Pożegnanie Juniorów z Pucharem

W środowym spotkaniu juniorzy Staru/Juventy Starachowice ulegli na własnym stadionie IV Ligowemu Neptunowi Końskie 0:4. Tym samym na IV Rundzie zakończyła się pucharowa przygoda podopiecznych Zdzisława Spadło.

W słoneczne, środowe popołudnie na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wybiegły jedenastki juniorów Staru/Juventy oraz seniorów Neptuna Końskie. Faworytem z pewnością był IV Ligowiec. Od samego początku spotkania było widać stronę przeważającą. W pierwszych 10 minutach meczu goście stworzyli sobie trzy sytuacje podbramkowe. Dwa strzały zawodników Neptuna były niecelne, z jednym natomiast poradził sobie Dawid Pocheć. W 8 minucie pierwszy strzał na bramkę gości oddał piłkarz gospodarzy. Futbolówkę wyłapał jednak Mateusz Mendrygał. W 17 minucie kolejny strzał na bramkę przeciwnika oddali gospodarze. Szczęścia spróbował Patryk Mańturz. Uderzenie ponownie wybronił golkiper zespołu z Końskich. 360 sekund gospodarze stanęli przed wyśmienitą szansą na objęcie prowadzenia. Doskonałego podania od Piotra Nowakowskiego nie wykorzystał Bartosz Szydłowski. Uderzenie napastnika Staru/Juventy wybronił Mateusz Mendrygał.      Golkiper Neptuna wychodząc z bramki podjął dobrą decyzję i tym samym utrudnił strzelającemu sytuację skracając kąt. Kolejne minuty przyniosły następne sytuacje. Tym razem do głosu doszli podopieczni Waldemara Szpiegi. W 22 minucie przewaga zespołu z Końskich została zamieniona na bramkę. Sytuację sam na sam pewnie wykorzystał Piotr Piwowar i dał swojej drużynie prowadzenie. Niewiele po upływie dwóch kwadransów gry Neptun podwyższył wynik. Bramkę na 2:0 zdobył Jan Sroka. W 35 minucie gospodarze mogli zmniejszyć straty. Jednak dwa uderzenia zawodników Staru/Juventy zostały zablokowane. 38 minuta przyniosła trzecie trafienie dla zespoły prowadzonego przez trenera Szpiegę. Gola po strzale zza pola karnego zdobył Karol Armata. Spory błąd przy akcji bramkowej popełnił Dawid Pocheć, który w nieudany sposób wznowił grę. Chwilę po stracie kolejnej bramki drugi raz w tym spotkaniu dobrą okazje miał Bartosz Szydłowski. Snajper gospodarzy nie wykorzystał jednak dobrego podania od Patryka Nawrota. Uderzenie Bartosza wybronił golkiper gości. Do przerwy utrzymał się wynik 3:0 dla Neptuna. Druga część gry była nieco spokojniejsza od pierwszej. W obu drużynach zaszło do zmian. Waldemar Szpiega od początku drugiej połowy desygnował do gry pięciu nowych zawodników. W szeregach gospodarzy doszło natomiast do dwóch korekt w składzie. Na murawie zameldowali się Piotr Krzyżowski oraz Karol Strzelec. Boisko opuścili natomiast Patryk Mańturz i Piotr Nowakowski. W 52 minucie świetną, solową akcję przeprowadził Bartosz Szydłowski. Napastnik Staru/Juventy wypracował sobie sytuację sam na sam, którą niestety zmarnował. Dla gospodarzy była to najlepsza okazja bramkowa w całym spotkaniu. Kolejne minuty również przyniosły sytuacje dla jednych i drugich. Zarówno Star/Juventa jak i Neptun w żadnym z przypadków nie zdobyli bramki. W 89 minucie goście przypieczętowali wygraną. Po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę strzałem głową zdobył Łukasz Szymoniak. Tym samym Neptun prowadził 4:0. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. Juniorzy Staru/Juventy Starachowice przegrali na własnym stadionie z IV Ligowym Neptunem Końskie 0:4 i pożegnali się z rozgrywkami pucharowymi.

Star/Juventa Starachowice – Neptun Końskie 0:4 (0:3)
Bramki: Piotr Piwowar 22, Jan Sroka 33, Karol Armata 38, Łukasz Szymoniak 89

Star/Juventa: Dawid Pocheć, Jakub Błażejewski, Kacper Borkowski (63 Jakub Nowak), Patryk Nawrot, Kacper Podzielny, Kacper Gładyś (78 Adam Karwacki), Patryk Mańturz (46 Karol Strzelec), Patryk Markiewicz, Piotr Nowakowski (46 Piotr Krzyżowski), Damian Sadkowski (56 Krystian Zapała), Bartosz Szydłowski

Neptun: Mateusz Mendrygał, Adrian Maciejewski, Łukasz Skalski (46 Patryk Kwiecień), Mariusz Skoczylas, Łukasz Szymoniak, Karol Armata, Jakub Kotarzewski (46 Krzysztof Pach), Piotr Piwowar (46 Piotr Zieliński), Jan Sroka, Damian Bugno (46 Daniel Owczarek), Łukasz Jamróz (46 Mateusz Płyta)