Remis na zakończenie przygotowań

W dzisiejszym meczu sparingowym Star Starachowice zremisował w Kunowie z IV-Ligowym ŁKS-em Łagów 2:2. Bramki dla Staru zdobyli Michał Stachura oraz Artur Kidoń.

Mimo wczesnej pory warunki pogodowe do gry w piłkę nożna były niekorzystne. Upał bardzo mocno dawał się we znaki piłkarzom obu drużyn. Mimo to zarówno Star jak i ŁKS stworzyli ciekawe widowisko. Początkowe minuty meczu przebiegały pod dyktando podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Efektem tego było objęcie prowadzenia już w 5 minucie. Dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Michał Stachura. Po upływie 20 minut śmielej zaatakowali piłkarze prowadzeni przez Pawła Jaworka. Dobra gra w tym czasie ŁKS-u przyniosła korzyści w postaci wyrównania. Po akcji prawą stroną boiska i dośrodkowaniu w pole karne piłkę otrzymał zawodnik z Łagowa i uderzył w długi róg bramki strzeżonej przez Adriana Bzymka. Końcówka pierwszej części gry była wyrównana. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. Obie drużyny mogły zakończyć pierwszą część gry z większym dorobkiem bramkowym. Zawodnik z Łagowa uderzył w poprzeczkę bramki Zielono-Czarnych. Natomiast Emil Gołyski trafił w słupek. W drugiej połowie meczu do ataku ruszyli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. W 65 minucie Star ponownie wyszedł na prowadzenie. Bramkę dla Zielono-Czarnych zdobył Artur Kidoń. W końcówce meczu drużyna z Łagowa po raz kolejny wyrównała. Trafienie dla przeciwnika poprzedziły straty piłki zawodników ze Starachowice. Starachowiczanie mogli zdobyć więcej bramek w tym meczu. Dobrych sytuacji nie wykorzystali min. Dariusz Anduła (strzał w słupek) czy Mariusz Fabjański (bramkarz ŁKS-u obronił). Koniec, końców, w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019 Star zremisował na boisku w Kunowie z ŁKS-em Łagów 2:2.

Skład Staru: Adrian Bzymek, Bartłomiej Drabik, Bartosz Gębura, Jakub Kania, Patryk Kosztowniak, Łukasz Gruszczyński, Michał Stachura, Konrad Wójtowicz, Emil Gołyski, Artur Kidoń, Mariusz Fabjański oraz Dariusz Anduła, Bartłomiej Bilski, Dominik Dziułka, Filip Niewczas, Jakub Nowocień, Damian Senderowski, Miłosz Sokół, Karol Strzelec