Star Starachowice

Przedstawienie rywala: Gród Ćmińsk

Dzisiaj na tapetę bierzemy naszego pierwszego przeciwnika w rundzie wiosennej Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018 – Gród Ćmińsk. Postaramy się przybliżyć sylwetkę tego zespołu.

PODSTAWOWE INFORMACJE
Gród Ćmińsk jest stosunkowo młodym klubem. Został założony w 2003 roku. Od początku swojego istnienia zespół ten nie grał wyższym szczeblu niż Klasa Okręgowa. Gród rywalizował również na poziomie Klasy A oraz Klasy B. Największym sukcesem klubu było zajęcie siódmego miejsca w Świętokrzyskiej Klasie Okręgowej (sezon 2015/2016). Barwy zespołu składają się z dwóch kolorów: żółtego oraz zielonego. Adres klubu to: 26-085 Miedziana Góra, Ćmińsk ul. Świętokrzyska 61. Drużyna nie posiada strony internetowej.

OSTATNIE SEZONY
Ostatnie lata drużyna z Ćmińska spędziła w Klasie Okręgowej, Klasie A oraz Klasie B. Obecnie zespół z powiatu kieleckiego trzeci sezon z rzędu występuje w kieleckiej Okręgówce. Na tym poziomie rozgrywkowym Gród również rywalizował sezonie 2013/2014. Większość lat najbliższy przeciwnik Staru Starachowice spędził w Klasie A. Występując na tym poziomie rozgrywkowym ekipa z Ćmińska była solidną drużyną. W sezonie 2015/2016 po awansie do Klasy Okręgowej zespół prowadzony wówczas przez Mariusza Arczewskiego zajął jak na beniaminka dobre miejsce, w środku tabeli. Poprzednie rozgrywki nie były już jednak tak udane.

RUNDA JESIENNA
Pierwsza część sezonu w wykonaniu Grodu Ćmińsk była naprawdę mizerna. Działacze klubu oraz kibice z pewnością nie liczyli na osiągnięcie olbrzymiego sukcesu, jednak 15 miejsce po jesieni należy po prostu uznać za słaby wynik. Ekipę z powiatu kieleckiego z pewnością stać na lepsze miejsce. Spore obawy budzi również mała liczba zdobytych punktów. Gród ma ich obecnie na swoim koncie zaledwie osiem. Ekipa z Ćmińska w rozegranych 15 spotkaniach zanotowała zaledwie jedno zwycięstwo odniesione w 13 kolejce z Polanami Pierzchnica. Oprócz wygranej, Gród pięć meczów zremisował oraz dziewięć przegrał. Bilans bramkowy prezentuje się następująco: 18 goli strzelonych oraz 37 straconych. Runda wiosenna będzie prawdziwym testem dla ekipy z gminy Miedziana Góra.

STRZELCY
W rundzie jesiennej zespół prowadzony wówczas przez Artura Jagodzińskiego zdobył 18 bramek. Najskuteczniejszym piłkarze Grodu w pierwszej części sezonu okazał się Mateusz Kokosza. Zawodnik ten zdobył pięć bramek dla swojego zespołu. O jedno trafienie mniej zaliczył Kamil Frączyk. Po dwie bramki zanotowali natomiast Tomasz Frączyk oraz Mirosław Słoń. Po jednym golu strzelili: Dawid Adach, Adrian Niewczas, Jacek Szafarczyk, Dominik Żak oraz Wojciech Żołowicz.

OKRES PRZYGOTOWAWCZY
W przerwie zimowej zespół z Ćmińska rozegrał dziewięć spotkań przygotowujących do rundy wiosennej Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018. Sześć z nich Gród wygrał (4:0 Rodzina Kielce, 4:1 Wicher Miedziana Góra, 20:0 MSS Klonówka Masłów, 9:2 Astra Piekoszów, 3:2 Nidzianka Bieliny, 3:1 Piaskowianka Piaski), jeden zremisował (1:1 Wicher Miedziana Góra) oraz dwa przegrał (0:1 Victoria Mniów, 2:3 Granat Borki).

TRANSFERY
W przerwie zimowej w zespole Grodu doszło do kilku roszad kadrowych. Do drużyny dołączyło siedmiu nowych zawodników: Dominik Gorzelak, Kacper Ślusarczyk (drużyna juniorów), Sebastian Gumuła, Damian Kiniorski (wznowili treningi), Piotr Kamiński (GKS Rudki), Tomasz Kołodziejczyk, Artur Polakowski (Orlęta Kielce). Na odejście z Grodu zdecydowało się trzech piłkarzy: Maciej Leśniewski (Granat Borki), Jacek Szafarczyk (Lechia Strawczyn), Dominik Żak (Lubrzanka Kajetanów).

CIEKAWI ZAWODNICY
W zespole Grodu Ćmińsk występuje kilku zawodników, na których trzeba zwrócić szczególną uwagę. Jednym z nich jest z pewnością Mateusz Kokosza. Piłkarz ten ma za sobą przygodę w kilku świętokrzyskich klubach (Wicher Miedziana Góra, Skała Tumlin, Naprzód Jędrzejów, Nida Pińczów, Granat Skarżysko Kamienna, MKS Stąporków). Innym ciekawym piłkarzem jest z pewnością Artur Polakowski. Zawodnik ten powrócił do drużyny z Ćmińska po rocznej przerwie na grę w Granacie Skarżysko Kamienna oraz Orlętach Kielce. Do grona zawodników wartych uwagi zaliczyć należy również doświadczonego Mirosława Słonia. Ciekawostką jest fakt, że piłkarz ten był bliski dołączenia do Staru Starachowice przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017. Mirosław występował w przeszłości w następujących zespołach: Skała Tumlin ,Wicher Miedziana Góra, MKS Stąporków, Partyzant Radoszyce, Łysica Bodzentyn, Orlicz Suchedniów oraz Wisła Nowy Korczyn. Ważnymi postaciami Grodu są również Kamil oraz Tomasz Frączykowie.

TRENER
Szkoleniowcem zespołu z powiatu kieleckiego jest Tomasz Kołodziejczyk. Pan Tomasz objął stery w druzynie z Ćmińska w przerwie zimowej bieżącego sezonu. Zastąpił na ławce trenerskiej doświadczonego Artura Jagodzińskiego. Przed Panem Tomaszem stoi nie lada wyzwanie jakim jest utrzymanie drużyny w Świętokrzyskiej Klasie Okręgowej. Nowy szkoleniowiec Grodu nie ma za sobą zbyt długiej kariery trenerskiej. W rundzie jesiennej prowadził A Klasowe Orlęta Kielce. Jako piłkarz Tomasz Kołodziejczyk reprezentował barwy następujących klubów: Korona Kielce, Granat Skarżysko Kamienna, Spartakus Razem Daleszyce, GKS Nowiny, Nida Pińczów, Zenit Chmielnik, Skała Tumlin oraz Orlęta Kielce.

STADION
Stadion Grodu Ćmińsk znajduje się w tejże miejscowości. Nie należy on do największych. Znakiem charakterystycznym jest trybuna wzdłuż jednej ze stron boiska.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.