Porażka w Staszowie

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice przegrał na wyjeździe z Olimpią Pogoń Staszów 0:3. Mecz ten odbył się w ramach 4 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

W niedzielne popołudnie na Stadion ul. Koszarowej 7 w Staszowie wybiegły jedenastki miejscowej Olimpii Pogoń oraz Staru Starachowice. Spotkanie to obserwowała spora grupa kibiców. Wśród znalazło się grono sympatyków drużyny ze Starachowic. Do Staszowa w grupie 35 osób przybyli również najwierniejsi kibice Zielono-Czarnych, którzy wspierali swój zespół głośnym dopingiem przez cały mecz. Początek spotkania był bardzo dobry w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Goście narzucili swój styl gry. W pierwszych dziesięciu minutach Zielono-Czarni trzykrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Kamila Warelisia. Szczęścia próbowali min. Michał Stachura oraz Bartosz Szydłowski. Na niedługo przed upływem kwadransa gry gospodarze objęli prowadzenie. Bardzo źle zachował się Jakub Kania. Piłkarz Staru podał piłkę pod nogi przeciwnika. Zawodnik Pogoni pognał w pole karne gości i oddał strzał, który zatrzymał się na ręce defensora przyjezdnych. Sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Patryk Kukiełka. Mimo straty gola Starachowiczanie nie podłamali się. Dalej starali się konstruować ofensywne akcje. W 17 minucie dwukrotnie na bramkę Pogoni uderzali piłkarze Staru. Bezskutecznie. Niedługo później bliski szczęścia był Stanisław Sarwicki. Jego uderzenie przeszło nad bramką strzeżoną przez Kamila Warelisia. W 24 minucie gospodarze podwyższyli wynik spotkania. Piłkę dograną z boku boiska w polu karnym otrzymał zawodnik gospodarzy. Jego uderzenie wybronił Artur Marzec. Przy dobitce był jednak bezradny. Michał Hołody nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w pustej bramce. W kolejnych minutach gra Zielono-Czarnych uległa znacznemu pogorszeniu. Do końca pierwszej połowy podopieczni Arkadiusza Bilskiego nie potrafili stworzyć poważniejszego zagrożenia. Gospodarze szczęścia spróbowali jeszcze w 33 minucie. Strzał piłkarza Pogoni przeszedł obok bramki strzeżonej przez Artura Marca. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Drugą część gry Starachowiczanie rozpoczęli w innym zestawieniu. Na boiskowe wydarzenia zareagował trener Arkadiusz Bilski. Zdecydował się przeprowadzić trzy zmiany. Na murawie pojawili się Mariusz Fabjański, Bartosz Guz oraz Dominik Sito. Jednak to gospodarze lepiej rozpoczęli drugą połowę. W 51 minucie Artur Marzec wybronił uderzenie zawodnika gospodarzy. Niebezpieczeństwo ostatecznie zażegnali defensorzy Staru. Niedługo później dwukrotnie na bramkę gospodarzy z rzutów wolnych uderzał Michał Stachura. Jeden i drugi strzał nie znalazł drogi do bramki przeciwnika. W 63 minucie znów gorąco było w polu karnym gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Staru. Dobitka zawodnika Pogoni była niecelna. Niedługo później szczęścia spróbował Bartosz Szydłowski. Strzał młodego zawodnika Staru na róg odbił golkiper gospodarzy. W 70 minucie spotkanie zostało rozstrzygnięte. Piłkę do siatki skierował Ernest Rozmysłowski. Tym samym Pogoń prowadziła już 3:0. W końcówce spotkania przyjezdni starali się zdobyć honorowe trafienie. Świetną szansę po podaniu Mariusza Fabjańskiego miał Dariusz Anduła. Strzał napastnika Staru został jednak zablokowany. Mimo prób Zielono-Czarnym nie udało się strzelić choćby jednej bramki. Ostatecznie Olimpia Pogoń Staszów pokonała na własnym stadionie Star Starachowice 3:0.

Olimpia Pogoń Staszów – Star Starachowice 3:0 (2:0)
Bramki: Patryk Kukiełka 12 (k), Michał Hołody 24, Ernest Rozmysłowski 70
Kartki: Patryk Kukiełka 43, Krzysztof Baczewski 88, Robert Ciesielski 89 – Bartosz Gębura 12, Jakub Nowocień 45, Dariusz Anduła 71 (żółte)

Olimpia Pogoń: Kamil Wareliś, Marcin Kumański (77 Wojciech Skrzyniarz), Krzysztof Baczewski, Norbert Kula, Norbert Wołczyk, Bartłomiej Fitowski, Piotr Malec, Marcin Taler (81 Robert Ciesielski), Patryk Kukiełka (65 Kamil Koszela), Ernest Rozmysłowski (75 Dawid Skrzek), Michał Hołody (85 Łukasz Rechowicz)

Star: Artur Marzec, Patryk Kosztowniak (46 Bartosz Guz), Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Piotr Ostrowski, Jakub Kania (78 Kacper Błaszczyk), Stanisław Sarwicki (46 Mariusz Fabjański), Michał Stachura, Patryk Mańturz (46 Dominik Sito), Bartosz Szydłowski, Bartosz Sot (65 Dariusz Anduła)