Porażka na zakończenie sezonu

W sobotnim (15.07) spotkaniu Star Starachowice przegrał na własnym stadionie z Moravią Morawica 2:3. Obydwie bramki dla Zielono-Czarnych zdobył Artur Kidoń. Mecz ten odbył się w ramach 30 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W sobotnie (15.07), słoneczne popołudnie na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły jedenastki Staru oraz Moravii Morawicy. Spotkanie to obserwowała liczna grupa kibiców (około 400 osób). Obie drużyny rywalizowały przy olbrzymim upale. Lepiej spotkanie rozpoczęli przyjezdni. Już w pierwszej minucie zakotłowało się w szesnastce gospodarzy. Koniec, końców futbolówka znalazła się w rękach Patryka Wróblewskiego. Podobnie było w 8 minucie. Skuteczną interwencją po strzale zawodnika gości popisał się bramkarz Staru. Kolejny fragment gry nie przyniósł nic godnego uwagi. W 22 minucie Zielono-Czarni wyszli na prowadzenie. Artur Kidoń dobił uderzenie swojego kolegi zespołu i zdobył pierwszego gola dla gospodarzy. Niedługo później mogło być 2:0. Strzał będącego w bardzo dobrej sytuacji Patryka Kosztowniaka odbił bramkarz Moravii. Niezła gra podopiecznych Krzysztofa Dziubla przyniosła efekty na nieco ponad dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy. Kamil Kubicki skutecznie wykonał rzut wolny i doprowadził do wyrównania. Końcówka pierwszej części gry przyniosła po jednej okazji dla obu drużyn. Michał Stachura uderzył minimalnie niecelnie z dystansu. Strzał piłkarza Moravii obronił natomiast Patryk Wróblewski. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do Moravii. Goście stworzyli sobie trzy sytuacje bramkowe. Dwukrotnie na posterunku był Patryk Wróblewski. W trzecim przypadku uderzenie zawodnika gości było niecelne. Kolejne minuty mijały, a przyjezdni dalej napierali. Zielono-Czarni grali w drugiej połowie przeciętnie. W 66 minucie gospodarzy przed utratą bramki uratował Patryk Wróblewski. Golkiper Staru w świetnym stylu odbił futbolówkę na korner. Niedługo później gospodarze po raz kolejny mogli mówić o dużym szczęściu. Strzał zawodnika Moravii trafił w poprzeczkę. Napór gości przyniósł jednak efekt. W 70 minucie gościom dał Bartłomiej Młynarczyk. Odpowiedź Staru był jednak natychmiastowa. W 73 minucie Artur Kidoń po raz drugi pokonał golkipera przeciwnika. Kilka chwil po wznowieniu gry od środka zawodnik Moravii przeprowadził solową akcję, po której trafił w poprzeczkę. Końcówka mecz należała jak zdecydowana większość połowy do gości. Dwukrotnie kapitalnymi paradami ratował swoją drużynę Patryk Wróblewski. W trzecim przypadku nie miał jednak nic do powiedzenia. Ostatnia minuta doliczonego czasu gry przyniosła bramkę dającą wygraną Moravii. Do siatki gospodarzy uderzył Rostyslav Pryjmak. Ostatecznie Star Starachowice przegrał na własnym stadionie z Moravią Morawica 2:3.

Star Starachowice – Moravia Morawica 2:3 (1:1)