[RELACJA] STAR – KLIMONTOWIANKA

Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych. Na trybunach starachowickiego stadionu zgromadziło się około 150 widzów. Początek spotkania pomiędzy Starem, a Klimontowianką był wyrównany. W 8 minucie pierwszy groźniejszy strzał w meczu oddał Marcin Chodniewicz. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką bramki ekipy z Klimontowa. Chwilę później jeszcze lepszą okazję na objęcie prowadzenia mieli rywale. Sędzia popełnił bardzo duży błąd nie odgwizdując faulu na środku boiska na piłkarzu gospodarzy. Efektem tej decyzji była sytuacja sam na sam zawodnika Klimontowianki. Uderzenie gracza gości przeleciało jednak nad bramką strzeżoną przez Mateusza Pońskiego. Przez kolejne kilkanaście minut na murawie stadionu przy ul. Szkolnej 14 nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Gra była wyrównana i toczyła się głównie w środku boiska. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy dogodne szanse na zdobycie bramki dla Zielono-Czarnych mieli Bartosz Sęga oraz Mariusz Fabjański. W obu przypadkach piłka powędrowała obok bramki Klimontowianki. Również w 42 minucie Starachowiczanie mieli doskonałą okazję na objęcie prowadzenia. Górą w pojedynku z zawodnikiem Staru wyszedł Patryk Majchrowski. Golkiper zespołu z Klimontowa wybronił uderzenie piłkarza Zielono-Czarnych. Do końca pierwszej połowy nic więcej ciekawego się już nie wydarzyło. Star remisował z Klimontowianką 0:0. Drugie 45 minut goście rozpoczęli bardzo mocnym akcentem. W 47 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Maciej Miłek. Zawodnik przeciwnika pewnym strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce Zielono-Czarnych. Klimontowianka wyszła tym samym na prowadzenie. Następne minuty gry przyniosły dwie próby odpowiedzi gospodarzy. W jednej z nich Bartosz Sęga był bliski pokonania Patryka Majchrowskiego. Techniczne uderzenie zawodnika Staru na rzut rożny wybił golkiper gości. W 61 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Mariusz Fabjański. Najlepszy strzelec bieżących rozgrywek Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej niestety uderzył minimalnie nad bramką. Chwilę później Mariusz również uderzył niecelnie. Tym razem z rzutu wolnego. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W 72 minucie popularny „Fabjan” świetnie wykonał rzut wolny z okolic 22 metra. Piłka po drodze odbiła się od słupka i wpadła do bramki Klimontowianki. Star doprowadził do wyrównania. Zielono-Czarni nie zamierzali jednak na tym poprzestać i postanowili pójść za ciosem. Pierwsza akcja Starachowiczan po wznowieniu gry przyniosła objęcie prowadzenia. W sytuacji sam na sam znalazł się Mariusz Fabjański. Uderzenie Mariusza obronił golkiper gości, jednak futbolówka wpadła wprost pod nogi Patryka Kosztowniaka. Pomocnik Staru bez najmniejszych problemów ulokował piłkę w pustej bramce gości. Końcówka spotkania była dość nerwowa z obu stron. Klimontowianka starała się odrobić stratę gola. Nie potrafiła stworzyć jednak wielu sytuacji. Jedyną miał Grzegorz Rzeszutek. Z uderzeniem obrońcy przeciwnika poradził sobie Mateusz Poński. Szkoleniowiec Klimontowianki w ostatnich 10 minutach meczu przeprowadził dwie zmiany. Nie dały one jednak pożądanego efektu. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jakub Nowocień. Popularny „Skubi” zachował się w tej sytuacji bardzo inteligentnie. Nie miał wyboru i musiał przerwać kontrę gości mimo konsekwencji, które go czekały. Do końca spotkania już nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Star po emocjonującym pojedynku pokonał na własnym stadionie Klimontowiankę Klimontów 2:1.

Star Starachowice – Klimontowianka Klimontów 2:1 (0:0)
Bramki: Mariusz Fabjański 72, Patryk Kosztowniak 75 – Maciej Miłek 47
Kartki: Jakub Nowocień 90 (czerwona, za dwie żółte) – Mateusz Miłek 33, Maciej Miłek 53, Kewin Pyza 90 (żółte)

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Damian Senderowski, Ariel Spadło, Michał Mikosa, Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Bartosz Sęga (50 Konrad Wójtowicz), Bartłomiej Drabik, Patryk Kosztowniak (89 Filip Niewczas), Mariusz Fabjański

Klimontowianka: Patryk Majchrowski, Jakub Cebula (63 Kewin Pyza), Łukasz Cebula, Mateusz Miłek, Grzegorz Rzeszutek, Karol Borycki, Piotr Ferens, Karol Głowacki (82 Adrian Bernyś), Maciej Miłek (76 Konrad Pyszczek), Maciej Kiliański (87 Dawid Wiśniewski), Jacek Rożek