Juniorzy żegnają się z Pucharem

W środowym spotkaniu juniorzy starsi Staru/Juventy Starachowice przegrali na własnym stadionie z Victorią Mniów 1:3. Bramkę dla Starachowiczan zdobył Adam Hamera. Mecz ten odbył się w ramach II Rundy Okręgowego Pucharu Polski 2020/2021.

W środowe południe na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły jedenastki młodzieżowej drużyny Staru/Juventy Starachowice oraz Victorii Mniów. Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować w słonecznej aurze. Od początku spotkania inicjatywę starali się przejąć gospodarze. Z biegiem minut udało się to zrobić. Podopieczni trenerów Anduły i Mikosa tworzyli sobie coraz groźniejsze sytuacje. W 30 minucie przewaga gospodarzy została udokumentowana strzeleniem gola. Sytuację sam na sam wykorzystał Adam Hamera. Ostatni kwadrans przyniósł sporo emocji. Starachowiczanie mieli okazje na podwyższenie rezultatu. Żadna z nich nie została jednak wykorzystana. Swoje szanse mieli również przyjezdni. Victoria potrafiła się odgryźć. Zawiodła jednak skuteczność. Do przerwy utrzymało się zasłużone prowadzenie 1:0 Staru/Juventy. Druga połowa była już zupełnie inna. Rozpoczęła się od dwóch wyśmienitych sytuacji dla gości z Mniowa. Świetnymi paradami swój zespół ratował Adrian Szast. Dwa ostrzeżenia ze strony gości nie dały do myślenia gospodarzom. Starachowiczanie w drugiej połowie grali dość niemrawo. Nie byli w stanie zbyt wiele zaoferować. Goście natomiast nie podłamali się zmarnowanymi sytuacjami. Jeszcze bardziej uwierzyli, że mogą zmienić rezultat spotkania. Jednak w 66 minucie gospodarze mogli podwyższyć wynik. Znakomitej okazji nie wykorzystał Dawid Płatek. Z bliska uderzył nad bramką. Gol na 2:0 z pewnością miałby duży wpływ na dalszy przebieg meczu. Niedługo później Victoria dopięła swego. W 71 minucie do wyrównania doprowadził Jakub Pasierbek. Goście po strzeleniu bramki na 1:1 poszli za ciosem. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 75 minucie Victoria wyszła na prowadzenie. Autorem drugiego trafienia dla gości był Aleks Kuśmierczyk. Gospodarze nie zdołali się jeszcze otrząsnąć po strzeleniu drugiej bramki przez Victorię, a już stracili trzecią. Z bliska futbolówkę do siatki skierował Albert Arabasz. Końcówka meczu nie należała do interesujących. Żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć poważniejszego zagrożenia. Ostatecznie juniorzy starsi Staru/Juventy Starachowice przegrali u siebie z Victorią Mniów 1:3 i tym samym pożegnali się z Okręgowym Pucharem Polski 2020/2021.

Star/Juventa Starachowice – Victoria Mniów 1:3 (1:0)
Bramki: Adam Hamera 30 – Jakub Pasierbek 71, Aleks Kuśmierczyk 75, Albert Arabasz 78
Kartki: Jacek Plech 77, Albert Arabasz 90+3 (żółte)

Star/Juventa: Adrian Szast, Bartosz Jopek (57 Eryk Kalista), Maciej Moskwa, Dawid Płatek (87 Sebastian Stajniak), Filip Anduła, Adam Hamera, Maksymilian Bator (57 Jacek Safian), Hubert Białczak, Kryspin Kutera, Szymon Rejkowicz (70 Marcel Czajka), Mateusz Nowak (55 Mikołaj Maruszak)

Victoria: Artur Dobrowolski, Jacek Plech, Kacper Jachna (62 Bartłomiej Prus), Albert Arabasz, Wiktor Szcześniak, Piotr Mikosa, Konrad Duda, Jakub Pasierbek (83 Maciej Ślusarczyk), Albert Pach, Aleks Kuśmierczyk (90+2 Jakub Spera), Dawid Wójcik