Przegrana juniorów z liderem

W niedzielnym spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa ulegli u siebie Garbarni Kraków 0:2. Mecz ten odbył się w ramach 7 kolejki Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

W niedzielne południe na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły jedenastki Staru/Juventy oraz Garbarni Kraków. Przed siódmą kolejką obydwa zespoły znajdowały się w zupełnie innych rejonach tabeli. Gospodarze niedzielnej potyczki przystępowali do spotkania z Krakowianami z ósmego miejsca. Podopieczni trenerów Spadło i Mikosa ani razu jeszcze nie wygrali w wiosennych rozgrywkach. Drużyna z województwa świętokrzyskiego zanotowała dwa remisy (1:1 Chełmianka Chełm, 2:2 Hutnik Kraków). Garbarnia przyjechała do Starachowic jako lider tabeli. Krakowianie stracili punkty tylko  jednym meczu wiosny. Lepszy od Garbarni okazał się jedynie Hutnik. Resztę spotkań goście wczorajszej rywalizacji zwyciężali. Do pojedynku ze Starem/Juventą drużyna z województwa małopolskiego przystępowała w roli faworyta. Piłkarzy obu drużyn przywitał padający deszcz. Od początku meczu swoją grę narzucili Krakowianie. Garbarnia potrafiła stworzyć kilka groźnych sytuacji. Swój zespół dobrymi interwencjami ratował Dawid Pocheć. W 23 minucie po raz kolejny było groźnie pod bramką Staru/Juventy. Jeden z zawodników gości trafił w poprzeczkę. Garbarnia z biegiem kolejnych minut osiągała coraz większą przewagę. Nie przełożyło się to jednak na zdobycz bramkową. W końcówce pierwszej części do głosu doszli Starachowiczanie. Dwukrotnie bramce Garbarni zagroził Piotr Mikos. Bezskutecznie. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy rezultat. Drugą część podobnie jak pierwszą lepiej rozpoczęli przyjezdni. Starania Krakowian przyniosły efekt w 53 minucie. Goście wyszli na prowadzenie. Piłkę w bramce gospodarzy umieścił Konrad Wąsik. Po zdobyciu gola boiskowe wydarzenia nie uległy zmianie. Nadal przewagę posiadała drużyna z Krakowa. W ostatnim kwadransie gry Starachowiczanie dwukrotnie ratowali się przed stratą gola wybiciem futbolówki praktycznie z linii bramkowej. Na cztery minuty przed końcem spotkania Garbarnia podwyższyła rezultat. Dawida Pochecia pokonał Jakub Burkowicz. Jak się okazało zawodnik gości ustalił tym trafieniem wynik spotkania. Do końca już nic więcej godnego uwagi się nie wydarzyło. Star/Juventa Starachowice przegrała u siebie z Garbarnią Kraków 0:2.

Star/Juventa Starachowice – Garbarnia Kraków 0:2 (0:0)
Bramki: Konrad Wąsik 53, Jakub Burkowicz 86
Kartki: Karol Strzelec 23, Jakub Kalisz 43, Kacper Borkowski 73 – Marcin Piątek 37 (żółte)

Star/Juventa: Dawid Pocheć, Jakub Błażejewski, Dawid Płatek, Kacper Podzielny (63 Kacper Borkowski), Karol Strzelec (85 Bartosz Chojnacki), Kacper Gładyś, Jakub Kalisz, Piotr Krzyżowski (63 Patryk Nawrot), Piotr Nowakowski (46 Norbert Korczak), Piotr Mikos, Bartosz Szydłowski (80 Patryk Markiewicz)

Garbarnia: Hubert Świerczyński, Oskar Baranik, Bartłomiej Mruk, Dawid Pasternak, Konrad Wąsik, Norbert Bierówka (78 Jakub Burkowicz), Mateusz Dziarkowski, Piotr Dzierżak (86 Mateusz Kardas), Damian Zięba (90 Jakub Pasiut), Marcin Piątek (75 Kacper Guguła), Mateusz Piotrowski (65 Kamil Kowalczyk)