Remis z Piastem

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice zremisował na własnym stadionie z Piastem Stopnica 2:2. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Bartosz Guz oraz Jakub Nowocień. Mecz ten odbył się w ramach 17 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019.

W sobotnie popołudnie na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły jedenastki Staru oraz Piasta Stopnica. Mecz pomiędzy obiema drużynami obserwowała spora grupa kibiców. Można powiedzieć, że pierwsze wiosenne starcie o stawkę w Starachowicach wzbudziło niemałe zainteresowanie. Zielono-Czarni przystąpili do pojedynku z Piastem bez kilku podstawowych zawodników. Mimo to Starachowiczanie od samego początku meczu zaatakowali. Już w 1 minucie prowadzenie mógł dać Bartosz Szydłowski. Strzał młodego zawodnika na róg odbił golkiper przyjezdnych. Napór gospodarzy nadal trwał. Efektem tego była bramka w 9 minucie meczu. Do siatki przeciwnika trafił Bartosz Guz. Kolejne minuty również przyniosły dobrą grę gospodarzy. Piast natomiast nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Patryka Sieczkę. Chwilę przed upływem dwóch kwadransów gry drugą szansę w tym meczu miał Bartosz Szydłowski. Górą z tego pojedynku ponownie wyszedł bramkarz zespołu ze Stopnicy. W 39 minucie kontuzji doznał Bartosz Guz. Trener Bilski został zmuszony do przeprowadzenia zmiany. Na boisku zameldował się Patryk Nawrot. Końcówka pierwszej połowy przyniosła kolejną okazję dla gospodarzy. Swoją szybkość pokazał Bartosz Szydłowski. Napastnik Staru przeprowadził solową akcję bokiem boiska i idealnie wyłożył piłkę Emilowi Gołyskiemu. Uderzenie pomocnika zablokował obrońca gości. Do końca pierwszej połowy nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Star prowadził z Piastem 1:0. Drugą część gry podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozpoczęli z dwoma zmianami w składzie. W miejsce Jakuba Błażejewskiego oraz Bartosza Szydłowskiego na boisku pojawili się Piotr Nowakowski i Kacper Podzielny. Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni. Zawodnik Piasta uderzył w poprzeczkę. Był to sygnał ostrzegawczy dla Zielono-Czarnych. 54 minuta przyniosła bramkę wyrównującą. Duży błąd popełnił Patryk Sieczka, który wypuścił futbolówkę z rąk. Skorzystał z tego Mateusz Leszczyński i pewnym uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Bramka na 1:1 dodała skrzydeł podopiecznym Sławomira Skiby. Między 60, a 65 minutą Piast dwukrotnie zagroził bramce Staru. Szczęście było jednak po stronie gospodarzy. Na kwadrans przed końcem spotkania goście strzelili drugą bramkę. Po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego do siatki trafił Artur Walasek. Niedługo później gospodarze stanęli przed idealną sytuacją na wyrównanie. Będąc sam przed pustą bramką sfaulowany w polu karnym został Maciej Horna. Sędzia wskazał na wapno oraz ukarał zawodnika gości czerwoną kartką. Jedenastkę na gola zamienił Jakub Nowocień. Ostatnie minuty meczu Starachowiczanie grali w przewadze jednego zawodnika. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego nie potrafili jednak stworzyć zagrożenia pod bramką Piasta. W doliczonym czasie gry niecelne uderzenie oddał Jakub Nowocień. Chwilę później główny arbiter odgwizdał zakończenie spotkania. Star Starachowice zremisował na własnym stadionie z Piastem Stopnica 2:2.

Star Starachowice – Piast Stopnica 2:2 (1:0)
Bramki: Bartosz Guz 9, Jakub Nowocień 79 (k) – Mateusz Leszczyński 54, Artur Walasek 75
Kartki: Jakub Nowocień 76 (żółta), Mateusz Leszczyński 79 (czerwona)

Star: Patryk Sieczka, Bartosz Guz (39 Patryk Nawrot (70 Maciej Horna)), Jakub Błażejewski (46 Piotr Nowakowski), Bartosz Gębura, Filip Niewczas, Emil Gołyski, Jakub Kania, Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak, Miłosz Sokół (70 Karol Strzelec), Bartosz Szydłowski (46 Kacper Podzielny)

Piast: Przemysław Śliski, Kamil Guła, Łukasz Kołek, Mateusz Leszczyński, Marcin Wojciechowski, Wojciech Jędo, Bartosz Judasz (80 Kamil Czechowicz), Adrian Machniak, Artur Walasek, Piotr Kamiński (90 Sebastia Lalewicz), Piotr Rajca