Star Starachowice

Przedstawienie rywala: Polanie Pierzchnica

Dzisiaj na tapetę bierzemy naszego dziewiątego rywala w rozgrywkach Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018 – Polanie Pierzchnica. Postaramy się przybliżyć sylwetkę tego zespołu.

OSTATNIE SEZONY
Ostatnie lata zespół z Pierzchnicy spędził w Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej oraz Klasy A, zarówno w pierwszej jak i drugiej grupie tych rozgrywek. Polanie przez długi czas występowali na drugim z wcześniej z wymienionych poziomów. Przełomowy okazał się sezon 2006/2007. Polanie dzięki wygranym barażom z Marolem Jacentów awansowali do Klasy Okręgowej. Przygoda z tym poziomem rozgrywkowym trwała zaledwie rok. Polanie spadli do Klasy A. Kolejne siedem sezonów ekipa z Pierzchnicy spędziła na tym poziomie rozgrywkowym. Po długiej przerwie szczęśliwe okazały się rozgrywki Klasy A Grupy II 2014/2015. Polanie po latach nostalgii wywalczyli awans do Klasy Okręgowej i występują w niej do dzisiaj. Dwa poprzednie sezony  w kieleckiej Okręgówce ekipa z Pierzchnicy kończyła w środku tabeli.

POPRZEDNI SEZON
Minione rozgrywki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej Polanie zakończyli na ósmej pozycji. Trzeba przyznać, że jak na możliwości drużyny była to całkiem dobra lokata. Ówcześni podopieczni Krzysztofa Treli więcej punktów zdobyli w rundzie jesiennej, gdzie mieli niedużą stratę do miejsca dającego awans klasę wyżej. Wiosna okazała się jednak słabsza w wykonaniu Polan. Usprawiedliwić to można stratą Jakub Majewskiego, który stanowił bezcenną wartość dla zespołu. Ekipa z Pierzchnica w 30 rozegranych spotkaniach zdobyła 43 punkty. 12 meczów wygrała, 7 zremisowała oraz 11 przegrała. Polanie byli bardzo skuteczni strzelając 60 bramek. Tego samego nie można powiedzieć o obronie. Delikatnie mówiąc słabym wynikiem jest utrata 64 goli.

OBECNA SYTUACJA
Bieżące rozgrywki w wykonaniu Polan są bardzo słabe. Wpływ na kiepskie wyniki z pewnością ma fakt dużych rotacji kadrowych w przerwie letniej. Drużyna z powiatu kieleckiego po rozegraniu ośmiu kolejek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Podopieczni Roberta Szczygła zgromadzili zaledwie cztery punkty. Taki wynik został osiągnięty dzięki wygranej z GKS-em Rudki oraz wyjazdowym remisem z Piastem Stopnica. Pozostałe sześć spotkań kończyły się przegranymi ekipy z Pierzchnicy. Lepszymi drużynami od Polan okazały się: Klimontowianka Klimontów, Sparta Dwikozy, Stal Kunów, Granat Skarżysko Kamienna, OKS Opatów oraz Sparta Kazimierza Wielka. Bilans bramkowy Polan również nie wygląda kolorowo. Jutrzejszy przeciwnik Staru strzelił tylko 5 bramek. Stracił natomiast 23 gole.

STRZELCY
W ubiegłym sezonie Polanie byli jedną z najskuteczniejszych drużyn w Świętokrzyskiej Klasie Okręgowej. Olbrzymia w tym zasługa była Jakuba Majewskiego oraz jego snajperskiego nosa. Zawodnik ten w jednej rundzie zdobył aż 19 bramek dla swojego zespołu. Obecne rozgrywki dla Polan są jednak nie są jednak udane jeśli mowa o strzeleckich wyczynach. Piłkarze tej drużyny zdobyli do tej pory tylko 5 bramek. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Michał Rajek, który zaliczył 3 trafienia czyli ponad 50 % strzelonych bramek przez Pierzchniczan w obecnym sezonie. Po jednym golu strzelili natomiast Sebastian Misztal oraz Michał Staszewski.

OKRES PRZYGOTOWAWCZY
W przerwie letniej jutrzejszy przeciwnik Zielono-Czarnych rozegrał dwa spotkania sparingowe. Przeciwnikami Polan były A Klasowa Nida Sobków oraz IV Ligowa Nida Pińczów. W spotkaniu z niżej notowanym rywalem lepsi okazali się piłkarze z Pierzchnicy odnosząc wysoką wygraną 6:0. Natomiast pojedynek z ekipą z Pińczowa zakończył się przegraną Polan 1:3.

TRANSFERY
W przerwie letniej w zespole z Pierzchnicy doszło do olbrzymich zmian kadrowych. Do zespołu dołączyło aż trzynastu nowych zawodników: Patryk Buczkowski, Michał Niebudek (Orlęta Kielce juniorzy), Bartosz Kosałka, Maciej Piecyk (Moravia Morawica), Sebastian Misztal (Nida Sobków), Marcin Sadowski (Nida Pińczów), Sebastian Siarek, Kewin Skowron (GKS Nowiny), Michał Staszewski (MSS Klonówka Masłów), Rafał Szczygieł, Sszymon Szczygieł, Tomasz Wrzoskiewicz (Strzelec Chroberz), Alan Urban (Zenit Chmielnik juniorzy). Trzynastu piłkarzy również opuściło szeregi Polan: Karol Cielibała, Piotr Pietrzyk, Krzysztof Trela (Łysica Bodzentyn), Daniel Detka, Kamil Kmiecik, Michał Klimek, Jacek Kraska, Arkadiusz Rechowicz (nie wznowili treningów), Piotr Godek (Spartakus II Daleszyce), Mateusz Kozak, Mateusz Sołtys (Moravia Morawica), Konrad Sikorski (Sparta Kazimierza Wielka), Arkadiusz Wołowiec (Spartakus Daleszyce).

CIEKAWI ZAWODNICY
Mimo licznych ubytków w zespole Polan są piłkarze, na których trzeba zwrócić uwagę. Jednym z nich jest z pewnością Michał Rajek. Piłkarz ten jest wychowankiem drużyny z Pierzchnicy. W obecnym sezonie jest najskuteczniejszym piłkarzem zespołu dzięki trzem strzelonym bramkom.  Ciekawą postacią jest również Marcin Sadowski. Zawodnik ten całą dotychczasową przygodę z futbolem spędził w Nidzie Pińczów. W sezonach 2014/2015 oraz 2015/2016 był podstawowym graczem tego zespołu. W poprzednich rozgrywkach nie wystąpił jednak ani razu w ekipie z Pińczowa. Do tej pory w barwach Polan wystąpił we wszystkich ośmiu spotkaniach. Do grona wartych uwagi zawodników możemy także zaliczyć Maciej Piecyka, wychowanka oraz byłego zawodnika Moravii Morawica.

TRENER
Szkoleniowcem Polan Pierzchnica jest Robert Szczygieł. Pan Robert przejął drużyną z powiatu kieleckiego przed rozpoczęciem obecnego sezonu Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej. W poprzednich rozgrywkach prowadził Nidę Pińczów i utrzymał drużynę na poziomie IV Ligi. Oprócz pracy w zespole z Ponidzia trener Szczygieł prowadził min. Strzelec Chroberz.

STADION
Stadion Polan Pierzchnica znajduje się w tejże miejscowości przy ul. Mickiewicza 1. Pomieści on 300 osób.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.