Remis na zakończenie przygotowań

W siódmym pojedynku sparingowym Star Starachowice zremisował z Wierną Małogoszcz 3:3. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Bartosz Szydłowski oraz Karol Kopeć x2. Mecz odbył się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

Kibice oglądający niedzielne starcie nie mogli narzekać na nudę. Od samego początku dużo się działo. Już w 4 minucie padła pierwsza bramka. Na prowadzenie wyszli przyjezdni. Chwilę po utracie gola miała miejsce niecodzienna sytuacji. W wyniku niedyspozycji z murawy musiał zejść Dawid Pocheć. Jako, że tego dnia Zielono-Czarni nie mieli rezerwowego bramkarza między słupkami stanął Bartosz Gębura. Niedługo później “Bobi” został zmuszony do pierwszej interwencji. Strzał głową zawodnika Wiernej pewnie obronił. W 18 minucie Starachowiczanie doprowadzili do wyrównania. Dobrym podaniem na skrzydło popisał się Jakub Błażejewski. Następnie piłkę otrzymał w polu karnym Bartosz Szydłowski i pewnie pokonał golkipera Wiernej. Chwilę później szczęścia spróbował Piotr Ostrowski. Uderzył jednak niecelnie. 24 minuta przyniosła drugie trafienie dla Staru. Bardzo ładna akcja Zielono-Czarnych została skutecznie wykończona przez Karola Kopcia. 120 sekund później podopieczni Arkadiusza Bilskiego mogli zdobyć trzeciego gola. Dobrej sytuacji nie wykorzystał Bartosz Szydłowski. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. W 30 minucie Star podwyższył prowadzenie. Doskonałe długie podanie od Jakuba Nowocienia wykorzystał Karol Kopeć. “Koniu” na raty pokonał bramkarza rywali. W końcówce pierwszej połowy szczęścia spróbował Jakub Błażejewski. Strzał z woleja pewnie wybronił bramkarz ekipy z Małogoszczy. Do przerwy Zielono-Czarni prowadzili 3:1. Na drugą połowę obydwie drużyny wybiegły w innych składach. Lepiej prezentowali się przyjezdni. Na początku drugiej połowy Starachowiczanie notowali sporo strat. Już w 47 minucie goście mieli świetną sytuację. Pojedynek z zawodnikiem gości wygrał Bartosz Gębura. Niedługo później “Bobi” obronił kolejny strzał. W 62 minucie goście dopięli swego i zdobyli kontaktowe trafienie. Mimo słabszej drugiej części Starachowiczanie również potrafili stworzyć zagrożenie. Min. dwie sytuacje miał Dariusz Anduła. Pierwszy strzał obronił bramkarz Wiernej. Drugi był minimalnie niecelny. Swoje kolejne okazje mieli również podopieczni Pawła Bienia. Jedna z nich została zamieniona na bramkę. W 90 minucie zawodnik Wiernej skutecznie uderzył z rzutu wolnego. Nic więcej ciekawego nie wydarzyło się w niedzielnym spotkaniu. Ostatecznie Star Starachowice zremisował z Wierną Małogoszcz 3:3.

Star Starachowice – Wierna Małogoszcz 3:3 (3:1)
Bramki dla Staru: Bartosz Szydłowski 18, Karol Kopeć 24, 40

Star I połowa: Dawid Pocheć, Patryk Kosztowniak, Kacper Błaszczyk, Jakub Nowocień, Piotr Ostrowski, Jakub Błażejewski, Stanisław Sarwicki, Michał Stachura, Karol Kopeć, Bartosz Szydłowski, Mariusz Fabjański oraz Bartosz Gębura

Star II połowa: Bartosz Gębura, Piotr Ostrowski, Kacper Błaszczyk, Jakub Nowocień, Wiktor Śmigielski, Jakub Błażejewski, Stanisław Sarwicki, Artur Kidoń, Dominik Sito, Dariusz Anduła, Klaudiusz Marzec oraz Karol Kopeć