Artur Kidoń strzelec bramki dla Staru Starachowice

Remis Staru z trzecioligowcem

Star Starachowice w drugim meczu towarzyskim zremisował 1:1 z Wisłą Sandomierz.

Do przerwy po dobrej grze podopieczni Tadeusza Krawca prowadzili 1:0, a bramkę dającą prowadzenie gospodarzom zdobył w 21. minucie spotkania Artur Kidoń. Po zmianie stron sandomierski trzecioligowiec zdołał wyrównać stan gry po trafieniu Jakuba Mażysza. W obozie „Zielono-Czarnych” sytuacja zdrowotna jest wciąż nie w pełni optymalna.

Z lekkimi urazami zmagają się obecnie Michał Grunt i Patryk Kosztowniak, a infekcja wykluczyła z gry Marcina Kaczmarka. Z drugiej strony może cieszyć fakt powrotu do gry Jakuba Chrzanowskiego, który wraca do pełni zdrowia po przewlekłych urazach nagromadzonych w trakcie rundy jesiennej. „Chrzanek” w sparingu z Wisłą wystąpił od pierwszej minuty na pozycji ofensywnego pomocnika. Pod nieobecność Michała Grunta i Klaudiusza Marca w roli wysuniętego napastnika na boisku pojawił się Artur Kidoń. Zawodnik pamiętający jeszcze zmagania z Wisłą Sandomierz w barwach III-ligowej Juventy zaznaczył swoją obecność na placu gry jedyną w tym meczu bramką dla Staru. Po szybko zawiązanej akcji zbiegający ze skrzydła Piotr Mikos wypatrzył w polu karnym Kidonia, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Kolejny sparing starachowiczanie rozegrają za tydzień, a ich rywalem będzie rewelacja jesieni świętokrzyskiej klasy okręgowej, Stal Kunów. Mecz tradycyjnie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Szkolnej, początek gry o godz. 11:00.

Star Starachowice – Wisła Sandomierz 1:1 (1:0)

Bramki: Artur Kidoń (21’) – Jakub Mażysz (67’)

Star: Konrad Zacharski – Piotr Stefański, Bartosz Gębura, Mateusz Jagiełło, Maciej Styczyński, Jakub Nowocień, Piotr Mikos, Włodzimierz Puton, Bartosz Szydłowski, Jakub Chrzanowski, Artur Kidoń oraz Michał Kozakiewicz, Maciej Moskwa, Karol Malec, Karol Kopeć, Paweł Mikos.

Wisła: (I połowa) zawodnik testowany – Dariusz Partyka, Damian Mężyk, Władysław Kudriawcew, zawodnik testowany – Szymona Rak, Szymon Jarosz, Sebastian Taranek, Fabian Burzyński, Kamil Bełczowski – Cezary Charszla; (II połowa) zawodnik testowany – zawodnik testowany, Damian Mężyk, zawodnik testowany, zawodnik testowany – Szymon Rak, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Szymon Jarosz – Jakub Mażysz.