Remis w zaległym meczu

W środowym pojedynku Star Starachowice zremisował na wyjeździe z Zenitem Chmielnik 2:2. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Dariusz Anduła oraz Marcin Chodniewicz. Mecz ten odbył się w ramach 17 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej.

W minioną środę na boisku w Chmielniku przy ul. Dygasińskiego 1 odbył się zaległy pojedynek pomiędzy miejscowym Zenitem, a Starem Starachowice. Mimo nie zbyt sprzyjających warunków pogodowych boisko do gry było w znakomitym stanie. Również lekko padający deszcz raczej nie przeszkadzał piłkarzom obu drużyn. Na trybunie stadionu w Chmielniku zgromadziło się niewielu kibiców. Powodem tego z pewnością była wcześniej wspomniana pogoda oraz data rozgrywania meczu. Od początku meczu inicjatywę przejęli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Na strzelenie pierwszej bramki długo nie trzeba było czekać. W 10 minucie Dariusz Anduła wykorzystał sytuację sam na sam. Tym samym Star objął prowadzenie. Kolejne minuty również stały pod znakiem przewagi gości. Swoje szanse mieli ponownie Dariusz Anduła oraz Marcin Chodniewicz. W obu przypadkach górą był golkiper Zenitu, Rafał Kwiecień. Mogło się wydawać, że strzelenie kolejnych bramek przez Zielono-Czarnych stanowiło kwestię czasu. Nic z tych rzeczy. W 19 minucie dobry okres gry Staru zakończył się niestety stratą bramki. Po błędzie defensora gości w sytuacji sam na sam znalazł się Marcin Pawłowski. Zawodnik Zenitu pewnym uderzeniem po ziemi pokonał Patryka Sieczkę. Od tego momentu mecz stał się bardzie wyrównany. Jednak to Zielono-Czarni mieli do końca pierwszej części gry więcej sytuacji do zdobycia bramki. Gospodarze również potrafili się odgryźć. Do przerwy obie drużyny schodziły do szatni z wynikiem remisowym. Drugie 45 minut było podobne do do pierwszej części gry. Mecz był wyrównany. Gospodarze oraz goście stworzyli sobie po kilka sytuacji do strzelenia bramek. W 73 minucie ponowne prowadzenie Starachowiczanom dał Marcin Chodniewicz. Popularny “Kuna” pokonał bramkarza rywali strzałem zza pola karnego. Gospodarze wyrównali po uderzeniu Szymona Bujaka z jedenastu metrów. Podyktowanie przez arbitra rzutu karnego można było uznać jednak za dość kontrowersyjną decyzję. Zenit oraz Star mogli strzelić więcej goli. W bramce Zielono-Czarnych znakomity występ zanotował Patryk Sieczka. Młody golkiper Staru trzykrotnie uchronił swoją drużynę przed stratą bramek po groźnych akcjach podopiecznych Łukasza Ubożaka. Dobre sytuacje mieli również goście. Na początku drugiej połowy jeden z naszych piłkarzy nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W doliczonym czasie golkiper Zenitu dwukrotnie wybijał futbolówkę z linii bramkowej po uderzeniach Mariusza Fabjańskiego oraz Piotra Serwickiego. Koniec, końców Zenit Chmielnik zremisował ze Starem Starachowice 2:2. Trzeba przyznać, że był to wynik zasłużony.

Zenit Chmielnik – Star Starachowice 2:2 (1:0)
Bramki: Marcin Pawłowski 19, Szymon Bujak 78 (k) – Dariusz Anduła

Star: Patryk Sieczka, Marcin Chodniewicz, Dominik Janikowski, Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak, Jakub Kania, Daniel Wiecha, Mariusz Fabjański, Bartłomiej Drabik (70 Piotr Serwicki), Emil Gołyski (84 Emil Madejski), Dariusz Anduła