Porażka po niesamowitej walce

We wczorajszym spotkaniu Star Starachowice przegrał na własnym stadionie z Neptunem Końskie 1:3. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Jedyne trafienie dla Zielono-Czarnych zaliczył niezawodny Mariusz Fabjański. Mecz ten został rozegrany w ramach IV Rundy Okręgowego Pucharu Polski.

Mimo przegranego spotkania Zielono-Czarni nie mogą mieć podniesiona czoła. Starachowiczanie nawiązali walkę z Liderem Świętokrzyskiej IV Ligi. Różnica jednego poziomu rozgrywkowego nie była widoczna na boisku. Piłkarze Staru gryźli trawę i walczyli do ostatnich sekund meczu . Ambitna postawa została w pełni zasłużenie wynagrodzona. Na duże pochwały zasługują młodzi zawodnicy przybyli z Juventy Starachowice, którzy wystąpili we wczorajszym pojedynku. Każdy jeden piłkarz bez wyjątku. Początek spotkania to gra obu drużyn w środku boiska. Ani jednej, ani drugiej ekipie nie udało się stworzyć klarownych sytuacji. Star oraz Neptun wzajemnie się badały. Po upływie kwadransa gry doskonałej sytuacji nie wykorzystał Emil Gołyski. Pomocnik Zielono-Czarnych nie trafił na pustą bramkę z okolic 25 metrów. Piłka po uderzenie Emila ostemplowała tylko słupek. Pierwsza połowa meczu nie przyniosła zbyt wielu okazji bramkowych. Więcej ich mieli jednak gospodarze. Neptun dłużej utrzymywał się przy piłce. Dobra postawa Starachowiczan nie pozwoliła podopiecznym Waldemara Szpiegi na zbyt wiele w pierwszych 45 minutach gry. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy rezultat. Druga połowa przyniosła podobny początek jak z pierwszej części gry. Ambicja i charakter gospodarzy nie pozwoliły Neptunowi na zagrożenie bramki strzeżonej przez Adriana Bzymka. Sami Zielono-Czarni gdy nadarzyła się okazja również starali się przeprowadzać akcje ofensywne. Z czasem przyjezdni coraz bardziej zaczęli dochodzić do głosu. Wpływ na taki stan rzeczy mogło mieć wprowadzenie na murawę świeżej krwi. Zawodnicy Neptuna stworzyli kilka naprawdę bardzo dobrych okazji na strzelenie gola. W każdej z tych sytuacji znakomicie interweniował golkiper Zielono-Czarnych, Adrian Bzymek. Młody bramkarz Staru zaliczył wczoraj niezwykle udany występ. W 90 minucie niestety musiał skapitulować. Sędzia podyktował rzut karny. Jeden z zawodników Staru dotknął futbolówkę ręką po wykonaniu rzutu wolnego przez piłkarza Neptuna. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Piotr Zieliński. Gdy wydawało się, że już jest po meczu gospodarze zerwali się do szturmu. Można powiedzieć, że w ostatniej akcji doliczonego czasu gry składną akcję gospodarzy zakończoną dośrodkowaniem w pole karne gości zwieńczył Mariusz Fabjański. Gol na 1:1 był nagrodą dla gospodarzy za walkę do końca.  Dogrywka tak samo jak regulaminowe 90 minut było bardzo dobre w wykonaniu podopiecznych trener Siczka. Jednak to przyjezdni wykorzystali swoje doświadczenie i zdobyli dwie bramki. Autorami trafień dla Neptuna w dogrywce byli Ernest Supierz oraz Karol Armata. Koniec, końców Zielono-Czarni przegrali z Neptunem Końskie po 120 minutach gry 1:3 i zakończyli tym samym przygodę z Pucharem Polski. Starachowiczanie nie mają się jednak czego wstydzić.

Star Starachowice – Neptun Końskie 1:3 po dogrywce, 1:1 (0:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 90 – Piotr Zieliński 90 (k), Ernest Supierz 105, Karol Armata 117
Kartki: Bartłomiej Drabik 24, Mariusz Fabjański 40, Jakub Nowocień 89 – Piotr Gardynik 35 (żółte)

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Dominik Janikowski, Jakub Nowocień, Bartłomiej Drabik (72 Patryk Kosztowniak), Emil Gołyski (65 Michał Mikosa), Filip Niewczas, Mariusz Fabjański, Mateusz Duda (105 Piotr Serwicki), Daniel Wiecha, Bartłomiej Koźlik

Neptun: Tomasz Surma, Paweł Majchrzak, Michał Pilarski (60 Łukasz Skalski), Łukasz Rechowicz, Mariusz Skoczylas, Karol Armata, Ernest Supierz, Dominik Szymkiewicz, Marcin Taler (46 Piotr Zieliński), Piotr Gardynik (40 Kamil Kowalczyk (72 Jan Sroka)), Krzysztof Pach (62 Dariusz Dutkiewicz)

*Zdjęcie zostało wykonane przez Pana Leszka Kowalskiego. W tle czterech zawodników Staru Starachowice: Od lewej: Jakub Nowocień, Mateusz Duda, Mariusz Fabjański, Bartłomiej Koźlik.