Remis z Wisłą

W dzisiejszym spotkaniu Star Starachowice zremisował z Wisłą Sandomierz 1:1. Bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył Artur Kidoń. Mecz ten odbył się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14.

Początek spotkania był wyrównany z obu stron. Wisła dłużej utrzymywała się przy piłce. Nie przekładało się to jednak na stwarzane sytuacje strzeleckie. Zielono-Czarni również nie zagrozili w początkowych minutach bramce zespołu z Sandomierza. W 24 minucie jeden z zawodników Wisły oddał uderzenie z rzutu wolnego. Piłka trafiła w słupek i wyszła w pole. 120 sekund później odpowiedzieli Starachowiczanie. Po podaniu Bartosza Szydłowskiego strzał zza pola karnego oddał Konrad Wójtowicz. Futbolówka w niedużej odległości minęła bramką strzeżoną przez Przemysława Janowskiego. W okolicach 30 minuty dwukrotnie zrobiło się niezwykle gorąco w polu karnym Zielono-Czarnych. Za pierwszym razem zawodnik Wisły obił poprzeczkę bramki Staru. Nie minęła minuta, a piłka po raz drugi trafiła w obramowanie bramki Zielono-Czarnych. Tym razem uderzenie zawodnika Wisły zatrzymało się na słupku. Niedługo później po raz kolejny na strzał z dystansu zdecydował się Konrad Wójtowicz. Futbolówkę pewnie wyłapał golkiper III-Ligowca. W 40 minucie Star wyszedł na prowadzenie. Kapitalną solową akcję przeprowadził Michał Stachura, który podał do będącego w doskonałej sytuacji Bartosza Szydłowski. Uderzenie napastnika Zielono-Czarnych wybronił golkiper Wisły. Jednak przy dobitce Artura Kidonia był bezradny. Do przerwy nic więcej godnego uwagi się nie wydarzyło. Star prowadził z Wisłą 1:0. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego akcentu Wisły. Pierwsza akcja III-Ligowca przyniosła wyrównanie. Celnym strzałem po długim rogu popisał się Kacper Piechniak. Kolejne minuty nie przyniosły żadnej drużynie okazji strzeleckich. Po upływie godziny gry zaczęło się więcej dziać na boisku. Najpierw zaatakowała Wisła. Jeden z zawodników III-Ligowca uderzył na bramką Starachowiczan. W odpowiedzi niecelny strzał głową oddał Artur Kidoń po dośrodkowaniu Konrada Wójtowicza z rzutu rożnego. 74 minuta przyniosła kolejną sytuację dla aktywnego Artura Kidonia. Uderzenie skrzydłowego Zielono-Czarnych obronił bramkarz drużyny z Sandomierza. Na 10 minut przed końcem spotkania doskonałej okazji nie wykorzystał Patryk Kosztowniak. Boczny obrońca Staru źle zabrał się z piłką. Mimo to oddał strzał, który minął bramkę Wisły. W 82 minucie dwójkowa akcja Emila Gołyskiego i Artura Kidonia została zakończona strzałem tego drugiego. Uderzenie Artura z trudem odbił golkiper III-Ligowca. Do końca meczu nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Star Starachowice zremisował z Wisła Sandomierz 1:1. Kolejny mecz w ramach przygotowań do rundy wiosennej Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019 Star rozegra w następną niedzielę (24.02). Zielono-Czarni będą podejmować III-ligowy Spartakus Daleszyce. Mecz odbędzie się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14. Początek o godzinie 11.

Star Starachowice – Wisła Sandomierz 1:1 (1:0)
Bramki: Artur Kidoń 40 – Kacper Piechniak 46

Star I połowa: Patryk Sieczka, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Filip Niewczas, Emil Gołyski, Michał Stachura, Konrad Wójtowicz, Artur Kidoń, Arkadiusz Zięba, Dariusz Anduła oraz Bartosz Szydłowski

Star II połowa: Adrian Bzymek, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Kamil Strycharski, Filip Niewczas, Emil Gołyski, Michał Stachura, Konrad Wójtowicz, Artur Kidoń, Miłosz Sokół, Bartosz Szydłowski oraz Jakub Kania, Karol Strzelec

Wisła I połowa: Przemysław Janowski, Daniel Chorab, Mateusz Kolbusz, Jakub Konefał, Patryk Wilk, Mateusz Danieluk, Arkadii Herasymov, Michał Kamiński, Jarosław Piątkowski, Damian Nogaj, Piotr Poński

Wisła II połowa: Stanisław Wierzgacz, Daniel Chorab, Szymon Czerwiak, Jarosław Piątkowski, Patryk Wilk, Arkadii Herasymov, Michał Kamiński, Jakub Nowak, Krystian Sornat, Paweł Mróz, Kacper Piechniak oraz Mateusz Danieluk, Mateusz Kolbusz, Piotr Poński, Jakub Sus