Star Starachowice

Spartakus Daleszyce sobotnim sparingpartnerem

Już za dwa dni (02.02) podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrają drugi mecz w ramach przygotowań do rundy wiosennej Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej 2018/2019. Rywalem Starachowiczan będzie Spartakus Daleszyce. 

Zespół z Daleszyc występuje w III Lidze – Grupa IV (Lubelskie – Małopolskie – Podkarpackie – Świętokrzyskie). Po rundzie jesiennej sobotni przeciwnik Zielono-Czarnych zajmuje 17 miejsce w tabeli. Nie jest to z pewnością zadowalający wynik dla wszystkich ludzi związanych z klubem. W 17 spotkaniach podopieczni Andrzeja Więcka zgromadzili na swoim koncie trzynaście punktów. Spartakus trzy mecze wygrał, cztery zremisował oraz dziesięć przegrał. Bilans bramkowy prezentuje się następująco: 13 bramek strzelonych i 29 straconych. Zespół z Daleszyc trenuje już od dłuższego czasu. W drugiej połowie stycznia Spartakus przebywał na obozie w Barcicach, gdzie rozegrał trzy pojedynki sparingowe. Jeden z nich ekipa z powiatu kieleckiego zakończyła remisem (3:3 Barciczanka Barcice) oraz dwa porażkami (3:6 Sandecja II Nowy Sącz, 0:4 Poprad Muszyna). W zespole zaszły również pierwsze zmiany kadrowe. Do Spartakusa wrócił występujący ostatnio w ŁKS-ie Łagów Seweryn Kaleta. Testowany jest natomiast Karol Dziedzic z juniorów Korony Kielce. Dwóch piłkarzy opuściło szeregi ekipy z Daleszyc. Są nimi: Andrzej Paprocki (został zawodnikiem ŁKS-u Łagów) oraz Alessandro Magini (szuka klubu). Wzmocniony został sztab szkoleniowy. Dołączył do niego dobrze znany w województwie świętokrzyskim trener, Marek Bęben. Zielono-Czarni treningi wznowili 14 stycznia. Zawodnicy w okresie zimowym spotykają się na zajęciach cztery razy w tygodniu. Ubiegłej soboty podopieczni Arkadiusza Bilskiego rozegrali pierwszy mecz sparingowy przygotowujący do rundy wiosennej. Starachowiczanie ulegli Orłowi Wierzbica 0:1. Już za dwa dni Zielono-Czarnych czeka drugi sparing. Dla Spartakusa natomiast pojedynek z Zielono-Czarnymi będzie czwartym starciem podczas przygotowań do drugiej części sezonu III Ligi. Jaki będzie wynik pojedynku pomiędzy Starem, a Spartakusem okaże się 02.02 (sobota). Początek spotkania na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 o godzinie 11. Serdecznie zapraszamy !

*Pierwotnie planowano rozegranie sobotniego sparingu z Alitem Ożarów. Wobec trudnej sytuacji w jakiej znalazł się IV-Ligowiec mecz ten nie dojdzie do skutku.

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.