Star Starachowice - Zdrój Busko Zdrój

Remis z Buskiem

W sobotni spotkaniu Star Starachowice zremisował na własnym stadionie ze Zdrojem Busko Zdrój 1:1. Bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył Bartosz Szydłowski. Mecz ten odbył się w ramach 9 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

W niedzielne popołudnie na Stadion w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły jedenastki miejscowego Staru oraz Zdroju Busko Zdrój. Pojedynek pomiędzy obiema drużynami przyciągnął całkiem liczną widownię. Na meczu obecnych było blisko czterystu kibiców. Pierwsze minuty było mocno intensywne z obu stron. Pierwsza groźna sytuacja przyniosła gospodarzom prowadzenie. Bardzo ładna akcja Zielono-Czarnych została zakończona uderzeniem do siatki Bartosza Szydłowskiego. Odpowiedź gości była jednak natychmiastowa. Po dograniu z boku boiska piłkę z rąk wypuścił Dawid Pocheć. Do futbolówki dopadł Łukasz Zawadzki i bez kłopotów dał swojej drużynie wyrównanie. Kolejny fragment nie przyniósł zbyt wielu ciekawych sytuacji. Po upływie 20 minut do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Zdrój do końca pierwszej połowy oddał kilka strzałów na bramkę strzeżoną przez Dawida Pochecia. Bezskutecznie. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1. Od początku drugiej części gry również sporo pracy miał młody golkiper Zielono-Czarnych. Jednak Dawid stawał na wysokości i nie pozwolił się pokonać. Sytuacje równie potrafili stworzyć podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Jednak cały czas utrzymywał się rezultat ustalony do przerwy. W końcówce spotkania za obrazę sędziego czerwoną kartką został ukarany Piotr Ostrowski. W doliczonym czasie gry piłkę meczową mieli podopieczni Tomasza Kicińskiego. Zawodnik Zdroju uderzył jednak futbolówkę głową w poprzeczkę. Do końca meczu nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Star Starachowice zremisował na własnym stadionie ze Zdrojem Busko Zdrój 1:1.

Star Starachowice – Zdrój Busko Zdrój 1:1 (1:1)
Bramki: Bartosz Szydłowski 7 – Łukasz Zawadzki 8
Kartki: Stanisław Sarwicki 55, Jakub Nowocień 73, Bartosz Sot 79 – Michał Zawadzki 67 (żółte), Piotr Ostrowski 87 (czerwona)

Star: Dawid Pocheć, Marcin Chodniewicz (72 Wiktor Śmigielski), Bartosz Gębura, Bartosz Guz, Piotr Ostrowski, Stanisław Sarwicki, Michał Stachura, Patryk Kosztowniak (60 Dominik Sito), Bartosz Szydłowski, Mariusz Fabjański, Bartosz Sot (85 Jakub Błażejewski)

Zdrój: Tomasz Szcześniak, Ołeksij Czerkaszyn, Damian Pietras, Mateusz Zawadzki, Mateusz Janiec, Artur Karasek, Łukasz Mika, Norbert Sinkiewicz, Łukasz Zawadzki, Michał Zawadzki (75 Krystian Bracisiewicz), Adam Zawierucha