Star Starachowice Korona II Kielce

Porażka z Koroną II

Star Starachowice w ramach 11 kolejki Hummel IV ligi przegrał na własnym stadionie z rezerwami Korony 0:4. Była to pierwsza porażka przed własną publicznością, która w liczbie 450 osób zjawiła się na Szkolnej.

Początek meczu to dobra szybka gra obu drużyn. W 10 minucie kontuzji nabawił się kapitan Korony Hubert Zwoźny a w jego miejsce wszedł Radosław Turek. W 13 min w polu karnym Staru poradził sobie Miłosz Strzeboński, który minął naszego obrońcę i płaskim strzałem pokonał Konrada Zacharskiego. Kolejne minuty przyniosły bardzo dobre okazje do zdobycia bramek przez zawodników Staru. W 23 minucie dogodnej sytuacji nie wykorzystał Jakub Nowocień, który z 6 metrów przestrzelił nad poprzeczką Marcelego Zapytowskiego. W 32 minucie z wysokości 11 metra silny strzał oddał Jakub Chrzanowski lecz prosto w dobrze ustawionego bramkarza Korony. W 39 minucie w zamieszaniu pod bramką bliski szczęścia był Michał Grunt. W odpowiedzi po składnej szybkiej akcji kielczanie trafili do siatki za sprawą Macieja Bortniczuka ale sędzia Marek Śliwa odgwizdał pozycję spaloną.  W 43 minucie ponownie przed szansą stanął Jakub Chrzanowski, który z 10 metra oddał bardzo silny ale też niecelny strzał. Piłka przed samym uderzeniem jeszcze podskoczyła i poszybowała wysoko nad poprzeczką. Do przerwy utrzymywał się wynik 0:1 dla kielczan.

Po przewie na pierwszą korektę zdecydował się trener Marek Mierzwa wprowadzając Jakuba Przybysławskiego. Ten już 7 min odwdzięczył się zdobyciem bramki numer 2. Po tym golu nasi próbowali jeszcze szarpnąć ale odległości pomiędzy zawodnikami stawały się z każdą minutą coraz większe a zawodnicy Korony zaczynali z coraz większym spokojem rozgrywać każdą piłkę, łącznie z wyprowadzeniem jej od własnej bramki. Trzeba tez zaznaczyć, oczywiście nie szukając usprawiedliwienia ale 7 zawodników z wyjściowej 11 to zawodnicy, którzy na co dzień trenują z 1 drużyną Korony a część z nich wystąpiła w ostatnim meczu 1 ligi przeciwko Widzewowi Łódź (0:1 dla Widzewa).  W 57 minucie było już po meczu. Maciej Bortniczuk precyzyjnym strzałem zza pola karnego zaskoczył golkipera Staru. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Kropkę nad i postawił ten, który wszedł w pierwszej połowie za swojego kapitana a więc Radosław Turek. Po tym golu trener Krawiec zdecydował się na poczwórną zmianę ( zeszli: Szydłowski, Kaczmarek, Mikos i Chrzanowski a w ich miejsce weszli Fabjański, Kosztowniak, Kidoń i Kopeć). W 62 minucie przed szansą na honorowe trafienie stanął Karol Kopeć lecz i w tym pojedynku górą był Zapytowski.

Ostatecznie Star Starachowice uległ rezerwą Korony 0:4.

Star Starachowice – Korona II Kielce 0:4 (0:1)
bramki : 13′ Miłosz Strzeboński, 53′ Jakub Przybysławski, 57′ Maciej Bortniczuk, 75′ Radosław Turek.

STAR: Konrad Zacharski — Maciej StyczyńskiMichał GruntMateusz JagiełłoBartosz GęburaBartosz Szydłowski
(58 Artur Kidoń), Maciej MoskwaPiotr Mikos (58 Patryk Kosztowniak), Jakub Nowocień (75 Klaudiusz Marzec),
Marcin Kaczmarek (58 Mariusz Fabjański), Jakub Chrzanowski (58 Karol Kopeć)

Korona II: Marcel Zapytowski 4Radosław Seweryś 44′ (75 Krzysztof Kiercz), Karol Turek,  Przemysław SzarekMaciej Bortniczuk (70 Kacper Bojańczyk), Miłosz Strzeboński,
Dawid LisowskiJanusz Nojszewski (46 Jakub Przybysławski), Oskar Sewerzyński,
Szymon Majewski (78 Szymon Płocica), Hubert Zwoźny (10 Radosław Turek).

W następnym meczu Star zagra na wyjeździe 24.10.2021 o godz. 14:00 przeciwko Orliczowi Suchedniów.