STAR gra dalej!

W środowym spotkaniu Star Starachowice pokonał na własnym terenie Olimpię Pogoń Staszów 3:2. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Mariusz Fabjański x2 oraz Karol Kopeć. Mecz ten odbył się w ramach 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski.

W środowe popołudnie na boisko sztuczną nawierzchnią w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły jedenastki miejscowego Staru oraz Olimpii Pogoń Staszów. Obydwie drużyny przystąpiły do pucharowego spotkania w mocno odmienionych składach. Zespół Staru wystąpił bez jedenastu zawodników, których zatrzymały kontuzje, obowiązki zawodowe. Większość juniorów nie mogła zagrać z powodów regulaminowych. Dominik Dziułka musiał natomiast odcierpieć karę za czerwoną kartkę w meczu poprzedniej rundy Pucharu Polski z młodzieżowym zespołem KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Od samego początku meczu dominującą stroną byli gospodarze. W ciągu pierwszych dziesięciu minut Starachowiczanie stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje. Żadna z nich nie przyniosła gola. Dobra gra Staru została nagrodzona niewiele później. W 19 minucie dokładnie w pole karne dośrodkował Patryk Kosztowniak. Futbolówka trafiła pod nogi Mariusza Fabjański, który uderzył bez namysłu i dał prowadzenie swojej drużynie. W 26 minucie mogło być 2:0. Bardzo ładna akcja gospodarzy została zakończona niecelnym strzałem Marcina Chodniewicza. 120 sekund później goście doprowadzili do wyrównania. Zawodnik Pogoni zdecydował się na uderzenie z dystansu. Debiutujący w bramce Staru Tomasz Mazur “wypluł” piłkę przed siebie, do której dopadł Rafał Kowalski i wyrównał stan rywalizacji. Końcówka pierwszej połowy mogła i powinna przynieść bramkę gospodarzom. Swoich dobrych szans nie wykorzystali Klaudiusz Marzec oraz Mariusz Fabjański. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. Drugą część gry mocnym akcentem rozpoczęli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. Już pierwsza akcja przyniosła drugie trafienie dla gospodarzy. Błąd popełnił jeden z graczy Pogoni. Futbolówkę przejął zawodnik gospodarzy. Ta następnie trafiła pod nogi Mariusza Fabjańskiego. “Fabjan” będąc w sytuacji sam na sam pokonał Kamila Warelisia. W 56 minucie ten sam zawodnik mógł mieć na swoim koncie hat-tricka. Niestety Mariusz Fabjański mając przed sobą bramkarza uderzył prosto w niego. 120 sekund po upływie godziny gry Starachowiczanie doczekali się trzeciego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał jeden z zawodników Zielono-Czarnych. Kamil Wareliś odbił futbolówkę. Dopadł jednak do niej Karol Kopeć i z bliska podwyższył rezultat spotkania. Po stracie trzeciego trafienia goście musieli nieco zaryzykować. Opłaciło się. W 70 minucie Tomasz Mazur sfaulował we własnej szesnastce zawodnika Pogoni. Sędzia wskazał na wapno. Piłkarz gości nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Tomasz Mazur popisał się bardzo dobrą interwencją wyłapując piłkę. Mimo zmarnowanej znakomitej szansy Staszowianie nie zamierzali się podawać. W 75 minucie przyjezdni ponownie stworzyli sobie bardzo dobrą okazję. Napastnik Pogoni uderzył jednak niecelnie. Oprócz szans gości ostatni kwadrans spotkania przyniósł również sytuacje dla Zielono-Czarnych. Dawida Musiała próbował zaskoczyć Marcin Chodniewicz. W 81 minucie bardzo ładną akcję bokiem boiska przeprowadził aktywny środowego popołudnia Mateusz Nowak. “Rzeźnik” zagrał z kolegą na klepkę i pomknął w stronę bramki przyjezdnych. W sytuacji sam na sam lepszy okazał się jednak golkiper Pogoni. 85 minuta przyniosła kontaktowe trafienie dla gości. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego futbolówkę odbił Tomasz Mazur. Dopadł do niej Mateusz Wicik. Zawodnik gości oddał uderzenie z linii pola karnego. Piłka po drodze odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Końcówka spotkania nie była bardzo emocjonująca. Starachowiczanie w doliczonym czasie gry mogli zmienić wynik. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Nowak. Zawodnik Staru stanął przed świetną szansą na strzelenie gola. Zabrakło jednak skuteczności. Uderzył obok bramki. Do końca meczu nic więcej godnego uwagi się nie wydarzyło. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na własnym terenie Olimpię Pogoń Staszów 3:2. Tym samym Zielono-Czarni awansowali do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski. Rywalem podopiecznych Arkadiusza Bilskiego będzie III-ligowy KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Star Starachowice – Olimpia Pogoń Staszów 3:2 (1:1)
Bramki: Mariusz Fabjański 19, 46, Karol Kopeć 62 – Rafał Kowalski 28, Mateusz Wicik 85
Kartki: Filip Pisarski 56 – Rafał Kowalski 36 (żółte)

Star: Tomasz Mazur, Kacper Borkowski, Karol Kopeć, Patryk Kosztowniak, Marcin Chodniewicz, Hubert Białczak, Filip Pisarski, Dawid Płatek, Mateusz Nowak, Mariusz Fabjański, Klaudiusz Marzec

Olimpia Pogoń: Kamil Wareliś (73 Dawid Musiał), Robert Ciesielski, Bartosz Pańtak, Igor Plisak (79 Dawid Pluciński), Patryk Rzepa (33 Norbert Kula), Krzysztof Baczewski, Mateusz Franus (20 Rafał Kowalski), Bartłomiej Lasak, Mateusz Wicik, Kuba Fit, Patryk Kukiełka