Trzy punkty wracają do Starachowic!

W dzisiejszym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe OKS Opatów 3:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Mariusz Fabjański, Michał Stachura oraz Maciej Horna. Mecz ten odbył się w ramach 10 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W niedzielne popołudnie na Stadion w Opatowie przy ul. Partyzantów 34 wybiegły jedenastki miejscowego OKS-u oraz Staru Starachowice. Na to spotkanie przybyło ponad 100 kibiców. W tym gronie znalazła się również grupa sympatyków ze Starachowic. Pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze. W 8 minucie podopieczni Pawła Rybusa wyszli na prowadzenie. Po rzucie wolnym wykonanym przez Jakuba Łowickiego piłkę z rąk wypuścił Adrian Bzymek. Sędzia uznał, że futbolówka przekroczyła linię bramkową i wskazał na środek boiska. Sytuacja była dość kontrowersyjna. Z decyzją głównego arbitra nie mógł pogodzić się wspomniany Adrian Bzymek, co kosztowało golkipera gości żółtą kartkę. Na wyrównanie długo nie trzeba było czekać. W 20 minucie dośrodkowanie Macieja Horny wykorzystał Mariusz Fabjański. Snajper Staru strzałem głową skierował futbolówkę do bramki strzeżonej przez Patryka Dulnego. Do końca pierwszej części gry Zielono-Czarni dążyli do strzelenia drugiego gola. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego stworzyli kilka sytuacji na objęcie prowadzenia, jednak w żadnym z przypadków piłka nie znalazła drogi do bramki gospodarzy. Swoje okazje mieli Emil Gołyski, Artur Kidoń (dwukrotnie), Konrad Wójtowicz (dwukrotnie). Mimo przewagi Staru do przerwy utrzymał się remis 1:1. Tak samo jak pierwsze 45 minut, druga część gry przebiegała pod dyktando gości. Jednak pierwszy godny odnotowania strzał oddał zawodnik OKS-u. Piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę Starachowiczan. W 58 minucie uderzenie oddał Artur Kidoń. Na raty, ze strzałem zawodnika Zielono-Czarnych poradził sobie Patryk Dulny. Minutę po upływie godziny gry Star wyszedł na prowadzenie. Precyzyjne uderzenie z linii pola karnego gospodarzy oddał Michał Stachura i ulokował futbolówkę w siatce. Po zdobyciu drugiej bramki goście nie osiedli na laurach. Starachowiczanie postanowili pójść za ciosem. Na efekty długo nie trzeba było czekać. W 66 minucie po fantastycznej, indywidualnej akcji, bramkę na 3:1 zdobył Maciej Horna. Skrzydłowy Zielono-Czarnych minął dwóch rywali i strzałem w górny, prawy róg pokonał golkipera gospodarzy. W kolejnych minutach podopieczni trenera Bilskiego kontrolowali przebieg gry. Pomiędzy 80 i 83 minutą goście mogli podwyższyć prowadzenie. Szans nie wykorzystali Maciej Horna oraz Dariusz Anduła. Uderzenie pierwszego z wymienionych zawodników w ostatniej chwili zablokował defensor OKS-u. Natomiast strzał popularnego “Andzi” na rzut rożny wybił bramkarz gospodarzy. W ostatnich minutach gry do ataku ruszyli podopieczni Pawła Rybusa. Jednak bezskutecznie. Ostatecznie Star Starachowice pokonał w wyjazdowym spotkaniu OKS Opatów 3:1.

OKS Opatów – Star Starachowice 1:3 (1:1)
Bramki: Jakub Łowicki 8 – Mariusz Fabjański 20, Michał Stachura 61, Maciej Horna 66
Kartki: Dawid Łabuz 48, Kacper Librowski 55 – Adrian Bzymek 10, Bartłomiej Drabik 90 (żółte)

OKS: Patryk Dulny, Mikołaj Jasiński, Jakub Łowicki, Michał Sidor, Filip Szemraj, Jakub Bilski, Kacper Librowski (65 Kamil Dawiec), Dawid Łabuz (85 Maciej Koseła), Jakub Ożdżyński, Damian Szewczyk, Łukasz Orłowski (82 Sebastian Żelaszczyk)

Star: Adrian Bzymek, Patryk Kosztowniak (80 Bartłomiej Drabik), Bartosz Gębura, Jakub Kania (87 Damian Senderowski), Jakub Nowocień, Emil Gołyski (70 Dariusz Anduła), Michał Stachura, Konrad Wójtowicz, Maciej Horna, Artur Kidoń (85 Filip Niewczas), Mariusz Fabjański