Trzy punkty jadą do Starachowic

W niedzielnym pojedynku Star Starachowice pokonał na wyjeździe Polan Pierzchnica 2:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Kewin Skowron (samobójcze trafienie) oraz Marcin Chodniewicz. Mecz ten został rozegrany w ramach 9 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018.

Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować w niezbyt sprzyjających warunkach. Boisko również nie było w najlepszym stanie. Jak to zwykle bywa na każdy wyjazdowy mecz Staru przyjeżdżają sympatycy Zielono-Czarnych. Tak samo było w Pierzchnicy. Od samego początku meczu swoje warunki Polanom narzucili podopieczni Tomasza Siczka. Już pierwsza akcja wczorajszego pojedynku mogła przynieść prowadzenie Starowi. Dobrego dośrodkowania w pole karne Patryka Kosztowniaka nie wykorzystał Emil Gołyski. Strzał pomocnika Zielono-Czarnych przeszedł nad bramką Polan. W pierwszym kwadransie Starachowiczanie jeszcze trzykrotnie zagrozili gospodarzom. Swoje szanse mieli Krzysztof Chatys oraz Bartosz Sęga. Strzały obydwu zawodników Staru przeszły jednak obok bramki strzeżonej przez Tomasza Wrzoskiewicza. Mariusz Fabjański natomiast nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Bliscy strzelenia samobójczego gola byli również gospodarze. Zmasowane ataki Zielono-Czarnych przyniosły skutek w 23 minucie. Dogranie w pole karne na bramkę zamienił jeden z zawodników gospodarzy. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że to Mariusz Fabjański ulokował futbolówkę w siatce. Było to jednak samobójcze trafienie. Pechowcem okazał się defensor Polan, Kewin Skowron. Kolejne minuty to cały czas napór ze strony gości. Swoje okazje na podwyższenie rezultatu mieli Bartłomiej Drabik oraz Bartosz Sęga. Strzał popularnego „Kaczora” z trudem na rzut rożny wybił golkiper gospodarzy. Uderzenie Bartłomieja przeszło nad bramką Polan. Między 25, a 35 minutą gospodarze mieli dwie bardzo dobre okazje na wyrównanie. W obu przypadkach świetnię między słupkami spisał się Mateusz Poński, dwukrotnie wybijając futbolówkę na róg.  Pod koniec pierwszej części gry szczęścia również spróbował Marcin Chodniewicz. Strzał popularnego „Kuny” z problemami obronił golkiper gospodarzy. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał również Mariusz Fabjański. Do przerwy nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Star prowadził z Polanami 1:0. Drugą część spotkania mocnym akcentem mogli rozpocząć przyjezdni. Dwukrotnie zagrozić Polanom starał się Bartłomiej Drabik. Uderzenia pomocnika Staru były jednak niecelne. Po upływie godziny gry Zielono-Czarni stanęli przed kolejną szansą na podwyższenie prowadzenia. Po składnej akcji Staru, Emil Gołyski trafił w słupek. Niedługo później znacząca przewaga gości została po raz drugi udokumentowana. Znakomity strzał z okolic 20 metra oddał świetnie dysponowany w niedzielne popołudnie Marcin Chodniewicz. Obrońca Zielono-Czarnych podwyższył wynik meczu na 2:0. Ostatni fragment gry zrobił się nieco chaotyczny. Gospodarze nie mając nic do stracenia najprostszymi środkami starali się dostać pod bramkę Starachowiczan. Nie przynosiło to jednak wymiernych skutków w postaci groźnych sytuacji czy strzelenia bramki. Gorąco zrobiło się w 85 minucie. Główny arbiter spotkania odgwizdał dość problematyczny rzut karny dla gospodarzy po rzekomym faulu Emila Gołyskiego. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Łukasz Rajek. Ostatnie minuty meczu były nerwowe. Gospodarze za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Nie potrafili stworzyć jednak poważnego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Mateusza Pońskiego. W ostatniej akcji meczu doskonałej sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Mariusz Fabjański. Po raz kolejny pojedynek z Mariuszem wygrał golkiper Polan, Tomasz Wrzoskiewicz. Ostatecznie Zielono-Czarni wygrali na wyjeździe z Polanami Pierzchnica 2:1. Zwycięstwo Staru w Pierzchnicy było całkowicie zasłużone.

Polanie Pierzchnica – Star Starachowice 1:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Rajek 85 (k) – Kewin Skowron 23 (sam), Marcin Chodniewicz 62
Kartki: Szymon Szczygieł 29, Michał Rajek 75 – Bartłomiej Drabik 75, Marcin Chodniewicz 84, Emil Gołyski 85, Bartosz Sęga 85 (żółte)

Polanie: Tomasz Wrzoskiewicz, Stanisław Dziedzic, Bartosz Kosałka (80 Filip Idzik), Senastian Misztal (70 Michał Niebudek), Kewin Skowron, Patryk Buczkowski (28 Szymon Szczygieł), Maciej Piecyk, Łukasz Rajek, Marcin Sadowski, Michał Rajek, Michał Staszewski

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Krzysztof Chatys, Jakub Nowocień, Michał Sieroń, Bartłomiej Drabik, Emil Gołyski, Bartosz Sęga, Patryk Kosztowniak (46 Filip Niewczas), Michał Mikosa (85 Mateusz Duda), Mariusz Fabjański