Sparingowe zwycięstwo z Alitem

W dzisiejszym pojedynku sparingowym Star Starachowice wygrał z Alitem Ożarów 5:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Bartosz Szydłowski x2, Mariusz Fabjański x2 oraz Kacper Błaszczyk. Mecz ten odbył się na boisku w Tarłowie.

W sobotnie przedpołudnie Zielono-Czarni rozegrali swój trzeci sparing w okresie przygotowawczym do rundy jesiennej Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020. Przeciwnikiem był Alit Ożarów. Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Zielono-Czarni osiągnęli przewagę. Nie przełożyło się to jednak na stworzenie sobie klarownych sytuacji. Szczęścia próbowali Bartosz Szydłowski oraz Jakub Kania. Bezskutecznie. Kolejne minuty przyniosły bardziej wyrównaną grę. Ożarowianie potrafili postawić opór piłkarzom Staru. W 24 minucie do interwencji został zmuszony Artur Marzec. Golkiper Zielono-Czarnych odbił uderzenie zawodnika Alitu. Na niecałe dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy dobre dogranie od Patryka Mańturza otrzymał Mariusz Fabjański. Zawodnik Zielono-Czarnych dwukrotnie uderzał z pola karnego. W obu przypadkach strzały te zostały zablokowane. Kilkanaście sekund później “Fabjan” ponownie zagroził bramce Alitu. Futbolówka po uderzeniu piłkarza Staru przeszła obok bramki przeciwnika. 39 minuta przyniosła prowadzenie podopiecznym trenera Bilskiego. Bartosz Szydłowski oddał skuteczny strzał z pola karnego i zdobył swojego pierwszego gola w meczu z Alitem. Do końca pierwszej połowy nic więcej godnego uwagi się nie wydarzyło. Star prowadził z Alitem 1:0. Na drugą połowę Starachowiczanie wyszli ze zmianami w składzie. Szanse dostali Jakub Błażejewski, Bartosz Guz, Jakub Kalisz oraz Dawid Pocheć. Zielono-Czarni od samego początku ruszyli do ataku. Swoje okazje mieli Bartosz Szydłowski oraz Bartosz Gębura. Obaj zawodnicy nie potrafili jednak pokonać golkipera rywali. Sztuka ta udała się natomiast Mariuszowi Fabjańskiemu. Bartosz Szydłowski wyprzedził zawodnika Alitu i obsłużył dokładnym podaniem “Fabjana”, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić futbolówkę w siatce. Kilka minut później odpowiedzieli podopieczni Pawła Rybusa. Składna akcja Alitu została zakończona uderzeniem strzałem w poprzeczkę. Niewiele po upływie godziny gry znów zrobiło się groźnie w polu karnym Ożarowian. Szczęścia po podaniu Mariusza Fabjańskiego spróbował Patryk Kosztowniak. Futbolówka poszybowała jednak nad bramką Alitu. W 65 minucie Zielono-Czarni podwyższyli prowadzenie. Wejście smoka zanotował Kacper Błaszczyk. “Błaszczu” pojawił się ponownie na murawie kilka sekund wcześniej. Młody zawodnik przy pierwszym kontakcie z piłką oddał kapitalny strzał pod poprzeczkę bramki przeciwnika. Dwie minuty później odpowiedzieli Ożarowianie. Dawida Pochecia pokonał Piotr Poński. Kolejna akcja Alitu również przyniosła spore zagrożenie pod bramką Zielono-Czarnych. Tym razem bardzo dobrą interwencją popisał się Dawid Pocheć. Minutę później było już 1:4. Bartosz Gębura świetnym podaniem obsłużył Patryka Kosztowniaka. “Koszti” wypatrzył lepiej ustawionego Mariusza Fabjańskiego, który dopełnił formalności umieszczając futbolówkę w pustej bramce. Kolejne minuty przyniosły po jednej sytuacji dla obu drużyn. Żadna z nich nie została zamieniona na gola. Inaczej było w 85 minucie. Bartosz Szydłowski wykorzystał błąd obrońcy Alitu i bez kłopotów po raz drugi trafił do siatki. Na 120 sekund przed końcem meczu Ożarowianie przeprowadzili groźną akcję. Została ona zakończona strzałem, z którym poradził sobie Dawid Pocheć. Nic więcej ciekawego się już nie wydarzyło w tym spotkaniu. Reasumując Star Starachowice pokonał Alit Ożarów 5:1.

Alit Ożarów – Star Starachowice 1:5 (0:1)
Bramki: Piotr Poński 67 – Bartosz Szydłowski 39, 85, Mariusz Fabjański 49, 74, Kacper Błaszczyk 65

Skład Alitu: Bartłomiej Saracen, Jakub Cebula, Daniel Czuba, Arkadiusz Kosno, Bartosz Nowak, Hubert Czerpak, Damian Gardynik, Paweł Kiliański, Filip Stępień, Jakub Kończyk, Piotr Poński oraz Olaf Reimus, Oskar Brociek, Ciepliński, Damian Gardynik, Piotr Kiljański, Sebastian Król, Grzegorz Kwiatkowski, Mariusz Plichta, Adrian Sobczyk

Skład Staru I połowa: Artur Marzec, Kacper Błaszczyk, Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Piotr Ostrowski, Jakub Kania, Stanisław Sarwicki, Mariusz Fabjański, Patryk Kosztowniak, Patryk Mańturz, Bartosz Szydłowski

Sklad Staru II połowa: Dawid Pocheć, Jakub Błażejewski, Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Bartosz Guz, Jakub Kalisz, Jakub Kania, Mariusz Fabjański, Patryk Kosztowniak, Piotr Ostrowski, Bartosz Szydłowski oraz Kacper Błaszczyk