Porażka na zakończenie przygotowań

W piątym pojedynku sparingowym Star Starachowice przegrał na własnym terenie z Oskarem Przysuchą 0:2. Mecz ten odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

W sobotnie przedpołudnie podopieczni Arkadiusza Bilskiego ostatni sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021. Przeciwnikiem Zielono-Czarnych był Oskar Przysucha. Drużyna ta obecnie występuje w Mazowieckiej IV Lidze, Grupa Radom, Siedlce. Trener Arkadiusz Bilski w sobotnim sparingu nie mógł skorzystać min. z Dariusza Anduły, Jakuba Nowocienia czy Karola Kopcia. Pierwsza połowa nie przyniosła żadnej z ekip zdobyczy bramkowej. Sytuacje ku strzeleniu goli były. Gospodarze sobotniego starcia stworzyli sobie dwie świetne okazje. Bramkarza Oskara nie zdołali pokonać Mariusz Fabjański oraz Klaudiusz Marzec. Również podopieczni Łukasza Wiśnika mieli swoje szanse. Nie zostały one wykorzystane. Końcówka pierwszej połowy przyniosła małą bójkę pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Druga połowa była zdecydowanie inna. Gracze Oskara prezentowali się lepiej od Zielono-Czarnych. Ich gra był szybsza, dokładniejsza. W akcjach przyjezdnych widać było jakość. Została ona przełożona na dwa trafienia. Bramki dla Oskara zdobyli Jakub Sapieja oraz Tomasz Bogołębski. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Star przegrał z Oskarem 0:2. Mimo porażki Starachowiczanie zaprezentowali się z niezłej strony na tle mocnego przeciwnika. Warto zwrócić uwagę, że w drugiej połowie na placu gry zameldował się Marcin Chodniewicz.

Już za tydzień (sobota, 13.03) podopieczni Arkadiusza Bilskiego zainaugurują rundę wiosenną Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021. Przeciwnikiem Staru będzie Lubrzanka Kajetanów. Mecz ten odbędzie się na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14. Początek o godzinie 14.

Star Starachowice – Oskar Przysucha 0:2 (0:0)
Bramki: Jakub Sapieja, Tomasz Bogołębski

Star: Dominik Dziułka, Patryk Markiewicz, Bartosz Gębura, Maciej Moskwa, Patryk Nawrot, Patryk Kosztowniak, Dawid Płatek, Stanisław Sarwicki, Artur Kidoń, Klaudiusz Marzec, Mariusz Fabjański oraz Daniel Jagiełło, Tomasz Mazur, Filip Anduła, Kacper Borkowski, Marcin Chodniewicz, Filip Pisarski

Oskar: Paweł Wieczorek, Michał Bojek, Dawid Sala, Piotr Kornacki, Przemysław Wicik, Dominik Wajs, Patryk Czarnota, Tomasz Bogołębski, Tomasz Zagórski, Jan Głowacki, Tomasz Janiszewski oraz Wiktor Grzyb, Przemysław Sobolewski, Jakub Sapieja, Przemysław Nogaj, Mateusz Gromski, Cezary Kubryn, Oskar Szczodry