REMIS PO PRZECIĘTNYM MECZU

W minioną sobotę Zielono-Czarni zremisowali na własnym stadionie ze Stalą Kunów 1:1. Bramkę dającą jeden punkt Starachowiczanom zdobył strzałem z rzutu wolnego Bartosz Sęga. Spotkanie to zostało rozegrane w ramach 8 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej.

Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować przy sprzyjającej aurze pogodowej. Na trybunach starachowickiego stadionu zgromadziło się około 150 widzów. Na sobotni pojedynek przyjechali również kibice z Kunowa. Początkowe 15 minut spotkania przyniosło delikatną przewagę gospodarzy. Nie było on aż nad to widoczna, jednak pozwoliła na stworzenie trzech niezłych okazji na zdobycie bramki. W 4 minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Jakub Nowocień. Futbolówkę na rzut rożny sparował golkiper Stali, Damian Pietrasik. Dobrej sytuacji nie wykorzystał również Mariusz Fabjański po dośrodkowaniu Patryka Kosztowniaka. Bliski szczęścia był również Konrad Wójtowicz. Strzał z rzutu wolnego zawodnika Zielono-Czarnych z 15 minuty powędrował nad bramką przyjezdnych. Niedługo później goście mieli znakomitą szansę na objęcie prowadzenia. Po błędzie Marcina Chdoniewicza jeden z zawodników Stali wbiegł w pole karne i dograł piłkę naprzeciw bramki. Na szczęście znalazł się tam Krzysztof Chatys, który ryzykownie, a zarazem bardzo mądrze wyegzekwował futbolówkę nad bramką. Kolejne minuty nie przyniosły obu zespołom żadnej 100 % okazji. Zarówno zawodnicy Staru jak i Stali próbowali szczęścia, jednak żadna z sytuacji nie zakończyła się strzeleniem bramki. Do przerwy po nie zbyt interesującym widowisku Zielono-Czarni remisowali z ekipą z Kunowa bezbramkowo. Drugą połowę meczu mocnym akcentem rozpoczęli podopieczni Marcina Dynarka. W 47 minucie na starachowickim stadionie zapadła konsternacja. Błąd w kryciu Bartłomieja Drabika wykorzystał napastnik Stali, Adam Witek. Zawodnik ten dał swojej drużynie prowadzenie. Kilka minut później zareagował Tomasz Siczek. Szkoleniowiec Zielono-Czarnych dokonał dwóch zmian. W miejsce Bartłomiej Drabika oraz Jakub Nowocienia na placu gry pojawili się Bartosz Sęga i Michał Sieroń. Kilka chwil po upływie godziny gry Zielono-Czarni doprowadzili do wyrównania. Rzut wolny zza pola karnego, precyzyjnym strzałem  na bramkę zamienił niedawno wprowadzony na boisko Bartosz Sęga. Kolejne 5-10 minut przyniosło dobrą grę gospodarzy. Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze by Star objął prowadzenie. Niestety ostatni kwadrans gry był po prostu słaby w wykonaniu podopiecznych trenera Siczka. Mało tego to goście bardziej zagrażali bramce Staru. Min. groźny strzał z rzutu wolnego oddał Marcin Dynarek. Piłka przeleciała minimalnie obok bramki strzeżonej przez Mateusza Pońskiego. Koniec końców, Star zremisował na własnym stadionie ze Stalą Kunów 1:1. Trzeba przyznać, że gospodarze zagrali przeciętnie i nie zasłużyli na wygraną. Remis jest sprawiedliwym wynikiem.

Star Starachowice – Stal Kunów 1:1 (0:0)

Bramki: Bartosz Sęga 61 – Adam Witek 47

Kartki: Konrad Wójtowicz 12, Damian Senderowski 78 – Konrad Kijanka 56, Jarosław Kaczor 73, Marcin Dynarek 90

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Krzysztof Chatys, Damian Senderowski, Bartłomiej Drabik (52 Bartosz Sęga), Emil Gołyski (85 Bartłomiej Koźlik), Jakub Nowocień (52 Michał Sieroń), Patryk Kosztowniak, Michał Mikosa (76 Filip Niewczas), Konrad Wójtowicz, Mariusz Fabjański

Stal: Damian Pietrasik, Bogusław Cieślik, Robert Haraźny, Konrad Kijanka, Konrad Ronduda, Michał Witek, Marcin Dynarek, Jarosław Kaczor (85 Ernest Klauziński), Kamil Kowalski (46 Łukasz Ronduda), Jakub Ostrowski, Adam Witek