SPARTA LEPSZA OD STARU

W niedzielnym spotkaniu Sparta Dwikozy pokonała na własnym stadionie Star Starachowice 3:2. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Michał Mikosa oraz Damian Senderowski. Była to pierwsza porażka Zielono-Czarnych w bieżących rozgrywkach. Mecz ten został rozegrany w ramach 7 kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej.

Piłkarzom obu drużyn przyszło rywalizować w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych. Praktycznie przez całe spotkanie padał spory deszcz. Spotkanie pomiędzy Spartą, a Starem obserwowała grupa około 100 kibiców. Wśród nich było grono sympatyków Zielono-Czarnych. Początek meczu był dość wyrównany z obu stron. W 4 minucie szczęścia z dystansu spróbował Damian Senderowski. Uderzenie stopera Zielono-Czarnych wybronił golkiper Sparty, Krzysztof Piętowski. W 8 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Błąd starachowickiej defensywy wykorzystał Mateusz Majewski. Napastnik gospodarzy pokonał Mateusza Pońskiego. Na odpowiedź podopiecznych trenera Siczka nie trzeba było długo czekać. W 11 minucie wstrzelenie piłki w pole karne Sparty przez Michała Mikosę zaskoczyło bramkarza gospodarzy. Piłka wpadła do siatki i mecz rozpoczął się na nowo. Dla Michała było to debiutanckie trafienie w ligowym spotkaniu Staru Starachowice. Chwilę po upływie kwadransa gry Zielono-Czarni zadali kolejny cios. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Damian Senderowski. Środkowy obrońca Staru najprzytomniej zachował się w polu karnym gospodarzy i ulokował futbolówkę w bramce. Zielono-Czarni prowadzili tym samym 2:1. Goście nie cieszyli się jednak z korzystnego rezultatu zbyt długo. W 21 minucie po rzucie rożnym, błąd defensywy ze Starachowic wykorzystał po raz kolejny Mateusz Majewski. Zawodnik Sparty doprowadził tym samym do wyrównania. Po takim początkowym fragmencie meczu można było stwierdzić, że na boisko dominował radosny futbol. Między 33, a 34 Zielono-Czarni mieli dwie szanse na zdobycie gola. Ani Emil Gołyski, ani Mariusz Fabjański z rzutu wolnego nie byli w stanie pokonać bramkarza Sparty. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej części gospodarze dwukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Mateusza Pońskiego. Golkiper Staru w tych sytuacjach musiał się wykazać niemałymi umiejętnościami by uchronić swój zespół przed utratą kolejnego trafienia. Do końca pierwszej części gry nic więcej wartego uwagi się nie wydarzyło. Sparta remisowała ze Starem 2:2. Druga połowa meczu nie obfitowała w sytuacje bramkowe jak to miało miejsce w pierwszej części gry. Z czasem przewagę na murawie stadionu w Dwikozach zaczęli uzyskiwać gracze ze Starachowic. Nie przełożyło się to jednak na ilość stwarzanych sytuacji bramkowych. Jedną z nich miał Konrad Wójtowicz, który oddał dobre uderzenie z rzutu wolnego. Futbolówkę odbił jednak Krzysztof Piętowski. Sporo kontrowersji wywołała sytuacja, między 70, a 75 minutą, w której bramkę zdobył Michał Mikosa. Sędzia w tej sytuacji odgwizdał jednak spalonego. Starachowiczanie dalej starali się nacierać. Gospodarze w drugiej połowie nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza Pońskiego. W 78 minucie szczęście mogło się uśmiechnąć do piłkarzy z Dwikóz. Znakomitej sytuacji nie wykorzystał gracz Sparty, który nie trafił w pustą bramkę. Zielono-Czarni chcąc zdobyć trzeciego gola narażali się na kontry gospodarzy. W 87 minucie miała miejsce jedna z nich. Starachowiczanie źle zastawili pułapkę ofsajdową przez co Mateusz Majewski znalazł się w sytuacji sam na sam. Snajper zespołu z Dwikóz pokonał Mateusza Pońskiego i dał prowadzenie swojej drużynie w ostatnich fragmebtach spotkania. Do końca meczu Starachowiczanie próbowali rozpaczliwych ataków, które nie przyniosły jednak żadnych pozytywnych skutków. Ostatecznie Sparta Dwikozy wygrała na własnym stadionie ze Starem Starachowice 3:2.

Sparta Dwikozy – Star Starachowice 3:2 (2:2)

Bramki: Mateusz Majewski 7, 21, 86 – Michał Mikosa 11, Damian Senderowski 16

Kartki: Dawid Kiliański 51, Jerzy Mazur 77, Adrian Chorab 85 – Bartłomiej Drabik 34, Konrad Wójtowicz 37, Marcin Chodniewicz 51, Mariusz Fabjański 56, Bartosz Sęga 90, Damian Senderowski 90 (żółte)

Sparta: Krzysztof Piętowski, Norbert Bidas (90 Bartłomiej Sikora), Marcin Siudak, Karol Spyra, Zbigniew Warzocha, Adam Ciak (65 Adam Papka), Dawid Kiliański (90 Cezary Cieśla), Michał Kubicki, Jerzy Mazur, Mateusz Majewski, Adrian Rutyna (65 Adrian Chorab)

Star: Mateusz Poński, Marcin Chodniewicz, Krzysztof Chatys (74 Bartosz Sęga), Damian Senderowski, Michał Mikosa (67 Michał Sieroń), Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Bartłomiej Drabik (87 Filip Niewczas), Patryk Kosztowniak, Konrad Wójtowicz, Mariusz Fabjański