Porażka z Oskarem

W swoim piątym pojedynku sparingowym Star Starachowice przegrał z Oskarem Przysucha 1:2. Bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył Michał Grunt. Mecz ten odbył się na boisku w Przysusze.

W sobotnie przedpołudnie podopieczni Tadeusza Krawca rozegrali swój piąty sparing przed startem Świętokrzyskiej IV Ligi 2021/2022. Rywalem Zielono-Czarnych był Oskar Przysucha. Obydwie drużyny ostatnimi czasy bardzo często grają ze sobą mecze sparingowe. Trener Krawiec na sobotnie spotkanie zabrał dziewiętnastu zawodników. Szkoleniowiec nadal nie mógł skorzystać min. z Bartosza Gębury czy Karola Kopcia. Starcie z Oskarem Zielono-Czarni rozpoczęli w dobrym stylu. Starachowiczanie byli bardzo aktywni w pessingu. Odbierali piłkę przeciwnikowi. Niestety nadal widoczny był brak zgrania w szeregach przyjezdnych. Starali się to wykorzystać piłkarze Oskara, którzy również prezentowali się z dobrej strony. Jedyna bramka w pierwszej połowie padła w 37 minucie. Skuteczną akcję przeprowadził Piotr Stefański. Zawodnik Staru minął trzech rywali. Dopiero nieprzepisowe zagranie czwartego przeciwnika zatrzymało bocznego obrońcę przyjezdnych. Faul miał miejsce w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Michał Grunt. Do przerwy goście prowadzili 1:0. Drugą połowę obydwie drużyny rozpoczęły ze zmianami w składzie. Swoje szanse dostali min. powracający po urazach Jakub Chrzanowski oraz Mariusz Fabjański. W 51 minucie Piotr Stefański sfaulował we własnym polu karnym zawodnika Oskara. Sędzia po raz drugi wskazał na jedenasty metr. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Tomasz Bogołębski. Ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców w 65 minucie. Po dobrze rozegranej kontrze zawodnik strzelił bramkę dającą prowadzenie gospodarzom. W końcówce spotkania podopieczni Tadeusza Krawca przycisnęli. Mimo to wynik już się nie zmienił. Po dobrym, szybkim spotkania Oskar Przysucha pokonał Star Starachowice 2:1.

Oskar Przysucha – Star Starachowice 2:1 (0:1)
Bramki: Tomasz Bogołębski 51 (k), 65 – Michał Grunt 37 (k)

Oskar: Jakub Mazur, Michał Bojek, Mateusz Gromski, Dawid Sala, Piotr Kornacki, Maciej Klimas, Tomasz Bogołębski, Tomasz Zagórski, Przemysław Wicik, Tomasz Janiszewski, Piotr Skałbania oraz Paweł Wieczorek, Mariusz Moskwa, Bartłomiej Zarębski, Paweł Figarski, Przemysław Nogaj, Przemysław Sobolewski, Oskar Miturski

Star: Konrad Zacharski, Maciej Styczyński, testowany zawodnik, Maciej Moskwa, Piotr Stefański, Michał Kozakiewicz, Dawid Płatek, Marcin Kaczmarek, Artur Kidoń, Bartosz Szydłowski, Michał Grunt oraz Adrian Szast, Piotr Mikos, Patryk Kosztowniak, Jakub Chrzanowski, Kacper Błaszczyk, Jakub Błażejewski, Mateusz Nowak, Mariusz Fabjański