Przegrana w Kajetanowie

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice przegrał na wyjeździe z Lubrzanką Kajetanów 0:1. Mecz ten odbył się w ramach 15 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

We wczesne, niedzielne popołudniu na obiekcie sportowym w Kajetanowie wybiegły jedenastki miejscowej Lubrzanki oraz Staru Starachowice. Na ten mecz przybyła spora kibiców Zielono-Czarnych, którzy przeważali na trybunie drużyny z gminy Zagnańsk. Piłkarzom obu zespołów przyszło rywalizować w jesiennych warunkach. Starachowiczanie przystąpili do starcia z Lubrzanką mocno osłabieni. Wystąpić nie mogli min. Mariusz Fabjański, Jakub Nowocień czy Stanisław Sarwicki. Trener Arkadiusz Bilski był zmuszony wystawić mocno eksperymentalny środek pola. Niedzielny mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Kajetanowa. Już w 3 minucie prowadzenie Lubrzance dał Damian Kopyciński. Zawodnik gospodarzy strzałem z prostego podbicia pokonał Artura Marca. W kolejnych minutach dwukrotnie odpowiedzieć próbowali Starachowiczanie. Nie były to jednak groźne sytuacji i nadal utrzymywało się prowadzenie gospodarzy. Starachowiczanie z biegiem czasu powiększali przewagę. Nie przekładała się jednak ona na podbramkowe sytuacje. Ataki gości przypominały bicie głową w mur. Mądrze ustawiona Lubrzanka potrafiła się odgryźć. Podopieczni Jacka Pawlika mieli jeszcze trzy bardzo dobre szanse w pierwszej połowie by podwyższyć wynik. Szczęście było jednak po stronie Staru. W 44 minucie uderzenie Dariusza Anduły odbił na rzut rożny Paweł Mech. Do przerwy utrzymało się prowadzenie Lubrzanki. Drugą połowę o wiele lepiej rozpoczęli Starachowiczanie. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego stworzyli sobie kilka bardzo dobrych okazji na zmianę wyniku. Niestety brakowało skuteczności. Świetnych szans nie wykorzystali min. Dariusz Anduła, Karol Kopeć oraz Bartosz Sot. Strzały zawodników gości były minimalnie chybione bądź dobrymi interwencjami popisywał się Paweł Mech. W końcówce meczu czujnością wykazał się również Artur Marzec. Golkiper Staru wybronił strzał zawodnika gospodarzy. Mimo dobrych okazji Zielono-Czarnym nie udało się zmienić wyniku. Ostatecznie Lubrzanka Kajetanów pokonała u siebie Star Starachowice 1:0.

Lubrzanka Kajetanów – Star Starachowice 1:0 (1:0)
Bramka: Damian Kopyciński 3
Kartki: Damian Kopyciński 35 – Piotr Ostrowski 36, Bartosz Gębura 65 (żółte)

Lubrzanka: Paweł Mech, Michał Cedro, Dawid Kwiatek, Marcel Motyl, Patryk Zawierucha, Tomasz Gaj, Mariusz Grzejszczyk, Dawid Nowak, Damian Kopyciński (89 Hubert Janyst), Tomasz Miernik, Bartosz Sosiński (50 Dominik Żak)

Star: Artur Marzec, Piotr Ostrowski, Bartosz Gębura, Bartosz Guz, Wiktor Śmigielski (70 Marcin Chodniewicz), Dariusz Anduła (70 Jakub Kalisz), Kacper Błaszczyk (53 Jakub Błażejewski), Karol Kopeć, Patryk Kosztowniak (60 Artur Kidoń), Bartosz Sot, Bartosz Syzdłowski (53 Dominik Sito)