Porażka po walce

W dzisiejszym spotkaniu IV Rundy Okręgowego Pucharu Polski Star Starachowice uległ na własnym stadionie Granatowi Skarżysko Kamienna 3:4 i tym samym pożegnał się z rozgrywkami. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Konrad Wójtowicz, Emil Gołyski oraz Mariusz Fabjański.

W środowe popołudnie na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły jedenastki Staru oraz Granatu Skarżysko Kamienna. Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować w kiepskich warunkach atmosferycznych. Z tego właśnie powodu na mecz ten przybyło niewielu kibiców. Duże znaczenie miał również fakt, że pojedynek pucharowy odbył się w środku tygodnia. Po pierwszej połowie wysoko, bo aż 3:0 prowadzili goście. Do bramki gospodarzy trafiali Damian Szyszka, Tomasz Bartosiak oraz Kamil Uciński. Wynik jednak z pewnością zamazywał obraz gry. Star nie był słabszą drużyną. Zielono-Czarni również stworzyli okazje do strzelenia bramek. W przeciwieństwie do rywala zawodziła skuteczność. Mimo niekorzystnego rezultatu gospodarze nie podłamali się i ponownie ruszyli do przodu od początku drugiej połowy. W 67 minucie kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył Konrad Wójtowicz i dał sygnał, że jeszcze nie wszystko stracone. 360 sekund później było już 2:3. Norberta Wnukowskiego pokonał Emil Gołyski. W 88 minucie Zielono-Czarni stanęli przed szansą na doprowadzenie do wyrównania. Rzut karny pewnie wykonał Mariusz Fabjański i tym samym gospodarze odrobili straty z pierwszej połowy. Decydujący cios zadali jednak goście. W doliczonym czasie bramkę dla Granatu zdobył Damian Szyszka. Zielono-Czarnym zabrakło czasu by ponownie doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie Star Starachowice przegrał na własnym stadionie z Granatem Skarżysko Kamienna 3:4 i pożegnał się z rozgrywkami pucharowymi.

Star Starachowice – Granat Skarżysko Kamienna 3:4 (0:2)
Bramki: Konrad Wójtowicz 67, Emil Gołyski 69, Mariusz Fabjański 88 (k) – Damian Szyszka 19, 90, Tomasz Bartosiak 26, Kamil Uciński 37
Kartki: Bartosz Gębura 73, Jakub Kania 78, Konrad Wójtowicz 86, Mariusz Fabjański 90 – Damian Szyszka 35, Daniel Dulak 74, Ariel Spadło 74 (żółte)

Star: Patryk Sieczka, Marcin Chodniewicz (46 Michał Stachura), Bartosz Gębura, Jakub Kania (65 Artur Kidoń), Jakub Nowocień (55 Patryk Kosztowniak), Emil Gołyski, Konrad Wójtowicz, Filip Niewczas (55 Miłosz Sokół), Bartłomiej Drabik, Maciej Horna (65 Dariusz Anduła), Mariusz Fabjański

Granat: Norbert Wnukowski, Norbert Drożdżał, Daniel Dulak, Ariel Spadło, Paweł Suwara, Maciej Głowaczewski, Krzysztof Rzeszowski, Damian Szyszka, Łukasz Wojna, Tomasz Bartosiak, Kamil Uciński (70 Karol Rogoziński)