Porażka w ostatnim sparingu

W niedzielnym pojedynku sparingowym Star Starachowice przegrał na własnym terenie z Szydłowianką Szydłowiec 1:3. Bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył Karol Kopeć. Mecz ten odbył się na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

W niedzielne południe podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrali swój piąty sparing w ramach okresu przygotowawczego do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu Świętokrzyskiej IV Ligi. Rywalem była Szydłowianka Szydłowiec. Początek spotkania przyniósł obu ekipom po jednej sytuacji. W 10 minucie uderzenie zawodnika przyjezdnych obronił Dominik Dziułka. Kilka chwil później odpowiedzieli gospodarze. Dobrej sytuacji nie wykorzystał Patryk Kosztowniak. Piłkę lecącą do pustej bramki wybił defensor Szydłowianki. W kolejnych minutach dwukrotnie szczęścia szukał Mariusz Fabjański. Za pierwszym razem lepszy okazał się golkiper przyjezdnych. Za drugim na drodze stanęła poprzeczka. Na reakcję podopiecznych Marcina Kośmickiego nie trzeba było długo czekać. Przyjezdni dwukrotnie próbowali zaskoczyć Dominika Dziułkę. Golkiper Staru był jednak na posterunku. W 27 minucie Artur Kidoń sfaulował w polu karnym zawodnika gości. Sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartosz Kozicki. Ostatni kwadrans gry nie przyniósł wielu sytuacji bramkowych. Wyrównać próbował Filip Anduła. Wychowanek Juventy Starachowice uderzył nad bramką. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy interweniował Dominik Dziułka. Golkiper Zielono-Czarnych odbił futbolówkę na rzut rożny. Do przerwy Star przegrywał z Szydłowianką 0:1. Od początku drugiej połowy do odrabiania strat zabrali się podopieczni Arkadiusza Bilskiego. W 51 minucie ładna akcja gospodarzy została zakończona strzałem Emila Gołyskiego. Uderzenie to zostało jednak zablokowane. Niedługo później dwukrotnie ekipie przyjezdnych zagroził Karol Kopeć. Pierwszy strzał przeszedł nad bramką. Druga sytuacja była wręcz idealna by dać wyrównanie Zielono-Czarnym. Bramkarz Szydłowianki obronił jednak to uderzenie. Odpowiedź gości przyszła w 56 minucie. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał zawodnik testowany ekipy z Szydłowca. Całkowicie niepokryty celnie uderzył głową i pokonał Dawida Pochecia. Od 60 minuty na placu gry pojawiali się młodzi wychowankowie Juventy Starachowice. Goście stwarzali sobie coraz więcej sytuacji podbramkowych. Strzały były jednak niecelne bądź skutecznie interweniował Dawid Pocheć. Zielono-Czarni nie potrafili poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Adriana Sitka. W 90 minucie Bartosz Kobel zdobył trzecią bramkę dla swojej drużyny. Zawodnik gości wykorzystał błędy w defensywie Zielono-Czarnych. Ostatnia akcja meczu przyniosła honorowe trafienie dla Staru. Celnym uderzeniem głową popisał się Karol Kopeć. Ostatecznie Star Starachowice w swoim ostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021 przegrał z Szydłowianką Szydłowiec 1:3.

Star Starachowice – Szydłowianka Szydłowiec 1:3 (0:1)
Bramki: Karol Kopeć 90 – Bartosz Kozicki 27 (k), zawodnik testowany 56, Bartosz Kobel 90

Skład Staru: Dominik Dziułka, Artur Kidoń, Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Wiktor Śmigielski, Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Stanisław Sarwicki, Filip Anduła, Patryk Kosztowniak, Mariusz Fabjański oraz Dawid Pocheć, Jakub Błażejewski, Karol Kopeć, Dawid Płatek, Klaudiusz Marzec, Piotr Mikos, Hubert Białczak, Patryk Markiewicz, Kryspin Kutera