Remis po słabym meczu

We wczorajszym pojedynku Star Starachowice tylko zremisował na własnym boisku ze Świtem Ćmielów 2:2. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Emil Gołyski oraz Mariusz Fabjański. Mecz ten został rozegrany w ramach 19 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2017/2018.

Sobotni pojedynek pomiędzy Starem, a Świtem odbył się w idealnych warunkach pogodowych. Słońce oraz całkiem wysoka temperatura jak na ten czas były elementami sprzyjającymi do gry w piłkę nożną. Na stadionie przy ul. Szkolnej 14 zgromadziło się blisko 200 kibiców. Wśród przybyłych na mecz znaleźli się legenda i najlepszy strzelec w historii Zielono-Czarnych, Tadeusz Nowak czy były szkoleniowiec Staru oraz Świtu, Artur Anduła. Do sobotniego pojedynku gospodarze oraz goście przystąpili w osłabionych składach. W barwach Staru nie mógł zagrać Bartłomiej Drabik oraz Piotr Serwicki. Natomiast w drużynie gości nie wystąpili min. Łukasz Kotwa, Przemysław Romanowski czy Tomasz Stawiarski. Pierwsza połowa spotkania delikatnie mówiąc nie stała na wysokim poziomie. Obie drużyny z dużym trudem stwarzały sobie sytuacje podbramkowe. W pierwszej części gry było ich jak na lekarstwo. Górowały niedokładne zagranie czy liczne straty piłkarzy obu zespołów. Na siłę można odnotować sytuację z 4 minuty meczu. Goście mieli rzut wolny z okolic 25 metra. Futbolówka po uderzeniu zawodnika Świtu powędrowała jednak wysoko nad bramką Zielono-Czarnych. Podobnie na bramkę gości strzelał Łukasz Gruszczyński w 20 minucie. Między 30 i 35 minutę dwukrotnie szczęścia próbował Marcin Chodniewicz. W obu przypadkach z kłopotami futbolówkę wyłapywał Przemysław Dwojak. W 36 minucie Zielono-Czarni wyszli na prowadzenie. Do wybitej futbolówki przez piłkarza Świtu na szesnasty metr dopadł Emil Gołyski i oddał znakomite uderzenie z pierwszej piłki. Bramkarz gości był całkowicie bez szans. Do końca pierwszej połowy meczu nic więcej godnego uwagi się nie wydarzyło. Star prowadził do przerwy ze Świtem 1:0. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli przyjezdni. W 51 minucie podopieczni Arkadiusza Bilskiego otrzymali pierwsze ostrzeżenie. Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym gospodarzy do piłki doszedł jeden z zawodników gości. Jego strzał minął jednak bramkę Zielono-Czarnych. Dwie minuty później padło wyrównanie. Dość nieoczekiwanie bramkę z rzutu wolnego zdobył Jakub Jedlikowski. Nieoczekiwanie, ponieważ zawodnik Ćmielowian uderzył piłkę z okolic połowy boiska. Winą za utratę tej bramkę należy obarczyć golkipera Zielono-Czarnych, Adriana Bzymka. Trochę ponad 10 minut później na stadionie przy ul. Szkolnej 14 zapadła konsternacja. W sytuacji sam na sam znalazł się zawodnik gości. Na drodze stanął mu jednak golkiper Starachowiczan, który sfaulował piłkarza Świtu. Sędzia bez wahania podjął decyzję o wskazaniu na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Piotr Kiljański. Tym samym gospodarze niespodziewanie przegrywali ze Świtem 1:2. Pięć minut później po raz kolejny swój geniusz w tym sezonie pokazał Mariusz Fabjański. Najskuteczniejszy piłkarz kieleckiej Okręgówki oddał znakomity strzał z rzutu wolnego i wyrównał stan rywalizacji na 2:2. Sytuacja była o tyle trudna, że Mariusz uderzał z boku boiska, blisko linii autu. Kolejne minuty nie przyniosły zbyt wielu ciekawych akcji z obu stron. Goście dwukrotnie wykonywali stałe fragmenty gry, po których było bardzo niebezpiecznie w polu karnym Staru. Na szczęście dla gospodarzy w ani jednym z przypadków goście nie byli w stanie oddać strzału. W 78 minucie na bramkę przyjezdnych uderzał Emil Gołyski. Golkiper ekipy z powiatu ostrowieckiego z trudem odbił futbolówkę na rzut rożny. 90 minuta spotkania przyniosła piłkę meczową gospodarzom. Po świetnym podaniu Łukasza Gruszczyńskiego w znakomitej sytuacji znalazł się Łukasz Radło. Debiutujący w Zielono-Czarnych barwach zawodnik mógł zostać bohaterem, jednak jego uderzenie w krótki róg na korner wybił Przemysław Dwojak. Do końca spotkania nic więcej interesującego się nie wydarzyło. Star Starachowice po słabym meczu tylko zremisował ze Świtem Ćmielów 2:2. Trzeba przyznać, że był to wynik zasłużony.

Star Starachowice – Świt Ćmielów 2:2 (1:0)
Bramki: Emil Gołyski 36, Mariusz Fabjański 68 – Jakub Jedlikowski 51, Piotr Kiljański 63 (k)
Kartki: Daniel Wiecha 50, Jakub Kania 55, Adrian Bzymek 61, Łukasz Gruszczyński 68 – Piotr Kiljański 66 (żółte)

Star: Adrian Bzymek, Marcin Chodniewicz, Jakub Nowocień, Damian Senderowski, Patryk Kosztowniak, Jakub Kania, Daniel Wiecha (77 Bartłomiej Koźlik), Łukasz Gruszczyński, Mariusz Fabjański, Emil Gołyski, Dariusz Anduła (83 Łukasz Radło)

Świt: Przemysław Dwojak, Kacper Budny, Daniel Czuba, Bartosz Niedbała (70 Mateusz Mularski), Patryk Sarna, Jakub Jedlikowski, Piotr Kiljański, Arkadiusz Michałowski (46 Kamil Kaczmarczyk), Andrzej Mularski, Piotr Mazepa, Dominik Sito