Granat górą w meczu przyjaźni

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice przegrał na wyjeździe z Granatem Skarżysko Kamienna 1:2. Bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył Mariusz Fabjański. Mecz ten odbył się w ramach 6 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021.

W sobotnie południe na Stadionie przy ul. Słonecznej 19 w Skarżysku Kamiennej wybiegły jedenastki miejscowego Granatu oraz Staru Starachowice. Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować przy słonecznej aurze i sporym upale. W zespole gospodarzy od pierwszej minuty wystąpił Bartosz Sot. Zawodnik ten na przestrzeni sezonu 2019/2020 reprezentował barwy Staru Starachowice. Niedzielne starcie wzbudziło duże zainteresowanie wśród kibiców. Na stadion skarżyskiej drużyny przybyła liczna grupa widzów. Pierwsza część gry przebiegała pod dyktando gospodarzy. Na boisku zupełnie nie było widać różnicy miejsc na korzyść drużyny prowadzonej przez Arkadiusza Bilskiego. Granat był zespołem lepszym. Potrafił kilkukrotnie stworzyć zagrożenie pod bramką przyjezdnych. Dwie sytuacje udało się zamienić na gole. Swoich byłych kolegów skarcił Bartosz Sot. Snajper Granatu dwukrotnie znalazł sposób na pokonanie Dominika Dziułki. Swoją szansę miał również Marcin Kołodziejczyk. Grający trener gospodarzy był bliski szczęścia po strzale z rzutu wolnego. Trzeba zaznaczyć również bardzo dobrą postawę bramkarza Staru. Dominik Dziułka kilka razy ratował swój zespół przed większą liczbą straconych bramek. Starachowiczanie na tle ekipy ze Skarżyska Kamiennej byli bezradni. Przez całą pierwszą połowę Zielono-Czarni stworzyli sobie tylko jedną godną odnotowanie sytuację. W 45 minucie nad bramką uderzył Klaudiusz Marzec. Do przerwy Granat całkowicie zasłużenie prowadził ze Starem 2:0. Druga połowa wyglądała zdecydowanie inaczej. Była o wiele bardziej wyrównana. Podopieczni Marcina Kołodziejczyka z biegiem czasu zaczęli opadać z sił. Z tego faktu chcieli skorzystać Zielono-Czarni. Drużyna ze Starachowic coraz bardziej zaczęła dochodzić do głosu. Jednak bez skutku. Końcówka spotkania przyniosła zmianę wyniku. W 81 minucie Adrian Bednarski sfaulował w swoim polu karnym Jakuba Nowocienia. Sędzia główny niedzielnego meczu Mateusz Kowalski wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał niezawodny Mariusz Fabjański. Ostatnie minuty przyniosły spore emocje. Zarówno jedna jak i druga drużyna miała sytuacje na zmianę rezultatu. Zawiodła jednak skuteczność. Ostatecznie Star Starachowice przegrał na wyjeździe z Granatem Skarżysko Kamienna 1:2.

Granat Skarżysko Kamienna – Star Starachowice 2:1 (2:0)
Bramki: Bartosz Sot 15, 33 – Mariusz Fabjański 81 (k)
Kartki: Adrian Bednarski 58 (Granat) – Mariusz Fabjański 61 (Star)

Granat: Patryk Sieczka, Adrian Bednarski, Karol Dudzik, Patryk Kędra, Bartłomiej Papros, Jakub Gurski (75 Kacper Gładyś), Oskar Gwóźdż, Marcin Kołodziejczyk, Arkadiusz Krzymieński (90+3 Maciej Głowaczewski), Tomasz Bartosiak, Bartosz Sot

Star: Dominik Dziułka, Patryk Kosztowniak (55 Patryk Markiewicz), Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Wiktor Śmigielski, Jakub Błażejewski (46 Dawid Płatek), Emil Gołyski (74 Filip Anduła), Jakub Nowocień, Mariusz Fabjański, Artur Kidoń (55 Adam Hamera), Klaudiusz Marzec