garbarnia Kraków – Star/Juventa Starachowice 5:0 (4:0)
Bramki: Dawid Tomczuk 7 ,42, Oskar Baranik 14, Jakub Burkowicz 23, Mateusz Grzybowski 47
Kartki: Dawid Tomczuk 38 (żółta)

Garbarnia: Hubert Świerczyński, Konrad Wąsik, Jakub Mielec, Jakub Burkowicz (46 Kamil Kaczmarczyk), Dawid Tomczuk (46 Damian Zięba), Mateusz Piotrowski (46 Tomasz Kolendowski), Kacper Klimczyk (46 Mateusz Grzybowski), Marcin Piątek, Mateusz Kardas (46 Norbert Bierówka), Oskar Baranik, Kacper Guguła (67 Jakub Pasiut)

Star/Juventa: Patryk Wróblewski, Patryk Nawrot (46 Mikołaj Maruszak), Dawid Płatek, Kacper Podzielny, Jakub Kalisz (46 Kacper Borkowski), Piotr Krzyżowski, Patryk Mańturz (46 Kacper Gładyś), Piotr Nowakowski, Norbert Korczak (65 Bartosz Chojnacki), Piotr Mikos, Bartosz Szydłowski