Remis w czwartym sparingu

W sobotnim pojedynku sparingowym Star Starachowice zremisował na własnym terenie ze Spartakusem Daleszyce 1:1. Bramkę dla Zielono-Czarnych Emil Gołyski. Mecz ten odbył się na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

W sobotnie południe podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrali swój czwarty sparing w ramach okresu przygotowawczego do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu Świętokrzyskiej IV Ligi. Rywalem był Spartakus Daleszyce. W drużynie przeciwnika można było ujrzeć dwóch znajomych piłkarzy. Byli nimi Bartosz Guz oraz Piotr Ostrowski. Obydwaj zawodnicy w minionym sezonie reprezentowali Star Starachowice. Nadchodzący sezon spędzą w zespole z Daleszyc. Początek spotkania był wyrównany. Pierwszy kwadrans nie przyniósł ciekawych sytuacji. W 18 minucie bardzo dobrej szansy nie wykorzystał zawodnik przyjezdnych. Na posterunku był Dominik Dziułka. Odpowiedź Staru przyszła niemal natychmiast. W dobrej sytuacji znalazł się Filip Anduła. Strzał wychowanka Juventy Starachowice na rzut rożny odbił golkiper gości. Niedługo później po raz drugi okazję mieli podopieczni Krzysztofa Treli. Dobrą interwencją popisał się Dominik Dziułka. Golkiper Zielono-Czarnych odbił futbolówkę na korner. W kolejnych minutach aktywny był Emil Gołyski. Zawodnik gospodarzy oddał trzy strzały. Pierwszy był niecelny. Z drugim poradził sobie bramkarz ekipy z Daleszyc. Trzeci był już skuteczny. W 34 minucie Zielono-Czarni wykonywali rzut rożny. Zawodnik gości wybił futbolówkę przed pole karne. Znalazł się tam Emil Gołyski. Piłkarz gospodarzy bez namysłu oddał bardzo ładny strzał z powietrza. Futbolówka ugrzęzła w siatce, a podopieczni Arkadiusza Bilskiego wyszli na prowadzenie. W samej końcówce pierwszej części gry Spartakus mógł doprowadzić do wyrównania. Piłkę niemal z linii bramkowej wybił Bartosz Gębura. Do przerwy Star prowadził ze Spartakusem 1:0. W drugiej części zarówno jedna jak i drużyna wprowadziła na murawę nowych zawodników. Po godzinie gry w zespole Staru 3/4 składu stanowili młodzi zawodnicy, którzy dołączyli z Juventy Starachowice. Na tle przeciwnika poradzili sobie bardzo dobrze. Kilkadziesiąt sekund później przyjezdni doprowadzili do wyrównania. Błąd Kacpra Borkowskiego wykorzystał Wiktor Brożyna. Druga połowa nie przyniosła zbyt wielu sytuacji. Star miał jeszcze dwie, Spartakus natomiast jedną. Żadna z nich nie została zamieniona na kolejne bramki. Ostatecznie w czwartym sparingu Star Starachowice zremisował ze Spartakusem Daleszyce 1:1.

Star Starachowice – Spartakus Daleszyce 1:1 (1:0)
Bramki: Emil Gołyski 34 – Wiktor Brożyna 64

Skład Staru: Dominik Dziułka, Artur Kidoń, Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Wiktor Śmigielski, Jakub Błażejewski, Emil Gołyski, Stanisław Sarwicki, Filip Anduła, Patryk Kosztowniak, Mariusz Fabjański oraz Dawid Płatek, Adrian Szast, Dariusz Anduła, Hubert Białczak, Kacper Borkowski, Kryspin Kutera, Patryk Markiewicz, Klaudiusz Marzec, Piotr Mikos, Mateusz Nowak