Remis na początek przygotowań

W pierwszym pojedynku sparingowym Star Starachowice zremisował ze Stalą Kraśnik 1:1. Bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył Bartosz Sot. Mecz odbył się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach.

Sobotni mecz mocnym akcentem chcieli rozpocząć podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Już w 1 minucie Bartosz Sot oddał uderzenie na bramkę Stali. Było jednak ono niecelne. Z biegiem minut więcej z gry miał jednak III-Ligowiec. Przełożyło się to również na sytuacje bramkowe. W 12 minucie po składnej akcji gości zawodnik Stali trafił w poprzeczkę. Niedługo później w ostatniej chwili uderzenie piłkarza gości zablokował Bartosz Gębura. 22 minuta przyniosła odpowiedź Starachowiczan. Podanie od Mariusza Fabjańskiego otrzymał Bartosz Szydłowski. Zawodnik Staru dośrodkował piłkę w pole karne gości. Nikt jednak nie potrafił zamknąć akcji. Kolejne minuty przyniosły trzy strzały Stali. Żaden z nich nie znalazł drogi do bramki Zielono-Czarnych. Szczęśliwa dla reprezentanta Lubelszczyzny okazała się 36 minuta. Dokładne dośrodkowanie od Krystiana Michalaka wykorzystał Arkadiusz Maj. Były zawodnik Elany Toruń oraz Podbeskidzia Bielska-Białej uderzeniem głową pokonał Dawida Pochecia. Niedługo później odpowiedzieli Starachowiczanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym Stali miało miejsce olbrzymie zamieszanie. Piłka ostatecznie trafiła na nogę Bartosza Szydłowskiego, który uderzył w słupek. Po dobitce Mariusza Fabjańskiego futbolówka wyszła na rzut rożny. Do przerwy Star przegrywał ze Stalą 0:1. Drugą połowę obydwie drużyny rozpoczęły ze zmianami w składach. W zespole Staru na boisku pojawili się Artur Kidoń oraz Karol Kopeć. Lepiej drugą część gry rozpoczęli Zielono-Czarni. W 52 minucie bliski szczęścia był Bartosz Sot. Piłka po strzale zawodnika gospodarzy z rzutu wolnego obiła poprzeczkę. Starachowiczanie wrzucili wyższy bieg. W kolejnych minutach Zielono-Czarni czterokrotnie zagrozili bramce Stali, a dwukrotnie Artur Kidoń. Trzy razy musiał interweniować golkiper przyjezdnych. Po dobrym okresie gry Staru powoli dochodzić do głosu zaczęli podopieczni Bohdana Bławackiego. Kraśniczanie stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Stal była bliska podwyższenia wyniku. Świadczyć mogą o tym chociażby dwa strzały. Jeden w poprzeczkę, drugi w słupek. Na kwadrans przed końcem meczu Starachowiczanie po raz kolejny mogli mówić o sporym szczęściu. Dwoma kapitalnymi paradami swój zespół od straty drugiej bramki uchronił Patryk Wróblewski. 82 minuta przyniosła najlepszą możliwą odpowiedź podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Bartosz Sot  wykorzystał sytaucję sam na sam i strzałem w długi róg pokonał Jakuba Borusińskiego. Do końca meczu zarówno Star jak i Stal stworzyły sobie okazje na kolejne gole. Jednak piłka już nie wpadła do żadnej z bramek. Ostatecznie Star Starachowice zremisował w swoim pierwszym sparingu ze Stalą Kraśnik 1:1.

Star Starachowice – Stal Kraśnik 1:1 (0:1)
Bramki: Bartosz Sot 82 – Arkadiusz Maj 37

Skład Staru: Artur Marzec, Patryk Kosztowniak, Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Wiktor Śmigielski, Jakub Błażejewski, Jakub Nowocień, Dominik Sito, Bartosz Szydłowski, Mariusz Fabjański, Bartosz Sot oraz Dawid Pocheć, Artur Kidoń, Karol Kopeć, Patryk Wróblewski

Skład Stali: Jakub Borusiński, Jakub Gajewski, Władysław Kudriawcew, Radosław Śledzicki, zawodnik testowany I, Jakub Czelej, Krystian Michalak, Michał Wawryszczuk, Jakub Zieliński, Dariusz Cygan, Arkadiusz Maj oraz zawodnik testowany II, Łukasz Mazurek, Anton Łucyk, Adrian Popiołek, Paweł Kaczmarek, Ernest Skrzyński, Kacper Nastałek, Kacper Wójtowicz, Kamil Bartoś, Kamil Król