Przegrali z mocą Granatu

W rozgrywkach świętokrzyskiej klasy okręgowej bez zmian. Za nami 11 kolejek ligowych, a komplet zwycięstw ma na koncie tylko jednak drużyna. Jest nią Granat Skarżysko, który w sobotę 3:0 pokonał drużynę Staru Starachowice.

Drużyna ze Skarżyska Kamiennej wciąż imponuje znakomitym bilansem punktowym. Po jedenastu seriach spotkań Granat ma już na koncie 33 punkty. Aż 10 oczek mniej mają piłkarze Staru. „Zielono-czarni” przegrali w meczu na szczycie z liderem 0:3 i w ligowej tabeli spadli na trzecie miejsce.

Podopieczni Tomasza Siczka w sobotę doznali drugiej porażki w tym sezonie. Wcześniej ulegli Sparcie Dwikozy, która w tabeli wyprzedza o punkt drużynę Staru. Nasz zespół ma 23 punkty. Drużyna Sparty może pochwalić się 24-punktową zdobyczą.

Sobotnia porażka Staru z liderem okazała się wysoka. W opinii trenera Tomasza Siczka była ona nawet zbyt wysoka i nie oddaje przebiegu spotkania. W rozmowie dla portalu skarzysko24.pl Siczek przyznaje, że gdyby nasz zespół wykorzystał stworzone okazje to już do przerwy Star mógłby prowadzić.

Zaczęło się jednak fatalnie i już w 7 minucie Star przegrywał 0-1 po skutecznym strzale z rzutu karnego Bartosza Styczyńskiego. Póżniej inicjatywę przejęli „zielono-czarni”, ale za samo przejęcie inicjatywy goli się nie przyznaje. Trzeba być jeszcze skutecznym pod bramką rywali, a tego elementu zabrakło między innymi Patrykowi Kosztowniakowi i Michałowie Mikosie.

Po przerwie Granat dołożył jeszcze dwa gole i zapewnił sobie efektowne zwycięstwo 3:0.
– Granat był faworytem do zwycięstwa w tym meczu. My jednak będziemy jeszcze walczyć. Awans do trzeciej ligi uzyskują przecież dwa najlepsze zespoły na koniec sezonu – zapowiada w rozmowie ze skarżyskim portalem trener Staru.

Granat Skarżysko – Star Starachowice 3:0 (1:0)
1:0 Bartosz Styczyński ‘7 (z karnego)
2:0 Błażej Miller ’61
3:0 Kamil Uciński ’74

Granat: Przemysław Michalski – Bartosz Styczyński, Norbert Drożdżał, Damian Szyszka (81. Karol Rogoziński), Bartosz Ozan (52. Kamil Uciński) – Piotr Grzejszczyk (73. Maciej Głowaczewski), Paweł Suwara, Łukasz Wojna – Krzysztof Rzeszowski (85. Mariusz Grzejszczyk), Błażej Miller (78. Artur Kuliński)

Star: Mateusz Poński – Jakub Nowocień, Bartłomiej Drabik, Krzysztof Chatys, Marcin Chodniewicz, Bartosz Sęga (46. Filip Niewczas), Michał Sieroń, Emil Gołyski (70. Koźlik), Patryk Kosztowaniak, Michał Mikosa (80.Madejski), Mariusz Fabjański

Tymczasem przed piłkarzami Staru kolejny pracowity tydzień. Juz jutro (środa, 25 października) starachowiczanie rozegrają zaległy pojedynek rozgrywek Pucharu Polski. Do Starachowic przyjeżdża lider świętokrzyskiej czwartej ligi – Neptun Końskie. Początek meczu o godzinie 15.00.

Natomiast już w niedzielę piłkarze Staru rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Na Stadionie Miejskim przy ulicy Szkolnej nasz zespół zmierzy się z OKS Opatów.

Autor: Leszek Kowalski