Remis juniorów z OKS-em Opatów

W dzisiejszym spotkaniu podopieczni Zdzisława Spadło i Artura Mikosa zremisowali z występującym w Świętokrzyskiej Klasie Okręgowej OKS-em Opatów 1:1. Bramkę dla Starachowiczan zdobył Jakub Kalisz. Mecz ten odbył się w ramach przygotowań do wiosennych rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych.

Początek spotkania przyniósł zimny prysznic młodym piłkarzom Staru/Juventy. W 4 minucie prowadzenie OKS-owi dał Piotr Frańczak. Stracona bramka podziałała mobilizująco na podopiecznych trenera Spadło. Starachowiczanie natychmiast chcieli doprowadzić do wyrównania. Na okazje bramkowe długo nie trzeba było czekać. W 10 minucie sytuację sam na sam zmarnował Jakub Kalisz. Kapitan Staru/Juventy uderzył nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Patryka Dulnego. Niedługo później po raz kolejny zrobiło się groźnie w polu karnym OKS-u. Świetnego podania od Jakuba Kalisza nie wykorzystał Patryk Mańturz. Patryk uderzył niestety tylko w boczną siatkę. W 22 minucie zawodnicy Staru/Juventy mieli trzecią idealną okazję do wyrównania. Bramkarz OKS-u wypuścił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnika gospodarzy. Futbolówka trafiła na nogę gracza Staru/Juventy, który uderzył minimalnie obok bramki Opatowian. Kolejna akcja przyniosła trafienie na 1:1. Po błędzie obrońców OKS-u najsprytniej w szesnastce przyjezdnych zachował się Jakub Kalisz. Kapitan juniorow starszych Staru/Juventy wepchnął futbolówkę do bramki Opatowian. Strzelony gol mocno rozbudził apetyty podopiecznych Zdzisława Spadło. Przed upływem pierwszych 45 minut Starachowiczanie jeszcze dwukrotnie zagrozili OKS-owi. W pierwszym przypadku składną akcję gospodarzy zakończył strzałem w poprzeczkę Patryk Mańturz. Niedługo później bardzo ładne uderzenie nożycami oddał Bartosz Szydłowski. Piłka jednak przeszła nad bramką strzeżoną przez Patryka Dulnego. Pierwszą część gry zamknęli podopieczni Pawła Rybusa. Ładna, trójkowa akcja została zakończona  ładnym strzałem zawodnika OKS-u. Uderzenie to w dobrym stylu odbił na rzut rożny Dawid Pocheć. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1. Druga połowa była już nieco inna. Zawodnicy obu drużyn nie stwarzali już tylu sytuacji co w pierwszej części gry. Początkowy kwadrans gry był dość spokojny z obu stron. Po upływie godziny do głosu doszedł OKS. W 61 minucie groźnie uderzył jeden z podopieczny trenera Rybusa. Piłka minęła jednak bramkę Staru/Juventy. Kolejne minuty przyniosły dwa strzały zza pola karnego Opatowian. W obu przypadkach pewnie interweniował Dawid Pocheć. Podopieczni Zdzisława Spadło również mieli swoje doskonałe sytuacje. Nie zdołali jednak postawić kropki nad i. Młodzi piłkarze Staru/Juventy stworzyli sobie dwie 100 % szanse. W żadnym przypadku piłka nie trafiła do bramki przyjezdnych. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Star/Juventa Starachowice zremisował z OKS-em Opatów 1:1.Duże słowa uznania należą się Bartoszowi Szydłowskiemu. Po rozegraniu ponad godziny gry w zespole seniorów, młody napastnik wystąpił od pierwszej minuty meczu z OKS-em Opatów. Kolejny mecz w ramach przygotowań do wiosennych rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych podopieczni Zdzisława Spadło rozegrają w następną sobotę (23.02). Rywalem Staru/Juventy będzie reprezentant Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej – seniorska druzyna Stali Kunów. Mecz odbędzie się na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14. Początek o godzinie 14.

Star/Juventa Starachowice – OKS Opatów 1:1 (1:1)
Bramki: Jakub Kalisz 26 – Piotr Frańczak 4