Sparingowa wygrana z KSZO 1929

W czwartym pojedynku sparingowym Star Starachowice pokonał KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Klaudiusz Marzec oraz Bartosz Szydłowski. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Kolejowej 26 C.

W szeregach obu drużyn przygotowania idą pełna parą. Zarówno KSZO 1929 jak i Star miały za sobą kilka sparingów. Do sobotniego spotkania obydwie ekipy przystąpiły w składach dalekich od optymalnych. Zespół KSZO 1929 składał się głównie z młodzieży oraz kilku zawodników pierwszej drużyny. Miało to związek z faktem, że dla podopiecznych Marcina Sasala był to drugi mecz w sobotę. Większość kadry III-Ligowej drużyny wystąpiła przeciwko Motorowi Lublin. Star również przystąpił do sobotniego starcia w mocno przetrzebionym zestawieniu. Dwucyfrowa liczba zawodników nie mogła zagrać z różnych przyczyn. Skład Zielono – Czarnych opierał się w dużej mierze o młodych piłkarzy. Dzięki współpracy z partnerskim klubem Juventa Starachowice w sobotnim spotkaniu okazję do gry dostało kilku zawodników juniora starszego tej drużyny. Od pierwszej minuty na boisko wybiegli Filip Anduła oraz Piotr Mikos (testowany tydzień temu w Jagiellonii Białystok). Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu sytuacji bramkowych. Zarówno jedni jak i drudzy nie byli w stanie strzelić gola. Mimo to KSZO 1929 oraz Star prezentowały ciekawy futbol. Druga połowa była już zupełnie inna. Choćby z tego powodu, że padły w niej bramki. W 60 minucie bramkarza KSZO 1929 pokonał Klaudiusz Marzec. Były zawodnik juniorów Korony Kielce wykorzystał prostopadłe podanie Mariusza Fabjańskiego i dał swojej drużyny prowadzenie. W 68 minucie miało miejsce podwyższenie rezultatu. Składna akcję Staru wykończył Bartosz Szydłowski. Goli mogło jednak paść więcej. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego mieli jeszcze inne sytuacje bramkowe. Min. bliski szczęścia był Dawid Płatek, który trafił w poprzeczkę. Swoje szanse miało również KSZO 1929. Po rzucie wolnym Patryka Wróblewskiego uratował słupek. Koniec, końców mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Starachowiczan. Zwycięstwo było zasłużone. Zespół prowadzony przez trenera Bilskiego mimo młodego składu pokazał duża dojrzałość w grze. Zielono-Czarni kontrolowali boiskowe wydarzenia. W drugiej połowie szansę dostało dwóch kolejnych zawodników juniora starszego Juventy Starachowice. Mowa o Dawidzie Płatku oraz Mikołaju Maruszaku. Przeciwko KSZO 1929 wystąpił również reprezentujący jesienią Kamienną Brody, Kacper Borkowski. Sobotnia wygrana Staru z pewnością powinna stanowić miły prezent dla obchodzącego tego dnia urodziny trenera Arkadiusza Bilskiego.

Już w najbliższą środę Zielono-Czarni rozegrają kolejny sparing. Tym razem przeciwnikiem będzie reprezentant Radomskiej Ligi Okręgowej – Orzeł Wierzbica. W tym spotkaniu Starachowiczanie z pewnością wystąpią w mocniejszym składzie personalnym.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Star Starachowice 0:2 (0:0)
Bramki: Klaudiusz Marzec 60, Bartosz Szydłowski 68

Sklad Staru: Dawid Pocheć, Patryk Kosztowniak, Kacper Błaszczyk, Bartosz Guz, Wiktor Śmigielski, Jakub Błażejewski, Mariusz Fabjański, Filip Anduła, Klaudiusz Marzec, Piotr Mikos, Bartosz Szydłowski oraz Patryk Wróblewski, Kacper Borkowski, Mikołaj Maruszak, Dawid Płatek