Star Starachowice

Przedstawienie rywala: Gród Ćmińsk

Dzisiaj na tapetę bierzemy naszego trzeciego rywala w rozgrywkach Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018 – Gród Ćmińsk. Postaramy się przybliżyć sylwetkę tego zespołu.

OSTATNIE SEZONY
Ostatnie lata drużyna z Ćmińska spędziła w Klasie Okręgowej, Klasie A oraz Klasie B. Obecnie zespół z powiatu kieleckiego trzeci sezon z rzędu występuje w kieleckiej Okręgówce. Na tym poziomie rozgrywkowym Gród również rywalizował sezonie 2013/2014. Większość lat najbliższy przeciwnik Staru Starachowice spędził w Klasie A. Występując na tym poziomie rozgrywkowym ekipa z Ćmińska była solidną drużyną. W sezonie 2015/2016 po awansie do Klasy Okręgowej zespół prowadzony wówczas przez Mariusza Arczewskiego zajął jak na beniaminka dobre miejsce, w środku tabeli. Poprzednie rozgrywki nie były już jednak tak udane.

POPRZEDNI SEZON
Ubiegły sezon dla drużyny prowadzonej początkowo przez Mariusza Arczewskiego, a później Artura Jagodzińskiego nie były dobre. Drużyna praktycznie do samego końca rozgrywek Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2016/2017 walczyła o pozostanie na tym poziomie. Początek sezonu był mizerny w wykonaniu Grodu co poskutkowało zwolnieniem Mariusza Arczewskiego z posady trenera. Jego miejsce zajął wcześniej wspomniany Artur Jagodziński. Po rundzie jesiennej drużyna z Ćmińska zajmowała jedno z miejsc spadkowych z niedużą stratą do bezpiecznej strefy. Runda wiosenna była lepsza dla zespołu z powiatu kieleckiego dzięki czemu Gród nadal występuje w Klasie Okręgowej. Ekipa najbliższego przeciwnika Zielono-Czarnych w 30 rozegranych meczach zdobyła 24 punkty. 5 spotkań wygrała, 9 zremisowała oraz 16 przegrała. Bilans bramkowy prezentował się następująco: 34 gole strzelone o 53 stracone.

OBECNA SYTUACJA
Po dwóch rozegranych kolejkach ekipa z Ćmińska zajmuje 10 miejsce w tabeli. Gród do tej pory ani razu nie wygrał i ani razu nie przegrał. Dwa pierwsze mecze z udziałem tej drużyny zakończyły się remisami. Na inaugurację Gród zremisował na wyjeździe z OKS-em Opatów 3:3. Natomiast kolejny mecz podopieczni trenera Jagodzińskiego zremisowali również na obcym terenie, tym razem ze Spartą Kazimierza Wielka 1:1. Celem drużyny na obecne rozgrywki jest bezpieczne utrzymanie. Ciężko będzie niedzielnemu rywalowi Staru walczyć o wysokie miejsca.

STRZELCY
W poprzednich rozgrywkach najskuteczniejszym zawodnikiem Grodu Ćmińsk był Kamil Frączyk, który zdobył 12 bramek. 5 trafień zaliczył doświadczony napastnik, Mirosław Słoń. W obecnym sezonie 2 gole strzelił jak na razie Mateusz Kokosza. Po jednej bramce na swoim koncie zgromadzili Tomasz Frączyk oraz Jacek Szafarczyk.

OKRES PRZYGOTOWAWCZY
W przerwie letniej zespół z Ćmińska rozegrał kilka spotkań przygotowujących do rozgrywek Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018. W czterech meczach drużyna z gminy Miedziana Góra zanotowała dwie wygrane, a także remis i porażkę. Podopieczni trenera Jagodzińskiego wygrali z Wichrem Miedzianą Góra 5:0 oraz Samsonem Samsonów 2:1. Remisem 2:2 zakończył się pojedynek z GKS-em Górno. Jedyną porażkę Gród odniósł w spotkaniu z Astrą Piekoszów (1:3). Wyniki sparingów były dosyć różne, mimo że przeciwnikami drużyny z Ćmińska byli trzej reprezentanci Klasy A oraz jeden Klasy B.

TRANSFERY
Przerwa między rozgrywkami nie była bardzo burzliwa jeśli chodzi o zmiany kadrowe w Grodzie Ćmińsk. Do zespołu dołączyło kilku utalentowanych zawodników co należy uznać za duży plus. Zespół został wzmocniony ośmioma nowymi piłkarzami: Kacper Kunicki, Dominik Lubocha, Przemysław Mróz, Daniel Naporowski, Jakub Romanek, Maksym Ślefarski, Bartosz Zdanowski (drużyna juniorów) oraz Mateusz Kokosza (Granat Borki). Jeśli chodzi o ubytki to zespół opuściło trzech zawodników: Mateusz Brzdąk, Dawid Terelak (obaj Granat Borki) oraz Bartosz Szkil (Victoria Mniów).

CIEKAWI ZAWODNICY
W zespole Grodu Ćmińsk występuje kilku zawodników, na których trzeba zwrócić szczególną uwagę. Do tego grona z pewnością można zaliczyć Kamila oraz Tomasza Frączyków. Obydwaj piłkarze od lat stanowią o sile zespołu z Ćmińska. Są jednym z najbardziej wyróżniających się postaci w drużynie. Istotnym zawodnikiem w ekipie Grodu jest z pewnością Mirosław Słoń. Jest to bardzo dobrze znana postać w środowisku piłkarskim województwa świętokrzyskiego. Zawodnik ten grał w następujących klubach: Skała Tumlin, Wicher Miedziana Góra, MKS Stąporków, Partyzant Radoszyce, Łysica Bodzentyn, Orlicz Suchedniów oraz Wisła Nowy Korczyn. Przed rozpoczęcie ubiegłego sezony był bardzo bliski dołączenia do Staru Starachowice. Ważną postacią w Grodzie jest również najskuteczniejszy zawodnik tego klubu w bieżących rozgrywkach, Mateusz Kokosza. Zawodnik ten ma za sobą przygodę w klubach takich jak: Wicher Miedziana Góra, Skała Tumlin, Naprzód Jędrzejów, Nida Pińczów, Granat Skarżysko Kamienna, MKS Stąporków oraz Granat Borki.

TRENER
Szkoleniowcem zespołu z gminy Miedziana Góra jest Artur Jagodziński. Pan Artur jest dobrze znanym trenerem w województwie świętokrzyskim. Zespół Grodu objął po 10 kolejce ubiegłego sezonu kieleckiej Okręgówki. Sporą zasługą trenera jest utrzymanie drużyny na tym poziomie. Pan Artur w swojej przygodzie z futbolem prowadził min. drużyny takie jak: MKS Busko Zdrój, Samson Samsonów, Piast Stopnica czy Nida Pińczów.

STADION
Stadion Grodu Ćmińsk znajduje się w tejże miejscowości. Nie należy on do największych. Znakiem charakterystycznym jest trybuna wzdłuż jednej ze stron boiska.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.