Remis po emocjonującym spotkaniu

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice zremisował na własnym stadionie z AKS-em 1947 Busko Zdrój 2:2. Obydwie bramki dla Zielono-Czarnych zdobył Mariusz Fabjański. Mecz ten odbył się w ramach 4 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2020/2021.

W sobotnie południe na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 14 w Starachowicach wybiegły jedenastki miejscowego Staru oraz AKS-u 1947 Busko Zdrój. Słoneczna pogoda przyciągnęła na trybuny kibiców. Pierwsza połowa spotkania należała do przyjezdnych. Jednak to gospodarze najpierw zagrozili bramce strzeżonej przez Tomasza Szcześniaka. W 2 minucie uderzył Jakub Nowocień. Bramkarz gości poradził sobie ze strzałem zawodnika Staru. 120 sekund później podopieczni Mariusza Arczewskiego wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Norbert Sinkiewicz. Zawodnik ekipy z Buska pokonał Dominika Dziułkę. Strzelona bramka dodała przyjezdnym animuszu. Z minuty na minutę AKS 1947 był coraz groźniejszy. Przekładało się to również na stwarzane sytuacje. Podopieczni Mariusza Arczewskiego byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Jednak po strzałach zawodników gości dobrze interweniował Dominik Dziułką bądź przyjezdni uderzali niecelnie. W 31 minucie Starachowiczanie znowu mogli mówić o dużym szczęściu. Przed stratą drugiej bramki gospodarzy uratowała poprzeczka. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej części gry obudzili się Zielono-Czarni. Najpierw szczęści próbował Bartosz Gębura. W zamieszaniu podbramkowym stoper Zielono-Czarnych oddał strzał, z którym poradził sobie Tomasz Szcześniak. Ostatnia akcja pierwszej połowy przyniosła idealną szansę dla podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Doskonałego dośrodkowania Patryka Kosztowniaka nie wykorzystał Mariusz Fabjański. Napastnik gospodarzy mają przed sobą niemal pustą bramką uderzył w słupek. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie AKS-u 1947. Druga połowa była zupełnie. Niekorzystny wynik sprawił, że od jej początku Zielono-Czarni wzięli się ostro do pracy. Już pierwsza sytuacja w 49 minucie przyniosła spore zagrożenie pod bramką gości. Zawodnik AKS-u 1947 wybił piłkę z linii bramkowej. Kolejne minuty przyniosły następne trzy sytuacje dla gospodarzy. Niestety wynik pozostawał bez zmian. W 60 minucie idealnej sytuacji nie wykorzystał Mariusz Fabjański. Znowu górą z pojedynku wyszedł golkiper ekipy prowadzonej przez trenera Arczewskiego. Mimo upływu czasu i niekorzystnego rezultatu Zielono-Czarni nie załamywali rąk. Nadal atakowali. W 65 minucie bliski zmiany rezultatu był Filip Anduła. Uderzył jednak minimalnie niecelnie.Niedługo później szczęścia spróbował Emil Gołyski. Zawodnik Staru oddał strzał z woleja. Niestety bez efektów. W 90 minucie Starachowiczanie doprowadzili do wyrównania. Radosław Kardas sfaulował w polu karnym Dariusza Andułę. Sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mariusz Fabjański. Trzy minuty później Zielono-Czarni cieszyli się po raz kolejny. Mariusz Fabjański wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie do głosu doszli przyjezdni. W ostatniej akcji meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki głową, Dominika Dziułkę pokonał Norbert Sinkiewicz. Zawodnik AKS-u 1947 rzutem na taśmę dał swojej drużynie remis. Nic więcej ciekawego już nie wydarzyło się w tym spotkaniu. Ostatecznie Star Starachowice zremisował na własnym stadionie z AKS-em 1947 Busko Zdrój 2:2.

Star Starachowice – AKS 1947 Busko Zdrój 2:2 (0:1)
Bramki: Mariusz Fabjański 90, 90+3 – Norbert Sinkiewicz 4, 90+5
Kartki: Artur Kidoń 80 – Tomasz Raczyński 9, Jan Kowalski 45, Piotr Radwański 65, Mateusz Janiec 77, Piotr Piwowarski 87 (żółte), Radosław Kardas 90+1 (czerwona)

Star: Dominik Dziułka, Patryk Kosztowniak, Kacper Błaszczyk (46 Artur Kidoń), Bartosz Gębura, Wiktor Śmigielski, Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Stanisław Sarwicki (63 Dawid Płatek), Filip Anduła (65 Klaudiusz Marzec), Karol Kopeć (78 Dariusz Andułą), Mariusz Fabjański

AKS 1947: Tomasz Szcześniak, Paweł Bandura (78 Radosław Kardas), Jakub Florczyk, Piotr Radwański, Norbert Sinkiewicz, Szymon Boś, Jan Kowalski (72 Miłosz Jabłoński), Łukasz Mika, Tomasz Raczyński (60 Piotr Piwowarski), Mateusz Janiec, Artur Karasek