Remis w Staszowie

W dzisiejszym pojedynku sparingowym Olimpia Pogoń Staszów zremisowała ze Starem Starachowice 3:3. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Dariusz Anduła, Mariusz Fabjański oraz Damian Senderowski. Mecz ten odbył się na boisku w Staszowie.

Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować w bardzo trudnych warunkach. Niska temperatura oraz padający śnieg nie ułatwiały zadania piłkarzom obu zespołów. Mimo to pojedynek pomiędzy Pogonią, a Starem stał na bardzo dobrym poziomie. Emocji nie brakowało. Pierwsze 20 minut meczu to zdecydowana przewaga podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Zielono-Czarni stworzyli sobie w tym czasie pięć znakomitych sytuacji. Niestety szwankowała skuteczność. Tylko w jednym przypadku udało się zdobyć bramkę. Prowadzenie Starowi dał Dariusz Anduła. Ciekawostką jest fakt, że popularny “Andzia” w przeszłości występował w drużynie Pogoni. W kolejnych 25 minutach gra się wyrównała. Staszowianie coraz częściej dochodzili do głosu. Nie wypracowali sobie jednak aż takiej przewagi jak Starachowiczanie na początku pojedynku. Wystarczyła ona jednak do wyrównania. Bramkę na 1:1 zdobył Adam Zawierucha. Star również stwarzał sobie sytuacje w drugim fragmencie pierwszej połowy. Jedną z nich miał Emil Gołyski. Strzał z dystansu młodego zawodnika Zielono-Czarnych zatrzymał się na poprzeczce. Do przerwy Pogoń remisowała ze Starem 1:1. Na drugą część pojedynku obydwie drużyny wyszły w zmienionych składach. W Zielono-Czarnych barwach na boisku pojawili się Mateusz Duda, Jakub Kania, Patryk Kosztowniak, Patryk Sieczka, Daniel Wiecha oraz w 60 minucie Filip Niewczas. W pierwszym fragmencie drugich 45 minut gospodarze wyszli na prowadzenie. Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył ofensywny zawodnik Pogoni, Adam Zawierucha. Na odpowiedź Starachowiczan nie trzeba było długo czekać. Mariusz Fabjański oraz Damian Senderowski zadali dwa całkiem szybkie ciosy. Dzięki tym bramkom podopieczni trenera Bilskiego ponownie wyszli na prowadzenie. Zielono-Czarni nie wygrali jednak tego sparingu. W ostatnim kwadransie gry do wyrównania doprowadził Kamil Kargulewicz. Obydwa zespoły miały jeszcze szanse w drugiej połowie na zdobycie kolejnych bramek. Ostatecznie Pogoń zremisowała ze Starem 3:3. Gra Zielono-Czarnych w pierwszej połowie wyglądała lepiej. Drugie 45 minut było gorsze. Widoczna była słabsza gra w defensywie, niewymuszone błędy oraz sporo niedokładności. W Zielono-Czarnych barwach w pojedynku z Pogonią wystąpił Łukasz Gruszczyński. Zawodnik ten być może zasili drużynę Staru w rundzie wiosennej. Drugi mecz sparingowy w Starze zaliczył młody golkiper, Patryk Sieczka. Istnieje prawdopodobieństwo, że również ten piłkarz będzie na wiosnę przywdziewał Zielono-Czarne barwy.

Olimpia Pogoń Staszów – Star Starachowice 3:3 (1:1)
Bramki: Adam Zawierucha x2, Kamil Kargulewicz – Dariusz Anduła, Mariusz Fabjański, Damian Senderowski

Pogoń: Artur Marzec, Krzysztof Baczewski, Bartosz Guz, Norbert Kula, Ernest Rozmysłowski, Mateusz Franus, Jakub Majewski, Piotr Malec, Jakub Tekiel, Krystian Rzepa, Adam Zawierucha oraz Paweł Ciuła, Krzysztof Dutka, Kamil Kargulewicz, Patryk Kukiełka, Gabriel Pietrzyk

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Dominik Janikowski, Damian Senderowski, Karol Strzelec, Łukasz Gruszczyński, Jakub Nowocień, Mariusz Fabjański, Bartłomiej Drabik, Emil Gołyski, Dariusz Anduła oraz Patryk Sieczka, Mateusz Duda, Jakub Kania, Patryk Kosztowniak, Filip Niewczas, Daniel Wiecha