Remis na zakończenie okresu przygotowawczego

W ostatnim pojedynku sparingowym Star Starachowice zremisował z GKS-em Nowiny 2:2. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Patryk Mańturz oraz Mariusz Fabjański.

W sobotnie (03.08) przedpołudnie na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 zmierzyły się ze sobą Star oraz GKS Nowiny. Dla obu zespołów była to próba generalna przed startem ligi. Początek spotkania był lepszy w wykonaniu Zielono-Czarnych. W pierwszych dziesięciu minutach zespół prowadzony przez trenera Bilskiego miał kilka okazji na objęcie prowadzenia. Żadna z nich nie została jednak zamieniona na bramkę. Szczęścia szukali min. Dominik Sito oraz dwukrotnie Michał Stachura. W 13 minucie odpowiedzieli przyjezdni. Do wysiłku został zmuszony Artur Marzec, który odbił futbolówkę na rzut rożny po strzale zawodnika GKS-u. Niedługo później po błędzie Michała Stachury Starachowiczan o utraty brami uratował słupek. W 18 minucie ponownie gospodarze popełnili duży błąd. Przed wyśmienitą okazją stanął piłkarz GKS-u. Uderzył jednak minimalnie obok bramki Staru. 32 minuta przyniosła kolejne zagrożenie w polu karnym podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Duże zamieszanie o mały włos nie zakończyło się utratą gola. Piłka po strzale zawodnika gości trafiła w boczną siatkę. W 39 minucie na ataki gości zespołu z Nowin odpowiedzieli Zielono-Czarni. Bardzo dobre podanie od Mariusza Fabjańskiego otrzymał Patryk Mańturz. Młody skrzydłowy Zielono-Czarnych pognał w kierunku bramki GKS-u i pewnym uderzeniem dał prowadzenie swojej drużynie. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla Staru. Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli przyjezdni. W 49 minucie wyrównał nowy nabytek zespołu z Nowin, Łukasz Jamróz. Kolejny fragment gry nie przyniósł zbyt wielu emocji. W 61 minucie faulowany w polu karnym przez Bartosza Gugulskiego był Patryk Mańturz. Sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Mariusz Fabjański. Kolejne minuty przyniosły bardzo dobrą grę przyjezdnych. Podopieczni Mariusza Ludwinka stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji. Jedną z nich udało się zamienić na bramkę. Fatalny błąd zawodnika Staru wykorzystał Bartosz Papka. W pozostałych groźnych sytuacjach zawodnicy z Nowin byli nieskuteczni oraz bardzo dobrze interweniował Artur Marzec. Ostatnie dziesięć minut meczu przyniosło Starachowiczanom dwie sytuacje bramkowe. Żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem. Koniec, końców w ostatnim sprawdzianie przed ligą Star Starachowice zremisował z GKS-em Nowiny 2:2.

Star Starachowice – GKS Nowiny 2:2 (1:0)
Bramki: Patryk Mańturz 39, Mariusz Fabjański 61 (k) – Łukasz Jamróz 49, Bartosz Papka 68

Star: Artur Marzec, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Piotr Ostrowski, Jakub Kania, Michał Stachura, Mariusz Fabjański, Patryk Mańturz, Dominik Sito, Bartosz Szydłowski oraz Kacper Błaszczyk, Jakub Błażejewski, Jakub Kalisz

GKS: Bartosz Gugulski, Karol Boszczyk, Przemysłąw Cichoń, Jakub Hińcza, Bartosz Kuzincow, testowany zawodnik I, Bartosz Papka, Radosław Szmalec, testowany zawodnik II, Dominik Szewczyk, Mateusz Sołtysiak oraz Dawid Dorowski, Radosław Szymonek, testowany zawodnik III, testowany zawodnik IV, testowany zawodnik V