Kanonada w pierwszym sparingu

We wczoraj rozegranym spotkaniu sparingowym Zielono-Czarni pokonali reprezentanta radomskiej Klasy Okręgowej, Jodłę Jedlnię Letnisko 7:1. Bramki dla podopiecznych Arkadiusza Bilskiego zdobyli: Emil Gołyski, Mariusz Fabjański (x2), Bartłomiej Koźlik (x2) oraz Damian Senderowski (x2).

Pojedynek pomiędzy Starem Starachowice, a Jodłą Jedlnia Letnisko odbył się na sztucznym boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu przy ul. Gabriela Narutowicza 9. Obydwu zespołom przyszło rywalizować przy sporym chłodzie. Temperatura sięgała kilku stopni poniżej zera. Początek spotkania przyniósł badanie z obu stron. W 10 minucie pierwsza groźniejsza akcja zakończyła się objęciem prowadzenia przez Star. Ładnym uderzeniem z pola karnego, pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez golkipera Jodły popisał się Emil Gołyski. Niedługo później Zielono-Czarnym zagrozili rywale. Piłka po ładnie rozegranym rzucie wolnym trafiła na głowę jednego z zawodników Jodły, jednak na posterunku był Mateusz Poński. W 24 minucie padło wyrównanie. Piłkarz zespołu z Letniska znakomicie uderzył z rzutu wolnego. Mateusz Poński był bez szans. Niecały kwadrans później Zielono-Czarni ponownie wyszli na prowadzenie. Doskonałe dośrodkowanie Bartłomieja Drabika na bramkę strzałem głową zamienił Mariusz Fabjański. W końcówce pierwszej części gry szansę na strzelenie kolejnego gola miał Dariusz Anduła. Uderzenie popularnego “Andzi” wybronił golkiper ekipy z Letniska. Do końca pierwszej połowy nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Zielono-Czarni schodzili na przerwę z prowadzeniem 2:1. Od początku drugich 45 minut trenerzy Staru oraz Jodły zdecydowali się na liczne zmiany w swoich zespołach. Arkadiusz Bilski postanowił zmienić ustawienie swojej drużyny na 3-5-2. Zielono-Czarni grali z trójką obrońców z tyłu, dwoma wahadłowymi, trzema środkowymi pomocnikami oraz dwoma napastnikami. Podobnie jak w pierwszej połowie, początek drugiej części gry należał do spokojnych. W 60 minucie na placu gry za Emila Gołyskiego pojawił się Filip Niewczas. Niedługo później Zielono-Czarni przeprowadzili akcję ala FC Barcelona. Kilka podań klepką z pierwszej piłki zakończył pewnym uderzeniem Bartłomiej Koźlik. Trzecie trafienie rozbudziło apetyty na kolejne bramki podopiecznych trenera Bilskiego. W 72 minucie gola na 4:1 strzałem z pola karnego zdobył Damian Senderowski. Piąte trafienie było autorstwa Bartłomieja Koźlika. “Mały” zdobył swoją drugą bramkę w 76 minucie. 360 sekund rezultat podwyższył Damian Senderowski. Stoper Zielono-Czarnych oddał skuteczny strzał głową. Strzelanie w 86 minucie gry zakończył Mariusz Fabjański, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Koniec końców Star pewnie pokonał w pierwszym pojedynku sparingowym Jodłę Jedlnię Letnisko 7:1. Wynik jak najbardziej może cieszyć.

Star Starachowice – Jodła Jedlnia Letnisko 7:1 (2:1)
Bramki dla Staru: Emil Gołyski 10, Mariusz Fabjański 33, 86, Bartłomiej Koźlik 66, 76, Damian Senderowski 72, 78

Skład Staru I połowa:
Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Dominik Janikowski, Damian Senderowski, zawodnik testowany I, Jakub Kania, Emil Gołyski, Mariusz Fabjański, Bartłomiej Drabik, Łukasz Radło, Dariusz Anduła

Skład Staru II połowa:
Mateusz Poński – Marcin Chodniewicz, Bartłomiej Drabik, Damian Senderowski, zawodnik testowany II, Emil Madejski, Emil Gołyski, Patryk Kosztowniak, Daniel Wiecha, Mariusz Fabjański, Bartłomiej Koźlik oraz Filip Niewczas