Star Starachowice

Pucharowy mecz Staru odwołany

Zaplanowany na dzisiejsze popołudnie mecz Pucharu Polski pomiędzy zespołami Staru Starachowice i Nidzianki Bieliny został odwołany. Nowy termin meczu zostanie ustalony w najbliższym czasie. 

Jeszcze kilka godzin temu nic nie wskazywało na to, że środowy pojedynek Pucharu Polski nie odbędzie się. Kilkadziesiąt minut temu prezes Staru Emil Krzemiński poinformował nas o decyzji o odwołaniu piłkarskich emocji w Starachowicach.

-Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne dzisiejszy mecz w ramach lll rundy pucharu Polski pomiędzy STARem STARACHOWICE a Nidzianką Bieliny został odwołany. Nowy termin zostanie podany w najbliższym czasie – brzmi oficjalny komunikat starachowickiego klubu.

Przeszkoda z Bielin

Piłkarze Staru Starachowice na początku wrzesnia pokonali występujący w rozgrywkach klasy A zespół GKS Górno 2:0 i awansowali do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. „Zielono-czarni” mieli dziś zagrać w meczu trzeciej rundy tych rozgrywek. Ich rywalem miała być grająca w czwartej lidze świętokrzyskiej Nidzianka Bieliny. Pojedynek został jednak odwołany.

Podopieczni Tomasza Siczka grają w niższej lidze niż rywal z Bielin, stąd to właśnie ekipa Staru miała być gospodarzem środowego meczu.

Rywal z czwartej ligi

Przypominamy, iż Star zajmuje drugie miejsce w rozgrywkach świętokrzyskiej klasy okręgowej. Natomiast nasz pucharowy rywal gra w czwartej lidze – o jeden poziom ligowy wyżej niż starachowicki zespół. Po ośmiu rozegranych kolejkach Nidzianka ma na koncie zaledwie trzy punkty i aż 28 straconych goli. Zespół z Bielin zajmuje ostatnie miejsce w tabeli czwartej ligi.

Pojedynek w Starachowicach zaplanowany jest jako jedno z 17 spotkań tej rundy okręgowego Pucharu Polski. Na tym szczeblu rozgrywek do rywalizacji dołączyły już drużyny występujące na co dzień w rozgrywkach czwartej ligi.

Trzymamy kciuki za starachowicką drużynę i awans „zielono-czarnych” do kolejnej rundy Pucharu Polski, a najpierw za warunki atmosferyczne umożliwiające rozegranie tego meczu.

 

 

Autor: Leszek Kowalski
leszek.kowalski@starachowice.eu
źródło: https://starachowice.eu/component/content/article/32-starachowice-um/2205-pucharowa-sroda?Itemid=311

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.